Advertisement

Pieniądze na zatrudnienie niani. Ostatnia szansa na złożenie wniosku

ePiotrkowRegion Wtorek, 17 maja 20223
Kończy się nabór do programu "Niania szansą na powrót do pracy". Projekt jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, a wnioski można składać do 20 maja.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Projekt skierowany jest do kobiet sprawujących opiekę nad dziećmi do trzech lat, które są aktywne zawodowo lub planują powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka. Wsparcie polegać będzie na refundacji części kosztów wynagrodzenia niani przez okres do 12 miesięcy. Co ważne, nianią może być członek rodziny np. babcia.

 

Udział w programie może wziąć kobieta, która zamieszkuje na terenie powiatu piotrkowskiego. Drugie z rodziców musi pracować, a dziecko nie może chodzić do żłobka, klubu dziecięcego, ani być pod opieką dziennego opiekuna. W sposób szczególny premiowane będą osoby samodzielnie wychowujące dziecko, z niepełnosprawnościami lub posiadające dochody poniżej minimum socjalnego.

 

20 maja kończy się drugi nabór do programu. Dokumenty można składać osobiście, w biurze projektu, drogą elektroniczną (e-mail) lub listowną (liczy się data stempla pocztowego). Szczegóły można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w al. 3-go Maja 33 (pokój 216, tel. 44 732 32 34).

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)17.05.2022 19:07

Jaki sens starać się o grosze tylko po to by iść do pracy za minimalną płacę to jest chore.
Czy warto w tym kraju uczciwie pracować? Otóż nie warto znam taki co zdolni do pracy się na socjalnej rencie do tego maja grupy umiarkowane a wiec na tej podstawie mops im dopłaca i śmieją się z naiwnych co pracują. Znam parę osób 4 lat pracy dostają niewiele więcej od sprytnych nierobów

51


dawi ~dawi (Gość)18.05.2022 12:44

haha czyli dopłata w jakiej wysokości??? 19,70 godzina brutto na zlecenie.3100 zł najniższa krajowa brutto na cały etat. opiekunka minimum 10 godzin dziennie bo trzeba dojechać do pracy na 8. rano, To co zarobimy oddamy opiekunce ( no tak ...ale zostaje w rodzinie bo dziadek z babcią opiekują się dzieckiem...

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat