Młoda dziewczyna postrzelona w oko [aktualizacja]

Niedziela, 28 stycznia 20249
W sobotę (27.01) przed Szkołą Podstawową nr 3 w Piotrkowie doszło do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia. Nastolatka postrzeliła koleżankę w oko z plastikowej repliki pistoletu ASG CO2. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala w Łodzi.
fot.: Policja fot.: Policja

Do postrzelenia doszło tuż po zakończonych ćwiczeniach Jednostki Strzeleckiej JS 1031 Piotrków Trybunalski.

Cały incydent wydarzył się po naszych zajęciach. Instruktor zakończył zajęcia o godz. 13. Dzieci wyszły już spod naszej opieki. W czasie tych zajęć jedno z dzieci miało replikę ASG, czyli plastikowy pistolet na kulki, na którą nie wymaga się pozwoleń, nie ma granic wiekowych. Tematem zajęć, które były prowadzone była komunikacja radiowa. Tej repliki nie miało prawa być i nasz instruktor skonfiskował replikę na czas trwania zajęć. Po ich zakończeniu oddał broń dziecku - mówi Łukasz Przybył, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1031 Piotrków Trybunalski.

Jak twierdzi dowódca Łukasz Przybył, ta replika broni ASG zasilana CO2 nie jest klasyfikowana jako broń pneumatyczna. Do samego zdarzenia miało dojść poza terenem szkoły

W momencie, kiedy dzieci opuściły teren szkoły, dziecko, które miało tę replikę, poprosiło koleżankę, aby ją przytrzymała. Chłopiec uprzedził ją, że replika jest załadowana, czyli że kulki plastikowe są w środku. W tym momencie nastolatka strzeliła w swoją koleżankę, która się odwróciła - mówi Łukasz Przybył.

Zapytaliśmy również do kiedy dzieci były pod opieką Jednostki Strzeleckiej 1031 Piotrków Trybunalski?

Zajęcia trwały od godziny 10 do 13. W tym czasie my sprawujemy opiekę nad członkami jednostki. Po godzinie 13 opiekę nad dziećmi ponownie obejmują rodzice. Nasz instruktor zakończył zajęcia i zamknął obiekt. Dzieci wyszły poza teren szkoły, z którą współpracujemy. To tam wydarzyła się ta niebezpieczna sytuacja - dodaje Łukasz Przybył.

Poszkodowana nastolatka została przetransportowana do szpitala w Łodzi.

 

Zwróciliśmy się do piotrkowskiej policji o ustalenia w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od piotrkowskiej policji.

W związku z zapytaniem, informuję, że w dniu 27 stycznia 2024 roku do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zostało złożone zawiadomienie uszkodzenia ciała 12-latki. W wyniku poniesionych obrażeń nastolatka trafiła do szpitala. W powyższej sprawie prowadzone czynności przez policjantów, ustalą dokładne miejsce, a także okoliczności i przebieg zdarzenia. O powyższym poinformowano Sąd Rodzinny i Nieletnich w Piotrkowie Trybunalskim - wskazuje asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

A do czego służy replika ASG? Air Soft Gun, w skrócie ASG – to jedyny w swoim rodzaju sport, który stał się popularną na świecie alternatywą dla znanego już paintballu. Repliki ASG są odwzorowaniem prawdziwych broni. To gra zespołowa, najczęściej odwzorowująca działania taktyczne w terenie.

W ASG mogą bawić się wszyscy niezależnie od wieku czy płci. Bezwzględnym wymogiem jest noszenie podczas zabaw atestowanej ochrony oczu jak okulary czy gogle ochronne. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od paintballu, a ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara, to warto zwrócić uwagę na to, że wystrzelona kulka, przy trafieniu w oko może być bardzo niebezpieczna. Trafienie w ząb, czy w odsłoniętą skórę może okazać się nieprzyjemne w skutkach, dlatego zaleca się, oprócz ochrony oczu, wyposażenie się również w ochronę twarzy w postaci kominiarki, maski lub chusty. W rozgrywkach mogą brać udział dzieci, jednak należy pamiętać również o tym, by zawsze bawiły się pod nadzorem osób dorosłych - podaje portal militaria.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Apokalipsa ~Apokalipsa (Gość)28.01.2024 18:00

Ja w dzieciństwie miałem taki pistolet i moi rówieśnicy też, ale nikt sobie nie strzelał w twarz. Coś się dzieje nie dobrego z dzisiejszą młodzieżą

82


Kapral ~Kapral (Gość)28.01.2024 13:50

Dramat to będzie jak takie osoby pójdą walczyć na front

76


Koksu ~Koksu (Gość)28.01.2024 12:48

Szkolenie przyszłej armii polskiej. Teraz taka moda i do tego jakieś fotki na fejsa z pistolecikiem

144


gian ~gian (Gość)28.01.2024 13:21

Szkoda dziewczyny, trauma i ból :(

100


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat