Ostatnie pożegnanie mł. bryg. Macieja Dobrakowskiego

Strefa FMRegion Środa, 23 listopada 20223
Kilkaset osób pożegnało w środę młodszego brygadiera w stanie spoczynku Macieja Dobrakowskiego, wieloletniego zastępcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz oficera prasowego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz delegacje strażaków pożegnali mł. bryg. Macieja Dobrakowskiego, zasłużonego piotrkowskiego strażaka. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę (23 listopada) w Kościele pw. Świętego Floriana w Sulejowie. Mszę odprawił kapelan strażaków - ksiądz prałat Grzegorz Gogol. Wieloletni zastępca JRG w Piotrkowie oraz oficer prasowy PSP w Piotrkowie spoczął na cmentarzu w Sulejowie.

 

Mł. bryg. Maciej Dobrakowski służbę pełnił przez 23 lata. Zakończył ją 27 lutego 2017 roku. - To dla mnie wielkie wzruszenie. Straż pożarna to moja druga rodzina. Nikt nie lubi rozstań, ale przychodzi taki czas, kiedy trzeba tę decyzję podjąć - mówił podczas oficjalnego pożegnania w piotrkowskiej komendzie.

 

Maciej Dobrakowski został odznaczony Medalem za Dzielność za uratowanie kobiety z pożaru. Odznaczenie odebrał wówczas z rąk prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Kolejna uratowana przez piotrkowskiego strażaka osoba to mężczyzna, który podczas prac naprawczych wpadł do studni z wysokości 30 metrów.

 

Jednym z ostatnich wyzwań był karambol na autostradzie A1 pod Piotrkowem, do którego doszło na miesiąc przez zakończeniem służby.

 

Dzięki swojemu zaangażowaniu i poświęceniu, przez piotrkowskich dziennikarzy nazywany był ulubionym rzecznikiem.

 

Mł. bryg. Maciej Dobrakowski miał 50 lat.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pn ~pn (Gość)24.11.2022 08:21

Odpoczywaj w pokoju przyjacielu

50


Alfa ~Alfa (Gość)23.11.2022 20:07

Młody człowiek odszedł a co mi dolegało że odszedł? wyrazy współczucia dla rodziny

40


wiesniak ~wiesniak (Gość)23.11.2022 17:36

Szkoda dobrego czlowieka.

130


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat