Advertisement
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu

Niedziela, 18 listopada 2018
Każdy, kto buduje dom lub urządza mieszkanie, chce, aby jego utrzymanie było jak najtańsze i maksymalnie komfortowe. Nowoczesne technologie umożliwiają zastosowanie rozwiązań, które sprawią, że oba warunki zostaną spełnione.
Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu

Rekuperacja

 

O kosztach utrzymania nowo wybudowanego domu trzeba pomyśleć już na etapie jego projektowania. Nowoczesne budownictwo oferuje wiele technologii, które w przyszłości obniżą koszty eksploatacji i ogrzewania budynku, a jednocześnie zwiększą wygodę jego użytkowania. Coraz większą popularność w tym względzie zyskuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Do tej pory w wielu domach montowano wentylację grawitacyjną. Jest to rozwiązanie skuteczne gdy spełnione są dwa warunki. Po pierwsze, mieszkanie lub dom nie może posiadać bardzo szczelnej stolarki okiennej. Wentylacja grawitacyjna wymaga naturalnych nieszczelności, przez które do pomieszczeń będzie dostawało się świeże powietrze. Jeżeli stolarka okienna jest bardzo szczelna, konieczne jest otwieranie okien lub zastosowanie nawiewników okiennych. Po drugie, wewnątrz pomieszczenia musi być cieplej niż na zewnątrz, a wymagana różnica temperatur wynosi co najmniej 12 stopni. O tych warunkach często się zapomina. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła nie wymaga spełnienia żadnego z tych warunków. Wentylacja odbywa się w sposób automatyczny, a odpowiedzialne jest za to urządzenie zwane rekuperatorem. Dzięki rekuperacji powietrze w domu jest zawsze oczyszczone i świeże, a mieszkańcy odczuwają wyraźny komfort klimatyczny. Jednocześnie rekuperacja pozwala na częściowy odzysk ciepła z zanieczyszczonego powietrza, które jest "wyciągane" z wnętrza budynku, co znacznie obniża koszt dogrzewania domu.

 

Centralny odkurzacz

 

Dużym zmartwieniem każdej pani domu jest sprzątanie. Noszenie ze sobą odkurzacza po całym mieszkaniu może być kłopotliwe, dlatego warto rozważyć montaż odkurzacza centralnego. Całość instalacji składa się z rur zainstalowanych w ścianach, urządzenia centralnego, które umieszcza się w pomieszczeniu gospodarczym, oraz rury ssącej, która służy do sprzątania. Jedynie rura jest częścią przenośną. Podłącza się ją do wtyczek umieszczonych w ścianach. Niby nic, ale... Odkurzacz centralny pozwala na wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniu. Jest ono zasysane wraz z cząsteczkami brudu i, po przefiltrowaniu, odprowadzane na zewnątrz budynku. Ma to niebagatelne znaczenie dla alergików. Dodatkowym plusem jest cicha praca całej instalacji oraz możliwość zamontowania szufelek.

 

Wbudowane nagłośnienie

 

Przytulne mieszkanie powinno być nie tylko czyste, ale również komfortowe. Komfort ten z pewnością poprawia możliwość słuchania muzyki. W dobie przenośnych odtwarzaczy, małych głośniczków i smartfonów nie jest to problem, jednak bardziej komfortowe rozwiązanie proponuje https://eissound.pl/. Eis Sound umozliwia zastosowanie zestawów radiowych, które wbudować można w ścianę lub podwieszany sufit. Podstawowe zestawy składają się z modułu radia oraz pary głośników. Dostępne są także zestawy bardziej rozbudowane.

 

Produkty KB Sound wykorzystują technologie bluetooth oraz wi-fi, które umożliwiają sterowanie radiem za pomocą pilota, smartfona, tabletu, komputera lub innego, dowolnego urządzenia posiadającego łączność wi-fi. Zestawy są bardzo proste w montażu. To rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie brak zbędnych przedmiotów w swoim otoczeniu. Dodatkową zaletą jest fakt, że produkty KB Sound od Eis Sound są odporne na wilgoć, dzięki czemu nawet w łazience lub kuchni można cieszyć się z dobrodziejstwa muzyki.

 

Inwestycja w te trzy technologie znacznie poprawi komfort życia w nowym domu lub mieszkaniu, nie tylko jego mieszkańcom, ale również okazjonalnym gościom.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat