Advertisement

Nowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów

Powiat PiotrkowskiRegion Piątek, 15 września 202311
Wytwarzanie soków, przetworów, wypiek chleba i cukierniczych specjałów będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki otwarciu kolejnego powiatowego inkubatora. Utworzono go niemal od podstaw, bo wykorzystując dawną wozownię, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.

Budynek został odnowiony z zewnątrz, a wewnątrz powstały odpowiednie pomieszczenia, wyposażone w potrzebny do przygotowania oczekiwanego produktu końcowego profesjonalny sprzęt. Inkubator posiada m.in: piec konwekcyjno-parowy, mikser planetarny krajalnicę, prasę do owoców, garnek do pasteryzacji, sokowirówkę czy sokownik. Mogą z niego korzystać przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, a także pozostali mieszkańcy Ziemi Piotrkowskiej.

Jest to przede wszystkim instytucja, która może prowadzić kształcenie praktyczne dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat piotrkowski, ale także jest to przede wszystkim wsparcie dla firm, które chcą produkować najlepszą żywność i produkty lokalne ziemi piotrkowskiej. Także rolnicy, koła gospodyń wiejskich i ci, którzy chcą wchodzić na rynek z rolniczym handlem detalicznym. W tym miejscu mają możliwość przetworzenia swoich produktów. Mogą być to soki, wyroby piekarnicze, wyroby warzywno-owocowe i dzięki takim miejscom, nie muszą inwestować swoich środków -

 mówi starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Inwestycja kosztowała prawie 1,2 mln złotych z czego ponad pół miliona złotych samorząd powiatowy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_michał ~go?ć_michał (Gość)18.09.2023 10:13

Teraz widzę że soki i przetwory są ważniejsze od np. Dróg, Szpitali czy Szkół...Drogi Panie Starosto są w tragicznym stanie...

10


zawrót głowy ~zawrót głowy (Gość)15.09.2023 17:27

A ten 'kotek' w przykusej, niedopinającej się marynarce, to do wyborów z afisza już nie zejdzie, nawet nowe termosy nie mogą być pokazane bez jego obecności???

110


Oj ~Oj (Gość)17.09.2023 02:54

W Wolborzu jest inkubator pszczelarstwa - ciekawe ilu pszczelarzy z niego skorzystało w ciągu ostatniego roku
. Ciekawe który inkubator obsłuży wiecej klientów

30


Eryk ~Eryk (Gość)15.09.2023 23:46

Gruby lans. Starosta przed wyborami teraz to nawet jak posadzi drzewo albo trawę skosi to będzie relacjonował. A nie przepraszam, On mieszka w Piotrkowie w bloku, nie ma czego kosić. Szkoda tylko, że nie przekroczą progu wyborczego.

61


Pinki ~Pinki (Gość)16.09.2023 08:53

Mazur wyskoczył jak królik z kapelusza i myśli ze ludzie się nabiorą na te tanie chwyty. Dzisiaj robi dżem wczoraj interweniował w sprawie ronda na
Al cocnordii. A Jutro co będzie ratował
Albo zbawiał??

40


Resek ~Resek (Gość)15.09.2023 23:13

Fajne miejsce

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.09.2023 21:55

Najwięcej soku z buraka robi prezydent

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat