Advertisement

Nowoczesny sprzęt dla OSP Parzniewice

ePiotrkow Wtorek, 20 września 202220534
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzniewicach trafił długo wyczekiwany sprzęt ratujący życie. To zestaw urządzeń hydraulicznych wykorzystywanych najczęściej podczas wypadków. Urządzenia o wartości niemal 100 tys. zł zostały kupione ze środków gminy Wola Krzysztoporska.

Ładuję galerię...

Jest to najnowocześniejszy tego typu sprzęt w powiecie piotrkowskim.

Dzięki wzmocnieniu sprzętowemu jednostki OSP Parzniewice mieszkańcy gminy i powiatu zyskają większe poczucie bezpieczeństwa oraz mają zagwarantowaną szybszą i skuteczniejszą pomoc w przypadku zagrożenia życia i zdrowia w wyniku wypadków - podkreślają urzędnicy. 

Umowę o użyczeniu jednostce sprzętu oficjalnie podpisali przedstawiciele jednostki z prezesem Henrykiem Grędą i naczelnikiem Sławomirem Ogrodnikiem na czele oraz wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który życzył druhom, by sprzęt używany był jak najrzadziej.
Zadowolenia nie kryli też druhowie, którzy teraz jeszcze skuteczniej będą mogli nieść pomoc poszkodowanym.

Z tego miejsca bardzo serdecznie chcemy podziękować wójtowi gminy Wola Krzysztoporska Romanowi Drozdkowi oraz radnym gminy Wola Krzysztoporska za wygospodarowanie środków finansowych na zakup zestawu – mówią strażacy z OSP Parzniewice. – Bliskie sąsiedztwo autostrady A1, coraz więcej wypadków, w których bierzemy udział, to główne czynniki, które wpłynęły na decyzję o zakupie specjalistycznego sprzętu. Wyżej wymieniony sprzęt zostanie zamontowany na naszym nowym pojeździe ratowniczo-gaśniczym GBA MAN, który trafi do naszej jednostki w październiku - podkreślają. 

Zestaw zawiera: agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, dwa cylindry rozpierające, zestaw pokrowców na ostre krawędzie, zabezpieczenie AIRBAG, osłonę przed odłamkami, zestaw łańcuchów, wspornik progowy, zestaw podkładów i klinów, piła ręczna do usuwania i wycinania szyb klejonych, wybijak do szyb hartowanych, nóż do przecinania pasów, mata narzędziowa, zestaw drewna do stabilizacji pojazdów, zestaw końcówek do cylindrów rozpierających. 

 

Zestaw kosztował dokładnie 99 tys. 600 zł.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)22.09.2022 01:05

powinni zacząć oszczędzać bo ciężkie czasy idą, a do wypadku to przyjeżdża pogotowie ze sprzętem, który jest w karetce

21


tetsk ~tetsk (Gość)20.09.2022 08:58

najnowoczesniejszy i jedyny ? bo nikt nie uzywa lukasa...

12


Budko ~Budko (Gość)20.09.2022 08:58

Więcej ich nie było do pozowania? Propaganda tylko, a to zadanie gminy i należy się strażakom bez łaski wójta, a na bank beż fleszy

33


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat