ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ośmioklasisto! Szkoły powiatu piotrkowskiego czekają na Ciebie!

Czwartek, 28 maja 2020
Szkoły powiatu piotrkowskiego wielokrotnie zmieniały nazwy, ale jedno co trwa od wielu dziesięcioleci to troska o ucznia. Dziś oferują wiele kierunków kształcenia, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy, ale też na zróżnicowane potrzeby edukacyjne młodzieży i dorosłych słuchaczy. Każdy ósmoklasista znajdzie wiele interesujących propozycji kształcenia.

Ładuję galerię...

Szkoły Powiatu Piotrkowskiego wielokrotnie zmieniały nazwy, ale jedno, co trwa od wielu dziesięcioleci, to troska o ucznia.
Dziś oferują wiele kierunków kształcenia, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy, ale też na zróżnicowane potrzeby edukacyjne młodzieży i dorosłych słuchaczy.


Każdy ósmoklasista znajdzie wiele interesujących propozycji kształcenia.

 

Technik leśnik (Bujny). W łódzkim trudno znaleźć szkołę, która by przygotowywała do tego zawodu. Uczniowie tej klasy uczą się nie tylko rozpoznawania fauny i flory leśnej, ale też zasad mechanizacji prac leśnych, korzystania z maszyn i urządzeń potrzebnych w tej działalności.


Dla kochających zwierzęta odpowiednia może okazać się klasa technik weterynarii (Bujny). Zajęcia prowadzą lekarze weterynarii w profesjonalnie wyposażonej pracowni zabiegowej. Podawanie i dawkowanie leków znieczulających wymaga wiedzy i precyzji, asystowanie przy operacjach pozwala pokonać obawy i wzbogaca doświadczenie. Absolwenci mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, ale mogą też po skończeniu nauki otworzyć własną praktykę.


Warto zostać technikiem architektury krajobrazu (Czarnocin, Bujny). Projektowanie terenów zielonych, ogrodów i ogródków nie jest łatwe, a o popularności tego tematu może świadczyć liczba programów telewizyjnych (nie tylko polskich), poświęconych ogrodom.
Powiat piotrkowski to region rolniczy, a więc nie może zbraknąć kierunku technik rolnik (Bujny, Czarnocin, Szydłów). Dziś ten zawód wymaga nie tylko znajomości uprawy roślin czy hodowli zwierząt, ale wiedzy z zakresu stosowania środków chemicznych, nowoczesnych technologii, ekonomii i przedsiębiorczości.


Kierunkiem nietypowym jest także technik hodowli koni (Wolbórz). Jazda konna coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, oferują wiele ośrodków turystycznych, a hippoterapia ma zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń. Uczniowie tej klasy rekrutują się z całej Polski, ale i w całej Polsce mogą znaleźć zatrudnienie po jej skończeniu.


Bez specjalistycznych maszyn i urządzeń praca w rolnictwie byłaby niemożliwa. Dlatego osoby o uzdolnieniach mechanicznych mogą kształcić się w klasie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (Wolbórz).


Łatwo znaleźć pracę po technikum pojazdów samochodowych (Wolbórz, Szydłów). Szkoły powiatowe zapewniają dobrą bazę dydaktyczną i wyposażenie. Dodatkowym atutem bycia uczniem tej klasy jest bezpłatne prawo jazdy, które uczeń może uzyskać w trakcie nauki w szkole.

 

Klasa technik informatyk (Czarnocin) oferuje zajęcia pod okiem fachowców, które dobrze przygotowują do wykonywania zawodu.
Ze znalezieniem pracy nie mają kłopotów absolwenci takich klas jak: kucharz, cukiernik, technik usług gastronomicznych (Czarnocin, Szydłów, Bujny,). Gotowania, pieczenia, odpowiedniego podawania do stołu trudno nauczyć się z książek, ważna tu jest praktyka, a tę można zdobyć pod okiem doskonałych nauczycieli w szkołach powiatowych.


Technik przemysłu mody to zawód, który można zdobyć w Sulejowie, zarówno w szkołach dziennych, jak na kursach kwalifikacyjnych dla dorosłych.


Jeśli ktoś myśli o licem, to warto rozważyć profil wojskowy i policyjny (Bujny). Współpraca z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, z Wojskową Komendą Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim, 25 Batalionem Logistycznym w Tomaszowie Mazowieckim oraz z 9. Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej pozwala na poznanie specyfiki tej służby i dobrze przygotowuje do dalszego kształcenia w tym kierunku.


Klasę o profilu kosmetologicznym pod patronatem Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu dla wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia planuje się otworzyć w Wolborzu.


Szkoły branżowe to też dobry wybór. Uczeń otrzymuje wynagrodzenie już od pierwszej klasy, 2-3 dni uczy się w szkole, w pozostałe dni spędza u pracodawcy.


Warta zainteresowania jest tegoroczna - NOWOŚĆ!

Szkoła branżowa pod patronatem firmy Hearing - 1900 zł brutto od pierwszego dnia nauki -  w Bujnach i Szydłowie.

 

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Wincentego Witosa w Bujnach

SZKOŁĄ SUKCESU!


TECHNIKUM:
• technik leśnik
• technik weterynarii
• technik rolnik
LICEUM:
• klasa policyjna
• klasa wojskowa
• klasa ratowniczo-medyczna
SZKOŁA BRANŻOWA:
• wielozawodowa
Tel. 44 647 25 59
www.zsckpbujny.pl


Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie


TECHNIKUM:
• technik pojazdów
samochodowych
• technik żywienia
i usług gastronomicznych
• technik rolnik
SZKOŁA BRANŻOWA:
• wielozawodowa
Tel. 44 617 14 01
www.zspckuszydlow.pl

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie

 

SZUKASZ POMYSŁU NA SIEBIE? SZKOŁA W CZARNOCINIE JEST DLA CIEBIE!


TECHNIKUM:
• technik rolnik
• technik architektury
krajobrazu
• technik informatyk
• technik żywienia
i usług gastronomicznych
SZKOŁA BRANŻOWA:
• wielozawodowa
Tel. 44 616 51 23
www.zscku.czarnocin.edu.pl

 

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie

KSZTAŁCENIE SZYTE NA MIARĘ XXI WIEKU


TECHNIKUM:
• technik geodeta
• technik pojazdów
samochodowych
• technik przemysłu mody
SZKOŁA BRANŻOWA:
• piekarz, kucharz, cukiernik,
wędliniarz, krawiec, fryzjer,
sprzedawca, mechanik
i elektromechanik pojazdów
samochodowych, stolarz,
elektryk, hydraulik, murarztynkarz
Tel. 44 616 21 99
www.zsckuwsulejowie.pl

 

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu

 

TECHNIKUM:
• technik mechanizacji
rolnictwa i agrotroniki
• technik pojazdów
samochodowych
• technik hodowli koni
SZKOŁA BRANŻOWA:
• wielozawodowa
LICEUM:
• profil kosmetologiczny pod
patronatem Wyższej Szkoły
Biznesu i Nauk o Zdrowiu
w Łodzi
Tel. 44 616 43 51
www.zswolborz.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat