Advertisement

MOK i Kreatywni podsumowali wspólny projekt

Strefa FM Czwartek, 29 września 20220
Wernisaż wystawy fotograficznej, która jest efektem współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni” odbył się w czwartek w głównej siedzibie piotrkowskiego MOK-u.

Ładuję galerię...

Wystawa ta jest fotograficzną dokumentacją przygotowań i prezentacji spektakli, które odbywały się w ramach projektu pt. "Historia kulturą się toczy", który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

Fotograficzne reportaże obejmują przygotowania i prezentację spektakli:
„Wokół Starego Dębu, czyli historie znad jeziora Bugaj”,
„Gdzie baba nie może, tam diabła pośle”,
„Listy, czyli historia Trybunalskiego Grodu na 7 głosów i zespół”.

Dzisiejsza wystawa to podsumowanie naszego projektu. Ona pokazuje naszą pracę od pierwszych dni: od szycia lalek w Miejskim Domu Kultury, pierwszych prób, które tutaj były przeprowadzane, aż po spektakle i bajki, które prezentowaliśmy publiczności. Myślę, że wystawa dobrze pokazała naszą pracę. Z różnych ujęć robione były zdjęcia, aż sama jestem zaskoczona. Uważam, że z przyjemnością ogląda się te fotografie - mówi Elżbieta Jarszak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.

Dyrektor Elżbieta Jarszak dodaje, że „apetyt rośnie w miarę tworzenia” i nie wykluczone, że w przyszłym roku będzie kolejna - trzecia już - odsłona tego projektu.

Członkowie naszego stowarzyszenia chętnie zaangażowali się w realizację tego projektu. Było to kilkanaście osób. Ciekawostką jest fakt, że kilka zdjęć było wykonanych smartfonem. Już nie pierwszy raz kiedy prezentujemy tego typu fotografie, a czasem fotografowie z dużym stażem mają problem, aby je rozróżnić - mówi Marcin Pieprzowski, prezes Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat