Advertisement

Książka na weekend – powieść detektywistyczna dla najmłodszych

Sobota, 16 września 20230
Na coraz chłodniejsze wieczory polecamy coś dla każdego pokolenia. Najmłodsi znajdą w proponowanym dziś zestawie powieść detektywistyczną, starszym czytelnikom polecamy powieść osadzoną w realiach II wojny światowej, a zestaw uzupełniamy książką pełną ciekawostek o fobiach i maniach. Ale po kolei...
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek coś dla nieco młodszych czytelników, a dokładniej powieść młodzieżową Marka Stelara zatytułowaną „Chaos i spółka na tropie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Frajda. Książka jest też bogato ilustrowana pracami Aleksandry Giemzy. A powieść jest początkiem nowej i wciągającej serii detektywistycznej dla dzieci. A powieść detektywistyczna uznanego autora kryminałów to coś, wobec czego nie można przejść obojętnie.

 

fot. K. Żołądek

 

Marek Stelar jest uznanym już w kraju autorem kryminałów, które polecaliśmy już w audycji „Książka na weekend”. Tym razem, podobnie jak Max Czornyj, postanowił spróbować swoich sił w książce dla dzieci, a swoją od razu zadedykował córce Karoli. Zachęcam do poczytania nie tylko najmłodszym. Książki „Chaos i spółka na tropie” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to powieść Kate Hewitt, autorki bestsellerowej książki „Dziewczyna z Berlina”. Tym razem w podobnym czasie toczy się akcja jej kolejnej powieści, która nosi tytuł „W godzinie próby”, a ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. Poczytamy o wydarzeniach z 1944 roku, ale rozgrywających się w Londynie, gdzie Lilly poznaje żołnierza armii amerykańskiej. To Matthew, którym dziewczyna jest urzeczona. A my poznamy dzięki nim historię o odwadze, prawdziwej miłości i zawiedzionym zaufaniu.

 

Kate Hewitt, jak już wspomnieliśmy została ciepło przyjęta przez czytelników w Polsce za sprawą jej powieści „Dziewczyna z Berlina”. Można też sięgnąć po jej inną powieść „Wybór sióstr”, a my zachęcamy do przeczytania tej najnowszej – „W godzinie próby”, której możecie szukać w księgarniach.

 

Posłuchaj o najnowszej powieści Kate Hewitt w ostatnim już odcinku audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to pozycja przedstawiająca historię świata przez pryzmat obsesji. To „Fobie i manie. Historia świata w 99 obsesjach” autorstwa Kate Summerscale, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Joanny Grabarek. To porywające i pouczające, a do tego napisane w dowcipny sposób kompendium 99 obsesji, które prześladują nas wszystkich. No bo, na przykład ablutofobia to irracjonalny strach przed kąpielą, syllogomania to z kolei patologiczne zbieractwo, a zoofobia to chorobliwy lęk przed zwierzętami. A takich fobii jest o wiele więcej. Zmuszają nas do unikania czegoś. Z kolei mania prowokuje do działania. Fobie i manie to bardzo osobiste doświadczenia i najczęstszy rodzaj nerwic lękowych naszych czasów.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat