Muzeum i Miejska Biblioteka Publiczna z dotacjami

Środa, 12 sierpnia 20204
Ponad 10 tys. dotacji zł na realizację projektu „1920-2020. Uczcijmy pamięć o tych dniach” otrzymało Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Projekt zakłada prace porządkowe i dokumentacyjne na cmentarzach, druk wydawnictwa okolicznościowego, wykonanie plakatu okolicznościowego oraz widowiska historycznego „Retro raut u Piłsudskiego”. Z kolei prawie 20 tys. zł dotacji otrzymała nasza Miejska Biblioteka Publiczna.
fot. Muzeum w Piotrkowie fot. Muzeum w Piotrkowie

Wszystko w ramach programu „Niepodległa”. Właśnie ogłoszono wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Wnioski o dofinansowanie złożyło 328 samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Dofinansowanie na łączna kwotę 4 mln 511 tys. zł otrzymało 157 wnioskodawców, z czego 105 to samorządowe instytucje kultury jak nasze Muzeum. 
Działania w naszym mieście realizowane będą w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego i Polską Fundacją Kultury i Rozwoju.


Wsparcie w wysokości 19 tys. 940 zł otrzymała również Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim na realizację projektu „Sztuka Niepodległości”.
Dofinansowane projekty mogą być realizowane od 3 sierpnia do 20 października 2020 r.


„Koalicje dla Niepodległej” to system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które realizują projekty wraz z partnerami. Celem strategicznym programu jest włączenie mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. Realizowane w ramach programu zadania w założeniu mają wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.

 

 


(materiały: Muzeum w Piotrkowie)

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)06.09.2020 19:54

Brawo za aktywność pracowników tych instytucji. Ale te konkursy... Nie wiem czemu, ale mnie wydaje się, że to zwyczajne polityczne gnioty.

20


gość ~gość (Gość)12.08.2020 09:17

Dlaczego w tym mieście większość imprez z rozmachem organizuje Biblioteka? Nie ważne czy teraz w nowej siedzibie czy wcześniej w Synagodze. Przy filii nr 1 były majówki dla dzieciaków, przy głównej ciagle coś nowego i dla wszystkich. A co z resztą? Coś mało słychać... Coś Prezydent się opuszcza a Pani Dyrektor Biblioteki z kadrą ciągle działa! Brawa!!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat