Advertisement

Pijany kierowca uciekał przed policją, wioząc 3-letnią córkę [FILM]

Tomaszów Środa, 04 października 20236
Skrajna nieodpowiedzialność to mało powiedziane. Policjanci z Tomaszowa po pościgu zatrzymali 44-letniego kierowcę Skody. Pijany mężczyzna, nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, dodatkowo wiózł swoją 3-letnią córkę.
Fot. KPP Tomaszów Fot. KPP Tomaszów

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach popołudniowych na terenie Rzeczycy. Po godzinie 18:00 funkcjonariusz zauważył osobową skodę, której tor jazdy wzbudził podejrzenie. Policjanci ruszyli za skodą by skontrolować jej kierowcę.

Gdy jechali radiowozem bezpośrednio za nią, wydali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie reagował i natychmiast przyspieszył. W trakcie ucieczki wykonywał agresywne manewry, uniemożliwiając policjantom wyprzedzenie jego auta. Funkcjonariusze o pościgu natychmiast poinformowali oficera dyżurnego z Tomaszowa, który skierował do wsparcia inne dostępne patrole - relacjonuje asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie. 

Policjanci otrzymali także wsparcie od funkcjonariuszy z Opoczna. W miejscowości Szadkowice w powiecie opoczyńskim policjanci przygotowali blokadę, dzięki której odcięto mu drogę ucieczki. 

Kierowca skody znalazł się w potrzasku. Po zatrzymaniu mundurowi dobiegli do kierowcy i go obezwładnili. Okazało się, że na tylnym siedzeniu w foteliku znajduje się małe przestraszone sytuacją dziecko. Mundurowi szybko ustalili, że to 3 letnia córka zatrzymanego. Poinformowali o sytuacji jej matkę, a do czasu jej przyjazdu zaopiekowała się nią jedna z policjantek. Zatrzymany 44-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto ustalili, iż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - relacjonuje asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie. 

Nieodpowiedzialny ojciec noc spędził w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. 44-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Taa, napewno ~Taa, napewno (Gość)04.10.2023 17:57

Skodą gwałtownie przyśpieszył???

03


!!! ~!!! (Gość)04.10.2023 17:03

Powinni sprawdzić, czy na pewno jest ojcem tego dziecka, bo kto z takim łobuzem chciałby mieć dziecko.

30


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.10.2023 16:06

By go nie gonili to by nie uciekał

16


bleble ~bleble (Gość)04.10.2023 16:43

... dla takich powinien być pręgierz i baty! ze dwieście i ... znowu ...

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat