Na lotnisku samochód zderzył się z samolotem (ZDJĘCIA)

ePiotrkow Czwartek, 21 października 2021702617
Z powodu silnego wiatru na piotrkowskim lotnisku doszło w czwartek do zderzenia samolotu z samochodem osobowym, a do akcji ratunkowej przybyły wszystkie służby ratownicze - to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń, które zorganizowano na piotrkowskim lotnisku.

Ładuję galerię...

W symulowanym zderzeniu na płycie lotniska udział wzięły samochód osobowy oraz samolot. Samolot szkoleniowy z instruktorem i uczniem na pokładzie wypadł z pasa startowego przy lądowaniu i uderzył w pojazd obsługi technicznej na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.

W wyniku wypadku wybuchł pożar, a dwie osoby w samochodzie zostały zakleszczone i ciężko ranne. Obrażenia odniosła też załoga samolotu. Dziś na lotnisku w Piotrkowie panowały bardzo trudne warunki pogodowe, wiał bardzo silny, boczny do drogi startowej, wiatr. Na lotnisku niezwłocznie pojawiły się służby ratunkowe Straż Pożarna, Pogotowie i Policja, zawiadomione przez zarządzającego lotniskiem dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Lotnisko zostało NOTAM-em zamknięte na czas prowadzonej akcji ratunkowej.

Takie ćwiczenia musimy zorganizować raz na dwa lata. Mamy określone procedury postępowania w takich sytuacjach, a takie akcje są świetną okazją do sprawdzenia się nie tylko dla nas, ale także służb ratowniczych

- mówił Marcin Pampuch, zastępca dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

 

Jak podkreślał kierujący akcją ratowniczą młodszy brygadier Jarosław Stankowski, takie ćwiczenia są niezwykle istotne także dla strażaków.

Każde ćwiczenia wnoszą coś do naszej pracy. Każde zdarzenie jest inne i wyciągamy z niego inne wnioski. To wartość dodana dla naszej służby. Możemy dostrzec jakieś ewentualne błędy, aby w przyszłości móc je wyeliminować

- mówił mł. bryg. Jarosław Stankowski.

 

Ćwiczenia przebiegły sprawnie, wszystkie służby były doskonale przygotowane, każdy wiedział co ma robić. Niewątpliwie pomaga nam w tym Instrukcja Operacyjna Lotniska oraz Plan Działania w Sytuacji Zagrożenia. Oba te dokumenty, zgodnie z przepisami dla lotniska publicznego, są w posiadaniu służb ratunkowych, więc służby te doskonale znają topografię lotniska i nasze lotniskowe procedury. Serdecznie dziękuje wszystkim służbom za udział w ćwiczeniach

 

- podsumował Marcin Pampuch.


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dość tegi ~Dość tegi (Gość)22.10.2021 19:11

Te samoloty sobie stanowczo, na zbyt dużo pozwalają. Rozfruwało się toto i jeszcze auta atakują.

00


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)22.10.2021 17:06

Moze niech pocwicza atak ufo na urzad miasta.

00


wojciech ~wojciech (Gość)22.10.2021 09:35

Czy został wezwany Antonii ? To znawca wypadków lotniczych.

41


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)21.10.2021 15:41

Jak niby może się samochód zderzyć z samolotem ? Bez sensu. Nie lepiej robić jakieś scenariusze ćwiczeń, ktore mają szansę być chociaż trochę bardziej prawdziwe?....

71


Bigi ~Bigi (Gość)22.10.2021 09:09

Teraz mają w niedzielę prowadzić szkolenia na polnej w drewnianym kościele będą udawać że komuś cegłą na pecyne spadła

01


Vhs ~Vhs (Gość)21.10.2021 23:24

Proponuje kolejny scenariusz... samolot kontra motorówka.

11


Jan von Hunter ~Jan von Hunter (Gość)21.10.2021 23:22

A komisja smoleńska tez przybyła?

22


łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)21.10.2021 22:44

Ufff, całe szczęście, że to była zwykła osobówka, bo gdyby samolot zderzył się z transatlantykiem na Śrutowym Dołku, to mogłoby być dużo więcej ofiar... ;)
Jak mniemam, scenariusz ćwiczeń pisał jakiś profesjonalny scenarzysta od "Dlaczego ja?" i "Trudnych spraw"? ;)

10


Rtjx ~Rtjx (Gość)21.10.2021 17:28

Szkoda asterki dobry samochód

31


go?ć_gość  ~go?ć_gość (Gość)21.10.2021 18:27

Ja to się nie dziwię bo już Adam Hoffman latał do Brukseli samochodem

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat