O agresji sowieckiej 1939 roku w ZSP 2

Środa, 20 września 20173
Dr Tomasz Szczepański z Muzeum Katyńskiego w Warszawie gościł w środę w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Historyk opowiadał młodzieży o agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku.

Ładuję galerię...

W wykładzie uczestniczył również prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej Włodzimierz Pawełczyk. Gości powitała wicedyrektor placówki Beata Hałaczkiewicz, która jest również nauczycielem historii. Później uczniowie szkoły przedstawili przebieg kampanii wrześniowej 1939. Na zakończenie o agresji 17 września 1939 roku opowiadał dr Tomasz Szczepański.


Gość ZSP 2 to b. działacz opozycji antykomunistycznej (PPS, NSZZ "S"), a w III RP Konfederacji Polski Niepodległej, przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Tradycji i Kultury "Niklot". Obecnie dr Tomasz Szczepański pracuje w Muzeum Katyńskim w Warszawie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

loko ~loko (Gość)21.09.2017 10:25

A co na to Arturek O. ?? On mówił zawsze , że 17.09.1939 to było wkroczenie wojsk sowieckich, a nie atak. Jak teraz interpretuje historie ??
A Piłsudski to był taki kochaś , że rozpuścił siebie i wojsko tak, że czujność była uśpiona do potęgi entej przez to wyszło jak wyszło .

20


gość ~gość (Gość)20.09.2017 15:26

Piłsudskiego to poniosło by atakować Zssr

31


czerpać korzyści ze zbrodnii ~czerpać korzyści ze zbrodnii (Gość)20.09.2017 13:53

Obiektywnie ujmując, gdyby nie zbrodnia Berii i Stalina to ktoś byłby na bezrobociu i nie starczałoby nawet nawet na bułeczkę, nie mówiąc już o maśle.

52


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat