Advertisement

Nocne wyścigi samochodowe na ulicach Piotrkowa?

ePiotrkow Czwartek, 19 maja 2022726749
Czy na piotrkowskich ulicach w godzinach nocnych odbywają się nielegalne wyścigi samochodowe? Mieszkańcy twierdzą, że takie sytuacje mają miejsce, i to w różnych częściach miasta.
fot. pixabay fot. pixabay

Czy na ulicach Piotrkowa można zobaczyć sceny rodem z filmu "Szybcy i wściekli"? W mieście w godzinach nocnych odbywają się ponoć wyścig samochodowe. Młodzi ludzie mają spotykać się, aby "kręcić bączki", "strzelać z rury wydechowej" czy "palić gumę". Ten temat zdominował środowy magazyn Magiel w radiu Strefa FM.

 

Jeśli wziąć pod uwagę ilość telefonów do studia, a także głosów, które pojawiały się na facebookowym profilu audycji, to można wywnioskować, że problem rzeczywiście jest. 

Mieszkam na osiedlu 35-lecia i tu odbywają się takie wyścigi, na odcinku ul. Dmowskiego - ul. Żelazna - mówił  Rafał.

 

Podobne sytuacje zaobserwowano także w starszej części Piotrkowa. Policja była informowana o niebezpiecznych sytuacjach. 

Zgłaszałem na komisariat i u Państwa w radiu, że takie wyścigi odbywają  na ul. POW i ul. Słowackiego. Są to rajdy samochodowe i motocyklowe w późnych godzinach wieczornych. To nie tylko uciążliwe, ale również bardzo niebezpieczne - zwracał uwagę Włodzimierz. 

 

Podobne nocne rajdy - jak twierdzi Małgorzata, odbywają się także w okolicach Al. Kopernika, ul. Jerozolimskiej i Wojska Polskiego oraz placu Kościuszki. 

Jest jeszcze jedno miejsce w Piotrkowie, gdzie ludzie szaleją na samochodach i motorach. Chodzi o parking nad sklepem Kaufland. Jest to teren położony wyżej, więc słychać ich na całym osiedlu - wskazywał Sylwester. 

Kolejne miejsca wyliczali słuchacze na facebookowym profilu audycji. Wymieniali m.in. ulice: Roosevelta, Przemysłową oraz Sulejowską, a także okolice jeziora Bugaj. 

 

Na rondzie Polna/Kostromska nocą kręcą "bączki" i nikt z tym nic nie robi - żalił się na antenie radia Strefa FM Krzysztof. 

O reakcję służb mundurowych na "wyczyny" kierowców pytał także inny słuchacz. 

Odgłosy silników piłowanych na wysokich obrotach niosą się nocami daleko... Ja tylko zapytam: od czego jest monitoring miejski? I od razu odpowiem: służy do dekoracji - Mariusz napisał. 

Funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki tymczasem twierdzą, że problem znają i reagują. 

Docierają do nas takie sygnały, zarówno telefonicznie, jak i te zgłaszane poprzez mapę zagrożeń. W miarę możliwości staramy się działać i reagować, aby w godzinach nocnych mieszkańcy mogli spokojnie odpoczywać. Robimy kontrole prędkości. Dysponujemy także urządzeniem do pomiaru głośności układu wydechowego. Podczas takich kontroli wystawiamy mandaty za przekroczenie prędkości, zatrzymujemy prawa jazdy czy dowody rejestracyjne - wyliczał podinspektor Krzysztof Skrobek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

W całej dyskusji pojawiły się też głosy, że sprawa ma charakter marginalny, a młodość musi się wyszumieć. 

Jako zawodowy kierowca nie mam zastrzeżeń. Jeśli młodzież trochę "popiszczy" oponami, to nie jest wielki problem. Ogólnie w mieście jest spokojnie. Jeśli coś się dzieje, to są to jakieś pojedyncze przypadki - mówił pan Eugeniusz, zawodowy taksówkarz. 

 

A Wy jak myślicie? Czy w mieście jest problem z nocnymi wyścigami samochodowymi?


Zainteresował temat?

8

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Iwbebd ~Iwbebd (Gość)22.05.2022 14:07

Czasem ci co się ścigają lepiej jeżdżą niż niejeden niby kierowca jedzie 50 na godzinę a potrafi w rondo wjechać bądź staje na rondzie w przepuszcza ludzie wjeżdżających na rondzie. ????

13


chłopok ~chłopok (Gość)19.05.2022 14:46

ja rowerym jak pole gume to mnie słychać na całyj wsi!!!

76


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)19.05.2022 15:23

Policji problem jest znany,ze slyszenia.Bo interwencji jeszcze zadnej nie widzialem.To chyba nie jest specjalny problem namierzyc tych kilka osob,ktore notorycznie to robia.No chyba,ze maja plecy na Szkolnej,to koniec tematu.

230


Wik ~Wik (Gość)20.05.2022 21:05

Zapraszam na Łódzką od ronda do ronda ponad 100 na godz i ryczą

50


Mieszkaniec Piotrkow ~Mieszkaniec Piotrkow (Gość)20.05.2022 20:07

wczoraj w godzinach wieczornych na Piłsudskiego pasażer z golfa zbijał sobię żółwika z kierowcą peugeota. Gdzie Policja w tym mieście.

20


Wkurzony ~Wkurzony (Gość)21.05.2022 10:57

Do autora tego artykułu: jeśli tworzycie alternatywną rzeczywistość wypowiedzi słuchaczy/czytelników to gratuluję. Moja wypowiedź została umieszczona na FB pod postem Magla a nie na antenie radia Strefy FM! Może więcej rzetelności?
Jak dla mnie to strasznie słabe, że nie jesteście nawet w stanie konkretnie określić kto gdzie się wypowiadał. I ciekawe czy wszystkie artykuły tak tworzycie

30


Zły. ~Zły. (Gość)20.05.2022 06:18

Cóż włodarze miasta nie mają pomysłu na rozrywkę w swoich tępych główkach, to gawiedź sama szuka rozrywki. Ot co

65


ktosss ~ktosss (Gość)20.05.2022 14:44

Jezdzi praktycznie codziennie jakis z bardzo głosnym wydechem......... niech ktos sie nim zajmie bo jak nie to ja sie nim zajmę :D

60


zyk46 ~zyk46 (Gość)20.05.2022 14:16

Koło cmentarza też jeżdżą - Mickiewicza, Partyzantów, Spacerowa...

41


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.05.2022 12:29

Gdzie te wyścigi z chęcią bym podjechał?

16


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat