Niebezpieczna pułapka. Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii

Poniedziałek, 09 maja 202243
Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii uchodzi wśród kierowców za jedno z najbardziej niebezpiecznych. Od pewnego czasu czeka na nich dodatkowa niespodzianka. To zielone światło sygnalizacji ulicznej, któremu zaufać w żadnym wypadku nie wolno.
Niebezpieczna pułapka. Skrzyżowanie Alei Sikorskiego z aleją Concordii

Wspomniane skrzyżowanie od początku budziło i budzi emocje. Praktycznie trudno o tydzień, w którym nie doszłoby tam do kolizji lub poważniejszego wypadku.


Ostatnie wichury, które nawiedziły Piotrków na przełomie stycznia i lutego, naruszyły mocowania lamp sygnalizacji świetlnej. W efekcie doszło do sytuacji widocznej na zdjęciach, w której samochód jadący od ulicy Dmowskiego ma wyświetlany na swoim kierunku ruchu jednocześnie sygnał zielony i czerwony.

 

 

Zielone światło ? Można jechać? Odradzamy.

 

 

Gdy spojrzymy w górę, okazuje się, że mamy światło czerwone.  Tak jak i na innych sygnalizatorach. Ale jeżeli ktoś zaufa temu jednemu, świecącemu na zielono? 

 

 

Opisywany stan rzeczy trwa już od trzech miesięcy. Czy to możliwe? Jak najbardziej.
W naszym mieście panuje wśród specjalistów od ruchu drogowego powszechny pogląd, że wszystko działa doskonale. Jeżeli z jakichś powodów nie działa, to dzieje się to za sprawą kierowców, którzy nie potrafią jeździć. Są przecież do dyspozycji inne sygnalizatory, znaki na jezdni i znaki drogowe. Jeżeli gdzieś są problemy z większą ilością niebezpiecznych zdarzeń drogowych, to znaczy że kierowca jest niedouczony. Może i to prawda, ale w trosce o ludzkie życie i zdrowie warto chyba zrobić trochę więcej niż wymagają formalne przepisy i instrukcje.


Zdaniem wielu kierowców rozmieszczenie sygnalizatorów na tym skrzyżowaniu można by poprawić. Nawet jeżeli sygnalizatory nie są poobracane przez wiatr (te do “lewoskrętu” na kierunku Piotrków - Bełchatów), to i tak święcą nie do końca wiadomo, dla którego kierunku.


Tematem być może zajmie się szacowna komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dobrze byłoby, gdyby w tym przypadku nie stwierdziła, że wszystko jest w porządku i to kierowcy ponoszą wyłącznie winę za wszystkie przykre zdarzenia drogowe, które miały miejsce w przeszłości.

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

1


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ojciec Redzyk ~ojciec Redzyk (Gość)12.05.2022 10:53

Żal zwieracz ściska! Zamiast pomyśleć jak pomóc ludziom "spece" rozpisują się na temat głąbowatości kierowców.
To do potrzeb mieszkańców i ich poziomu dostosowuje się rozwiązania w mieście. A nie do wizji leniwych urzędników.
Jak ludzie powszechnie narzekają, to urzędnik ma im pomóc, a nie filozofować , bo mu się robić nie chce.

20


gris ~gris (Gość)10.05.2022 22:12

Na niektórych skrzyżowaniach jest absurdalna sytuacja: jadąc w jednym kierunku, zielone światło świeci się dłuższy czas, natomiast przecinając dane skrzyżowanie przejedzie max 5-6 aut, o ile kierowcy ruszą sprawnie.
Taka sama sytuacja mieści się i na tym skrzyżowaniu: jadąc Sikorskiego zielone światło świeci się sporo dłużej, w porównaniu dla kierunku Concordii. Stojąc jako trzeci, nieraz zdarzało się, że na "powtarzaczu" nie udało się przejechać.
Kieruję pytanie do włodarzy naszego "cudownego" miasta, wręcz metropolii: można rozwiązać taki problem na tym i na wielu innych skrzyżowaniach?

52


Jar ~Jar (Gość)11.05.2022 15:44

Wychodzi tu brak znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym. Panowie instruktorzy powinni się sami doszkolić bo nie poradzą sobie na skrzyżowaniach w większych miastach. To skrzyżowanie jest dobrze oznakowane!!!

22


kocebał ~kocebał (Gość)10.05.2022 22:56

Widać jak drut. Jeżeli to światło ma obsługiwać lewoskręt, to jest całkiem bokiem do tego kierunku. Ewidentnie przestawione.. Zatem trza poprawić . I tyle.

60


Tłuk ~Tłuk (Gość)10.05.2022 20:10

Jacy niektórzy są mądrzy i tylko o przepisach bo to pozwala umyć od wszystkiego ręce. Nasze miasto jest pod tym względem bardzo dziwne. Nie ważne co czuja i widza mieszkańcy przecież to tłuki. Po co coś robić w tym mieście po co być frontem do mieszkańców. To może zamiast odsyłać kierowców do innych miast żeby nauczyli się jeździć to może niektórzy urzędnicy pojechaliby do innych miast żeby zobaczyć jak te miasta rozwijają się a my ? My żyjemy zgodnie z przepisami

70


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)10.05.2022 09:47

Piotrkowscy kierowcy jak zwykle widzę mają problem z opanowaniem podstawowych przepisów ruchu drogowego to zresztą nie pierwszy raz. Kierowcy nie potrafili już jeździć po rondzie Bitwy Warszawskiej, dalej są zaskoczeni, że przez pasy przechodzą piesi a ci kierujący rowerami dalej dziwią się dlaczego kierowcy samochodów trąbią gdy ci pierwsi przejeżdżają przez pasy zamiast przeprowadzać rower. Gdyby przeprowadzić jakiś ranking na najgorszych kierowców w Polsce to nie wątpię, że kierowcy z Piotrkowa zajęliby wysoką lokatę. Ja od lat mam na to remedium - zbudować w Piotrkowie linie tramwajowe. Gwarantuję, że w ciągu pierwszego miesiąca niepotrafiący jeździć kierowcy wyeliminowaliby się sami.
Natomiast opieszałość służb odpowiedzialnych za właściwe oznakowanie i dobrze działającą sygnalizację to już inna sprawa, bo panowie charytatywnie nie pracują.

513


dada ~dada (Gość)10.05.2022 12:24

Wszystko zgodne z przepisami, tylko głupki i nieuki wjeżdżają na czerwonym! Tylko dlaczego ich w tym miejscu więcej niż gdzie indziej? Człowiek inteligentny zastanawia się dlaczego tak się dzieje? Człowiek mniej inteligentny ma zawsze gotową odpowiedź, np. "nic tu nie trzeba poprawiać"

58


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)10.05.2022 12:09

Mnie zastanawia po jaki wuj tam światła założono bez nich było lepiej .
Po co na środku dodatkowe światła skoro wjechałem na zielonym to powinienem spokojnie opuścić skrzyżowanie a nie dzielić przejazd na dwa . Tyle miejsca jest można na samym początku rondo zrobić i problemu by nie było

73


Kierowca EPI ~Kierowca EPI (Gość)10.05.2022 07:42

Przecież ten świecący na zielono sygnalizator dotyczy innego odcinka drogi.Nie wiem jak można tego nie rozumieć przecież ewidentnie jest czerwone światło. To skrzyżowanie jest podzielone na kilka sygnalizatorów i nie oznacza że jak przy pierwszym jest zielone to na pozostałych też. Man rejestrację EPI i nigdy nie miałem problemów na tym skrzyżowaniu nawet zaraz po przebudowie. Zachęcam do przypomnienia sobie przepisów ruchu drogowego.

373


go?ć_maniek ~go?ć_maniek (Gość)10.05.2022 11:33

Niech Komisja pomyśli nad poprawieniem widoczności w tym miejscu poprzez wycięcie żywopłotów zasłaniających nadjeżdżające auta.

63


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat