Advertisement

Modernizują Dom Dziecka w Piotrkowie [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Czwartek, 12 stycznia 202322
Dom Dziecka w Piotrkowie przechodzi kompleksową przebudowę. Obiekt zostanie powiększony, a dzięki modernizacji dzieci zyskają dużo lepsze warunki.

Ładuję galerię...

W obiekcie przy ul. Wysokiej będą funkcjonować formalnie dwa domu dziecka. Będzie to jeden budynek, ale przedzielony przeciwogniową ścianą. Jak tłumaczą urzędnicy, takie rozwiązanie wymusiły aktualnie obowiązujące przepisy. 

Taki remont to duże zmiany na lepsze. Dzieci będą miały swoje pokoje. Będą one dwu- i trzy osobowe. Bez wątpienia zwiększy się komfort mieszkania w naszym domu. Będziemy musieli podzielić dzieci na dwa domy. Modernizacja to także m.in. nowe łazienki i meble. Czekamy z utęsknieniem na ten moment, kiedy będziemy mogli się przeprowadzić - mówi Danuta Malik, dyrektor Domu Dziecka. 

Aktualnie placówka ma pod swoją opieką 39 dzieci. 

Na czas trwającej modernizacji gościmy w budynkach Centrum Idei ku Demokracji. Jest nam tam bardzo dobrze. Dla dzieci to także ciekawa zmiana, z której się cieszą. To jest centrum, więc mamy wszędzie blisko. Zwiedzamy Rynek Trybunalski, odwiedzamy także Miejski Ośrodek Kultury - wylicza Danuta Malik. 

Do nowej placówki podopieczni wrócą prawdopodobnie wiosną. Finisz inwestycji przewidziany jest na koniec kwietnia, a ewentualna przeprowadzka byłaby możliwa w maju. 

To kompleksowe prace, które spowodują, że dzieci będą miały doskonałe warunki. Sypialnie i części wspólne, wraz z wyposażeniem będą na miarę XXI wieku. W ramach zaplanowanych tutaj prac wymieniliśmy wszystkie instalacje, naprawiliśmy tynki, wykonaliśmy nowe gładzie. Ustawione zostały także ścianki działowe, dzięki którym mamy nowy układ pomieszczeń - przybliża prezydent Krzysztof Chojniak.

Koszt modernizacji to około 5 milionów złotych, ale miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie 2 mln 400 tys. złotych. 

Aktualny stan robót oceniam na około 70 procent. Zostały nam głównie roboty wykończeniowe, większość tych najtrudniejszych prac jest już za nami. Całość inwestycji wykonujemy w okresie jesienno-zimowym, co na pewno nie ułatwia, ale jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że uda nam się dojechać do mety w wyznaczonym terminie - mówił Konrad Wojtania, kierownik budowy. 

 


Zainteresował temat?

3

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rodzice ~rodzice (Gość)13.01.2023 17:48

a dzieci ciągle chorują i mają świerzba

50


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)14.01.2023 07:28

Czy to jest opłacalne , brnąć w remont takiego starego budynku ??
Za tyle milionów można postawić nowoczesny budynek pasywny, z rekuperacją i małym zapotrzebowaniem na energie- jakie parametry zostaną uzyskane po remoncie poza zwiększeniem powierzchni ??
CO tam do licha kosztuje te kilka milionów ?? Czy to jest gospodarne inwestować takie sumy w przeróbki ?? Tak samo jak nie opłaca się remontować i przerabiac starego auta na nowsze, tak samo jest z budynkami. Zagranicą wyburzają stare i stawiają w ich miejsce nowe, bo w perspektywie 10 lat wychodzi to taniej, niż takie przeróbki podczas których nigdy nie osiągnie się tego co można w nowym budynku

40


P.T ~P.T (Gość)14.01.2023 09:36

Chojniak Najgorszy prezydent miasta.

30


Jacykuw ~Jacykuw (Gość)12.01.2023 20:18

Teraz w modzie białe kaski? Już nie maseczki?

42


goœć_albin ~goœć_albin (Gość)12.01.2023 15:16

A ten już w Chełmie niech zostanie.

101


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.01.2023 04:52

Gościu zniknij

51


brak słów ~brak słów (Gość)13.01.2023 01:04

Jak ten człowiek nie wstydzi się ludziom pokazywać, nie mówiąc już o celebrze zdjęciowej.

61


Gosc 2 ~Gosc 2 (Gość)12.01.2023 20:13

Jakie aktualne przepisy, śmiech. Mieli dostosować dom dziecka do standardów max 14 dzieci. Co zrobili? 1 dom i dwa odrebne wejścia. Można, można. Mamy standardy. Przepełnione placówki zero pomysłów na piecze i adopcje dzieci.

81


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.01.2023 20:17

Na wszystko są pieniążki ale co dalej z ulicą scaleniową?

51


Rencista ~Rencista (Gość)12.01.2023 20:16

Nie musicie dziękować ale to jest z moich podatków

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat