Advertisement

Ogólnodostępny alkomat dla mieszkańców

Region Niedziela, 12 listopada 202317
Stacjonarny alkomat został zainstalowany w sulejowskim Komisariacie Policji. Zakup tego urządzenia został sfinansowany z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To pierwsze tego typu rozwiązanie w powiecie piotrkowskim.

Ładuję galerię...

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sulejowie Sulejów, czyli Michał Gaczkowski, zastępca burmistrza Sulejowa oraz Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie przekazali nowy alkomat inspektorowi Krzysztofowi Dąbrowskiemu, Komendantowi Miejskiemu Policji w Piotrkowie Trybunalskim oraz podinspektorowi Marcinowi Dziubeckiemu, Komendantowi Komisariatu Policji w Sulejowie. Urządzenie zamontowano w siedzibie sulejowskiej jednostki, gdzie od piątku (10.11) mieszkańcy mogą z niego korzystać.

Sulejowski komisariat jest pierwszym na terenie powiatu piotrkowskiego, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z takiej możliwości, oczywiście prosimy, aby nie przyjeżdżać samochodem, jeśli podejrzewamy, że nie powinniśmy do niego wsiadać, lepiej zrobić sobie spacer – zachęca inspektor Krzysztof Dąbrowski.

Alkomat znajduje się w korytarzu sulejowskiego komisariatu. Wystarczy pobrać jednorazowy ustnik, zamontować go w wyznaczonym miejscu i dmuchnąć. Następnie zostanie wyświetlony poziom alkoholu w organizmie. Nad alkomatem powieszono instrukcję, dodatkowo jest on wyposażony w wyświetlacz, na którym można obejrzeć krótki filmik instruktażowy

 Dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców na różnych płaszczyznach. W przyszłym tygodniu w Urzędzie Miejskim w Sulejowie odbędzie się spotkanie z sołtysami, podczas którego będziemy rozmawiać właśnie na ten temat. Zależy nam na tym, żeby na bieżąco rozwiązywać Państwa problemy i realizować postulaty – dodaje Michał Gaczkowski, zastępca Burmistrza Sulejowa.

To urządzenie kosztowało ponad 2 tysiące złotych. Jak dodają pracownicy sulejowskiego urzędu, to niewielka kwota w porównaniu do wartości ludzkiego zdrowia lub życia. Być może dzięki takiej możliwości potencjalni sprawcy wypadków drogowych nie wsiądą za kierownicę i uda się uniknąć groźnych wypadków drogowych.

Wychodzimy z założenia, że profilaktyka jest dużo lepszym rozwiązaniem niż leczenie. Poprzez nasze inicjatywy chcemy pomagać mieszkańcom w różny sposób, także po to, by było bezpieczniej – podsumował Rafał Fogiel, przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulejowie.

Z alkomatu można skorzystać o każdej porze, jeśli w Komisariacie akurat nie będzie żadnego funkcjonariusza, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu, który znajduje się przy wejściu do jednostki, a patrolujący okolicę policjanci, po dotarciu na miejsce, bezpłatnie udostępnią urządzenie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rudi ~Rudi (Gość)14.11.2023 08:40

To dlaczego jak za gminne kupiony to nie został zainstalowany w urzędzie miasta ? Pracownicy urzędu, radni, władze, pracownicy MZK wszyscy mogliby być obsłużeni.

50


patrząc z boku ~patrząc z boku (Gość)14.11.2023 09:48

No to może teraz kupią jeszcze ten nieszczęsny papier toaletowy dla szkoły na Podklasztorzu jak mają tyle kasy do rozdawania i odblokują i rozliczą ustawowy fundusz nagród dla nauczycieli w naszej gminie także za poprzednie lata ?

20


Znawca tematu ~Znawca tematu (Gość)13.11.2023 21:09

A w Piotrkowie oczywiście nie ma! Pojechał do kalibracji i już do tak lata kalibrują :)))

40


szok ~szok (Gość)13.11.2023 11:50

większej głupoty i marnowania kasy nie znalazłem ,czyli czas na OBNIŻENIE podatków ,jeżeli na takie głupoty kasę wydają ,RADNI apel do was ,wkrótce sesja o podatkach ,gmina ma ZA DUŻO ,CZAS NA OBIŻKĘ PODATKÓW

73


gienek ~gienek (Gość)12.11.2023 20:32

ciekawe kto o zdrowym umyśle pojedzie tam badać się ,a to dobre kolejna kasa wywalona w błoto

66


nnn. ~nnn. (Gość)13.11.2023 06:48

A juści. Policjanci będą cyt. ...."a patrolujący okolicę policjanci, po dotarciu na miejsce, bezpłatnie udostępnią urządzenie" Jak ktoś będzie miał czas to może poczekać ,najlepiej piwo sobie wypijając ,ale bezalkoholowe. To "udogodnienie" się chyba nie sprawdzi....No chociaż jakby było takie ustrojstwo w ...Rozprzy było to....

50


Noo luuudzie!!! ~Noo luuudzie!!! (Gość)12.11.2023 15:51

To mam,, pijany" jechać do Sulejowa, żeby zobaczyć czy jestem trzeźwy?

61


starszy sternik ~starszy sternik (Gość)12.11.2023 21:42

Sulejowskich kajakarzy też będą badać?

42


Stefan ~Stefan (Gość)12.11.2023 15:52

Kupiłem se konkretny alkomat za 5 st?w i nie potrzebuje się prosić.

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.11.2023 15:19

I co piotrkowiaki łyso wam? U was nie ma nic a nawet nie mata drabiny we wozie strażackim i musita prosić się innych jednostek. Miasto emerytów i rencistów

36


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat