Advertisement

Miasto sprzeda działki za pół ceny

Strefa FM Poniedziałek, 14 września 202050
Piotrkowski magistrat przygotował nowy program dla osób, które chcą wybudować dom jednorodzinny i zamieszkać w Piotrkowie. Chętni będą mogli liczyć nawet na 50% bonifikaty przy zakupie wskazanej działki.
Konferencja z udziałem prezydenta, fot. P. Kwiatkowski Konferencja z udziałem prezydenta, fot. P. Kwiatkowski

- Program pod nazwą "Działka za 50% ceny" daje możliwość nabycia gruntu, na którym będzie można postawić własny dom i w nim zamieszkać. Urząd Miasta przygotował na razie 20 działek, które w takim trybie będą mogły zostać sprzedane - powiedział na specjalnej na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak.

 

Wspomniane działki znajdują się m.in. na osiedlu Wierzeje, ale też w okolicach ulic Prostej, Żółtej, Rolniczej czy Szymanowskiego.

 

- Będzie to wyglądało tak, że pierwszy przetarg będzie się odbywał według normalnych zasad, a jeśli działka nie zostanie w nim zbyta, to kolejny przetarg będzie ogłaszany w ramach programu "Działka za 50% ceny". Tym samym będzie można stać się nabywcą działki budowlanej pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne za połowę jej nominalnej wartości lub nieco wyższej jeśli zainteresowanie będzie przejawiało kilku chętnych. Zastosowaliśmy tutaj pewien mechanizm, który będzie uniemożliwiał zakup takich działek w celach stricte spekulacyjnych. Czyli nie będzie można ich kupić jako inwestycję czy lokatę kapitału, a tylko po to, by na takiej działce wybudować dom dla swoich potrzeb - dodał prezydent.


Działki nie będzie można sprzedać w ciągu 10 lat od jej nabycia. Dodatkowo kupujący będzie zobowiązany, by w ciągu 2 lat od transakcji rozpocząć budowę, po maksymalnie 3 kolejnych latach zakończyć budowę domu i w nim zamieszkać. Konieczny będzie także meldunek w tym miejscu.


Zainteresował temat?

8

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

144 ~144 (Gość)16.09.2020 12:04

mieszkac teraz na rolniczej...strzal w kolano ;)

30


EP97300 ~EP97300 (Gość)15.09.2020 09:34

A za kilka-kilkanaście lat przez ul. Piaskową i Michałowską przejdzie nowa droga - połączenie ul. Miast Partnerskich i al. 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego:
https://www.epiotrkow.pl/multimedia/user/9aeedd7a1d0251262d096e0229d9c945.jpg

131


jdr ~jdr (Gość)14.09.2020 14:11

Dobry wybieg. Do pierwszego przetargu nikt nie stanie, w a drugim będą się bić i podbijać cenę. W rezultacie może być tak, że ktoś zapalczywy kupi działkę po bonifikacie przy wylicytowanej cenie jak z pierwszego przetargu, przy czym z obowiązkiem zabudowy w terminie 2 lat lat od nabycia i zakończenia w ciągu 3 lat. Fajnie. I jeszcze będzie zmuszony mieszkać w tym domu bo przecież go nie sprzeda. Inaczej bonifikata przepadnie.

201


k ~k (Gość)15.09.2020 10:25

Panie Prezydencie jak się nie zmieni polityka UM to biorąc pod uwagę koszt/jakość życia w PT to nawet za 20% wartości tych działek nikt nie kupi.
Wymienię najważniejsze rzeczy, które się rzucają w oczy:
1. Myśleć perspektywicznie, strategicznie dla przykładu UM z upartością przez wiele lat realizuje obwodnicę zachodnią i co dzisiaj z tego mamy: komary się głównie ścigają (chyba nie tylko ja to widzę bo ktoś domki im wystawił). A gdyby wiele lat temu skierować wszystkie środki na obwodnicę południową wiedzieliśmy że przyjdzie remont autostrady to dzisiaj może nie byłoby rozjechanych ulic i pieniędzy wydanych w błoto na remonty jezdni, które i tak teraz są znów do remontu o zdrowiu mieszkańców nie będę już wspominał.
2. Inwestować w nowe technologię, dla przykładu mediateka (dobry pomysł z budową),ale ten budynek w XXIw na max powinien być samowystarczalny na dachu panele słoneczne i system zbiórki wody z deszczu do dalszego wykorzystania zamiast tego słyszymy że będą na dachu nowe rabatki
3. Nie próbować przerzucać na ludzi coraz większych obciążeń finansowych to jest naprawdę strategia na krótką metę. Próbować więcej zarabiać np. zrobić nowy większy bazar czynny 7 dni w tygodniu aby wszystkie pieniądze szły do miasta (np na pustych terenach pkp za miedzą).
4. Wspierać mieszkańców w utrzymaniu terenów zielonych, zielone płuca PT to powinien być priorytet dla każdego urzędnika w tym mieście. W mieście mamy problem ze smogiem, co jest warta dodatkowa kasa jak porównuje się ją do zdrowia i życia ludzkiego.
5. Budować bezpiecznie i według potrzeb. Dla przykładu ulica Śląska w pewnych momencie auta jadą czołowo na siebie, bardzo niebezpieczne rozwiązanie za późna reakcja i tragedia. Nie wiem dlaczego chodniki zrobiono takie szerokie, tam chyba nikt nie chodzi.

160


Polina ~Polina (Gość)15.09.2020 21:14

A po co mieszkać w Piotrkowie ? Tu nic się nie dzieje a młodzi uciekają do wielkich miast na studia i później już nie wracają bo tam mają pracę. Tu nie ma pracy za dobre pieniądze bo nie ma ściąganych firm, nie ma inwestycji a przecież mamy chyba najlepiej skomunikowaną lokalizację w centrum kraju. Kiedyś miał być park wodny koło Bugaju i jest... koło Mszczonowa. Park of Poland daje setki tysięcy podatków a u nas co ? Stacje paliw i supermarkety

70


gostek ~gostek (Gość)14.09.2020 21:02

dla czego sa wylanczane latarnie na głownych ulicach ludzie boja sie chodzic tym bardziej kobiety

171


Zrozum wreszcie! ~Zrozum wreszcie! (Gość)15.09.2020 09:26

Ludzie będą tutaj mieszkać jak będą mieć pracę za godziwe pieniądze i niskie podatki. Wtedy kupią działkę nawet za 200% ceny.

130


Adamo ~Adamo (Gość)15.09.2020 08:39

Znajomym.

170


gość ~gość (Gość)15.09.2020 14:02

Co ten grabarz wymyślił?

110


Waldekk ~Waldekk (Gość)15.09.2020 12:41

Wydaję mi się, że to jest podstawowa rola miasta - organizowanie terenów pod budowę domów, tak żeby każdy kto chce mógł normalnie wybudować dom. Obecnie mamy do czynienia z "partyzantką" - ludzie kupują działki po kosmicznych cenach, powstają mini osiedla domów gdzie nie ma normalnych dróg dojazdowych, nie ma kanalizacji, itd.

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat