Advertisement

Masz kłopoty? Przestaw antenę na Kamieńsk lub zadzwoń na infolinię

Łódzkie Wtorek, 24 maja 2022862038
Od poniedziałku (23.05.22) obowiązuje nowy standard nadawania telewizji naziemnej. Okazuje się, że firma Emitel, która przeprowadziła zmianę częstotliwości i standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej MUX1, MUX2 oraz MUX4 wyłączyła największy dotychczasowy nadajnik na Łódź „Komin EC-4”. Oprócz odpowiedniego telewizora lub dekodera konieczna może być zmiana ustawienia anteny.

EMITEL przypadkowo zapomniał poinformować, że WYŁĄCZYŁ główny łódzki nadajnik obsługujący kilkaset tysięcy ludzi, taka drobnostka - tak komentuje, na naszym portalu zmianę standardu Daniel.

 

Zdawkowa informacja o wyłączeniu pojawiła się jednak na stronie firmy.

Z uwagi na wyłączenie nadawania sygnału telewizyjnego z nadajnika Łódź „Komin EC-4” nastąpi konieczność przekierowania anten odbiorczych w zależności od lokalizacji na obiekty nadawcze RTCN Zygry i TON Łódź/Dąbrowa. Ponadto część województwa łódzkiego obecnie pokrywana z nadajnika Łódź „Komin EC-4” będzie miała odbiór z obiektów RON Skierniewice/Bartniki oraz TSR Kamieńsk. Szczegóły na mapce lub w aplikacji EmiMaps.

 

O ile osoby śledzące nowości techniczne wiedziały gdzie szukać, to większość telewidzów nawet nie zna nazwy Emitel. Dlaczego zabrakło szerszej kampanii informacyjnej mówiącej o wyłączeniu jednego z głównych źródeł sygnału? To pytanie staramy się zadać od rana rzeczniczce firmy. Warszawski telefon milczy.

 

W naszym regionie najlepszy sygnał dla większości odbiorników - jak pokazuje https://emimaps.emitel.pl/ nadaje obiekt nadawczy nazwany na mapie jako  Kamieńsk/Zwałowisko.

 

Poniżej podajemy numer telefonu do konsultantów firmy Emitel, pod którym można spróbować dowiedzieć się więcej.

 

Infolinia na temat zmian w nadawaniu naziemnej telewizji cyfrowej - telefon: 22 711 77 77

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

 


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)24.05.2022 11:16

u mnie mux2 też nie działa... kamienśk wg mapy emitela jest poza zasięgiem, łódź dąbrowa też, przysucha też więc niby jak mam ustawić antenę? TVP nie oglądam z założenia więc telewizor można wywalić albo będzie robił za monitor...

72


dvbt-tnie ~dvbt-tnie (Gość)24.05.2022 10:26

To są niestety za małe moce na Kamieńsku MUX-3 (TVP1,2 etc...) , który nadawany był z Łodzi EC-4, nadawał z mocą 170 kW, MUX-3 z Kamieńska nadaje -15 kW - więc ponad 10 x słabiej. Z innymi MUX`ami podobnie.
W sytuacji kiedy ktoś kupił małe chinskie g....ko - zwane szumnie dekoderem z mało czułą głowica, nie ma szans na prawidłowy odbiór. Lepszej klasy TV powinny podciągnąć sygnał. Ale też szału nie będzie.

72


go?ć_anna ~go?ć_anna (Gość)24.05.2022 10:28

No to fajnie.A ja zrobiłam awanture na cały sklep że mi sprzedali lipny telewizor za 4,5koła.

62


Grażyna ~Grażyna (Gość)24.05.2022 10:48

Ale z tym przestawianiem anteny to dajcie spokój, no kto to słyszał.

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat