Advertisement

Marszałek senior moralizuje i poucza

ePiotrkow Piątek, 09 grudnia 202290
Politycy Prawa i Sprawiedliwości zwołali w piątek (09.12.2022) przed biurem posła KO Cezarego Grabarczyka konferencję prasową podczas której chcieli - jak przekazał marszałek senior Antoni Macierewicz - przypomnieć Platformie Obywatelskiej jakie są jej obowiązki, związane z lojalnością wobec Polaków. Z ust posła padło wiele zarzutów pod względem politycznych konkurentów. Mógł jednak liczyć na... kontrę, czego się nie spodziewał.

Ładuję galerię...

Na wstępie swojego wystąpienia były minister obrony narodowej wspomniał czasy rządów PO.

Oni doprowadzili społeczeństwo do katastrofy podczas swoich rządów. Nie potrafili sprostać kryzysowi gospodarczemu. Teraz mogą zobaczyć jak powinno się działać w sytuacji, gdy trzeba ludziom pomóc - twierdzi polityk.

Zdaniem Antoniego Macierewicza Platforma w sojuszu z Niemcami i Rosją, doprowadziła do uzależnienia całej Europy, a w tym Polski od rosyjskiej energii. To miało doprowadzić do dramatu energetycznego, jaki teraz panuje na Starym Kontynencie.

 

W czasie wystąpienia nie zabrakło też nawiązania do takich zagadnień jak: Baltic Pipe, zagwarantowanie bezpieczeństwa młodzieży poprzez zwolnienie z podatku oraz seniorów w postaci kolejnych emerytur, czy dodatek węglowy. Według posła, przedstawiciele Platformy robili wszystko, by nie można było wesprzeć, poprzez samorządy, dystrybucji węgla. Z drugiej zaś strony podniósł temat wsparcia, jakie miasta i gminy mają otrzymywać od PiS.

 

W dalszej części nie zabrakło również osobliwych porównań PO do... Rosji i nie tylko.

Ci politycy zajmują się jedynie kłamstwem, oszustwem i dezinformacją, tak jak zajmuje się nią Rosja. Mamy świadomość, że to w dużym stopniu skutek podporządkowania się Donaldowi Tuskowi i jego zależności od pani Merkel i Putina. My mówimy dzisiaj dość - deklamował szef komisji smoleńskiej. 

 

Kolejne wątki monologu Antoniego Macierewicza, to konsekwentna krytyka i atak na Platformę Obywatelską, a zarazem wyliczanie zasług Prawa i Sprawiedliwości.

 

Kontrastem dla całego wystąpienia marszałka seniora, któremu towarzyszyli m.in. poseł Grzegorz Lorek i miejski radny Łukasz Janik, była obecność na spotkaniu lokalnej działaczki PO Małgorzaty Pingot. Postanowiła ona przygotować "tło" dla prelegenta, w postaci plakatu okraszonego m.in. podpisem: "Antoni Macierewicz - KŁAMCA".


Zainteresował temat?

8

11


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (90)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

anastazja ~anastazja (Gość)13.12.2022 08:40

A czemu Lohrek i Janik nie trzymali plakacików Antoniego w rączkach? Coś słabo reklamowali się? Antonio nie był wkurzony na nich?

50


Romek Dmowski ~Romek Dmowski (Gość)12.12.2022 16:12

Brawo Panie Antoni, gonić komuchów gdzie pieprz rośnie. Dobrze, że są prawicowi działacze którzy pokazują prawdę, bo w przeciwnym razie tylko byśmy widzieli takie osoby jak ta na schodach z plakatem i słuchali ich zniemczonych kłamstw.

113


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)10.12.2022 09:46

Powoli wszystkie klocki Pana Antoniego zaczynają się układać. Ośmieszanie idei lustracji przez wskazanie Marszałka Chrzanowskiego jako agenta,następnie likwidacja WSI z agentem rosyjskim p.L. I to nie jak piszą niektórzy dziennikarze, że zrobił to Radek Sikorski. Owszem powołał zarządzeniem,ale na pisemne polecenie premiera J. Kaczyńskiego. Mozna latwo sprawdzić. Wejście do CEK NATO (pupil Misiewicz).Wywalenie przetargu na śmigłowce Caracale. Podzielenie społeczeństwa katastrofą smoleńską, szalone teorie na temat zamachu,nie opublikowanie niewygodnych ekspertyz wykonanych przez amerykanów i wysadzenie w powietrze uchaly sejmu o Rosji jako państwie terrorystycznym. Kto racjonalnie myśl i niech wyciągnie wnioski .Czy naprawdę Beneficjenem nie jest Rosja ?

341


Cenzura ~Cenzura (Gość)10.12.2022 22:33

Zwracam się do Rady Miasta Piotrkowa Tryb o podjęcie uchwały o zakazje wjazdu Macjerewicza do miasta opublikować

316


Hy ~Hy (Gość)10.12.2022 16:12

No i samotna gwiazda pani Pingot... Widać że wszyscy mają inne zajęcia i mają jej dość a ona nadal swoje. Ile jest w tym wszystkim jakiejś inicjatywy a ile szukanie rozgłosu. Pewnie myśli że ktoś jej da wyższe stanowisko byle się wybić i żeby o niej pisali wstyd.

921


gajowy ~gajowy (Gość)10.12.2022 08:58

Same smutasy, to są właśnie winowajcy tego bałaganu w Polsce. W Niemczech po wojnie mówiono: Nigdy więcej NSDAP.

201


Ergo ~Ergo (Gość)10.12.2022 21:46

Niezła aparatka z tej Margaret,nawet Antoniego się nie lęka!To się ceni.

245


mnopr ~mnopr (Gość)10.12.2022 15:18

Panie Lorek, tak po ludzku. Nie wstyd Panu?

243


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)10.12.2022 10:27

Jedno jest pewne, Macierewicz przewyższa intelektem opozycję o cała długość, czego dowodzi wybór miejsca na organizację protestu. Opozycja na pewno poszłaby protestować na Rynek Trybunalski.

625


Ksiądz Adam ~Ksiądz Adam (Gość)11.12.2022 12:39

Antoni i jego obstawa z Wolborza. Misiewicze. Wstyd na całą parafie.

161


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat