Advertisement

Lekcje z robotem? Dlaczego nie

Tydzień TrybunalskiRegion Sobota, 24 września 20222
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.
fot.: SP w Gomulinie fot.: SP w Gomulinie

 

Co trafiło do szkoły i jak jest wykorzystywane podczas zajęć?

 

Dzięki drukarce Banach 3D nasi uczniowie tworzą piękne i kolorowe prace przestrzenne. To podniosło atrakcyjność zajęć szkolnych dla uczniów i nauczycieli. Kompatybilny z drukarką 3D jest skaner 3D. To urządzenie do skanowania trójwymiarowego fizycznych przedmiotów. Skaner wykorzystujemy do tworzenia modeli 3D, które następnie są formowane na drukarkach 3D – mówią przedstawiciele szkoły. 

 

Aby w ciekawy sposób wprowadzić najmłodszych w świat nauki, kupiono też Genibot (4 sztuki). To mały, inteligentny robot edukacyjny o wielu talentach, który po wydaniu mu odpowiednich poleceń, może odgrywać rytm, dodawać i odejmować, rysować figury oraz poruszać się po przygotowanej linii.

Pracując z uczniami, zachęcamy do zgłębiania nowych technologii i zamieniamy naukę w zabawę. Nauka z Genibotem wpływa na wyobraźnię dziecka, ponieważ angażuje, oprócz zmysłu wzroku i słuchu, także zmysł dotyku. Podczas programowania robota edukacyjnego dziecko widzi, że wydawane polecenia przekładają się na rzeczywiste „zachowania” zabawki – dodają nauczyciele.

W ramach realizacji programu kupiono też 12 robotów Maqueen. Praca z nim pozwoli zainteresować uczniów elektroniką i programowaniem. Maqueen jest perfekcyjną zabawką dla dzieci do nauki robotyki. Dzieci mogą ustawić robota do robienia różnych rzeczy za pomocą programu.
LEGO® Education SPIKE™ Essential (12 szt.) to ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej. Zestaw bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny.

Z kolei zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime (12 szt.) to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4–8. To doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

Wszystkie kupione pomoce dydaktyczne są systematycznie wykorzystywane przez nauczycieli do nauki, uatrakcyjnienia zajęć z poszczególnych przedmiotów, rozbudzania zainteresowań ucznia oraz wdrażania nowych rozwiązań edukacyjnych – dodaje Iwona Zapała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

SicMundusCreatusEst ~SicMundusCreatusEst (Gość)25.09.2022 11:00

Mnie to się bardziej wydaje że chłopcy to by pograli na tym lapku w Cyberpunka 2077 z RTX ON, a nie robili nudne projekty w 3D. Z resztą który nauczyciel, tym bardziej z Gomulina umie wymodelować jakkolwiek wyglądający projekt 3D?

10


wadsadas ~wadsadas (Gość)24.09.2022 22:14

Tylko podobno nauczyciele nie ogarniają. Tak dzieci mówią.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat