Advertisement
artykuł partnerski

Nowa placówka leczenia niepłodności w województwie łódzkim

Poniedziałek, 05 września 2022
Marzenie o dziecku dla wielu osób okazuje się trudne do spełnienia z powodu niepłodności. Z tym problemem zmaga się nawet co piąta para w wieku rozrodczym. Wśród tej grupy nie brakuje również mieszkańców województwa łódzkiego. Odpowiednia diagnostyka i leczenie daje jednak duże szanse na uzyskanie ciąży. Ośrodkiem specjalizującym się w tym obszarze jest ogólnopolska sieć Klinik Bocian, która teraz również w Łodzi posiada swoją placówkę. Nowoczesna klinika leczenia niepłodności zapewnia nie tylko szereg badań dedykowanych kobietom i mężczyznom, pomoc doświadczonych specjalistów, ale również dostęp do procedur wspomaganego rozrodu, w tym do zapłodnienia in vitro.

Ładuję galerię...

Kiedy udać się do kliniki leczenia niepłodności?

Wiele osób planując dziecko spodziewa się szybko ujrzeć pozytywny test ciążowy. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Mijające miesiące bezskutecznych starań o ciążę zaczynają wzbudzać niepokój. Kiedy zatem jest odpowiedni czas na udanie się do ośrodka, takiego jak Klinika Bocian w Łodzi? Zasadniczo młoda para powinna pomyśleć o odwiedzeniu kliniki leczenia niepłodności w momencie, gdy po roku regularnego współżycia, bez zabezpieczenia, nie może uzyskać ciąży. W niektórych przypadkach warto nawet szybciej skorzystać z pomocy specjalisty, chociażby gdy kobieta jest już po 35 roku życia, bowiem wiek jest tutaj ważnym czynnikiem lub para zmaga się z różnego rodzaju chorobami, a także zaburzeniami mającymi wpływ na płodność. W przypadku kobiet są to np. nieregularne owulacje, nieprawidłowości genetyczne, czy też różnego rodzaju schorzenia, jak chociażby niedrożność jajowodów, PCOS, endometrioza oraz przebyte nowotwory. Z kolei u mężczyzn trudności z poczęciem dziecka związane są zazwyczaj z nieprawidłową jakością, a także liczebnością plemników.

 

Jakie badania sprawdzą płodność?

Podstawą leczenia niepłodności jest odpowiednia diagnostyka, która pomaga określić przyczynę problemów i znaleźć odpowiednią metodę terapii. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego i zrealizowanie niezbędnych badań. Kluczowe są badania hormonalne, USG narządów rodnych u kobiety, natomiast u partnera badanie nasienia. W niektórych przypadkach mogą być zlecone również rozszerzone badania jak chociażby genetyczne, immunologiczne, badanie drożności jajowodów i pogłębiona analiza nasienia. 

 

Jak trafić do ośrodka leczenia niepłodności?

Szeroką i kompleksową diagnostykę niepłodności można przeprowadzić właśnie w Łodzi w Klinice Bocian. Jest to nowoczesny ośrodek, w którym pacjentki mają do dyspozycji komfortowe gabinety ginekologiczne i sale zabiegowe. Na miejscu znajduje się laboratorium diagnostyczne oraz embriologiczne. Placówka zlokalizowana jest w samym centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 157a. Klinika specjalizuje się w wykonywaniu zapłodnienia pozaustrojowego in vitro (IVF) i inseminacji domacicznej (IUI). Posiada w swoim zespole doświadczonych specjalistów z dziedziny ginekologii i położnictwa oraz medycyny wspomaganego rozrodu. 

 

Kiedy warto rozważyć in vitro? 

W przypadku niektórych par leczenie farmakologiczne niepłodności, zabiegi, inseminacja domaciczna nie są w stanie pomóc. Wówczas szansę na ciążę daje najbardziej zaawansowana metoda wspomaganego rozrodu, czyli właśnie in vitro. Najogólniej mówiąc polega na zapłodnieniu komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych. Procedura składa się z kilku etapów. Rozpoczyna ją stymulacja hormonalna, następnie przeprowadzana jest punkcja jajników, po której następują procedury embriologiczne - zapłodnienie komórki jajowej i kilkudniowa obserwacja rozwoju zarodków. Następnym krokiem jest transfer zarodka do jamy macicy, po którym przychodzi czas oczekiwania na efekt, tak bardzo upragniony pozytywny test ciążowy. Klinika Bocian wyspecjalizowana jest w procedurach in vitro, odnosi na tym polu duże sukcesy i znakomitą skuteczność. Osoby które chcą umówić się na konsultację do Łodzi, mogą skontaktować się bezpośrednio z placówką pod numerem telefonu: +48 42 620 00 20 i ustalić dogodny termin wizyty, badań oraz zabiegów.

 

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Dysponuje oddziałami: w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi. Do grupy należy także ceniony ośrodek leczenia niepłodności na Łotwie - My Clinic Riga.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat