Advertisement

Pijany szedł środkiem jezdni. Potrącił go samochód

Czwartek, 23 marca 202311
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Parzniewicach. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy idący środkiem jezdni, został potrącony przez kierującego samochodem osobowym. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Ładuję galerię...

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, już po zmroku. Z ustaleń policjantów wynika, że 62-letni mieszkaniec powiatu, szedł środkiem jezdni, prowadząc rower, w kierunku miejscowości Kalisko. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Jednoślad również nie był wyposażony w oświetlenie, czy elementy odblaskowe.

Jadący za nim kierowca toyoty w wyniku niedostatecznej obserwacji drogi doprowadził do potrącenia pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń 62-latek został przewieziony do szpitala. Kierowca, 66-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, był trzeźwy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości pieszego okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków. Czynności te pozwolą na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia drogowego - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

Policjanci przypominają, że poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu piesi mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność, a co się z tym wiąże, poprawiają bezpieczeństwo. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytam ~Pytam (Gość)23.03.2023 17:49

To jak ten kierujący jechał? Też środkiem? Obowiązuje ruch prawostronny, więc powinien go minąć.

33


Perla ~Perla (Gość)23.03.2023 18:38

W całej sytuacji tylko szkoda roweru. Porządny ,,jubilat,, dziś w cenie.

30


noico ~noico (Gość)23.03.2023 18:35

A mnie tam zawsze rower prowadzi, mój wierny kompan. Dlatego utrzymuję pion. Gorzej, gdy rower też ma urodziny. :(

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)23.03.2023 11:53

Dlaczego Policja nie patroluje tej miejscowości, pijany pieszy ( często z rowerem ) na środku jezdni w Parzniewicach to NORMA !!! Jestem kierowcą, przejeżdżam przez tę miejscowość codziennie, jest naprawdę niebezpiecznie. Mam nadzieję, że pieszy pod wpływem alkoholu szybko wyzdrowieje i wyciągnie wnioski na przyszłość. Szkoda kierowcy, bo uraz zostaje, mimo, że nie jego wina.

92


Merol ~Merol (Gość)23.03.2023 11:44

"Jadący za nim kierowca toyoty w wyniku niedostatecznej obserwacji drogi doprowadził do potrącenia pieszego." Czyli wina kierowcy a przynajmniej przyczynienie się. Chory kraj. Ciekawe jakby kierowca jechał samochodem środkiem chodnika po pijaku i bez świateł to czy pieszy byłby winny wypadku???

92


Gość z batem ~Gość z batem (Gość)23.03.2023 15:31

Lać tych pijaków batem, bo już tragedia z tym dziadostwem pożadni ludzie mają problemy przez to dziadostwo.

42


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)23.03.2023 12:31

Na wiochach jest przyzwolenie na pijanych,tam przynajmniej co trzeci nawalony jak stodoła
mają za nic przepisy i prawo o ruchu drogowym

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat