Advertisement

Książka na weekend - nowa kryminalna seria Maxa Czornyja

ePiotrkow Sobota, 21 maja 202214012
Tym razem prezentujemy zestaw trzech książek trzymających w napięciu, bo są to trzy kryminały. Jednak zupełnie od siebie różne. Przeniosą nas w świat polityki, do domu nauczyciela mordercy i do domku pisarki, który znajduje się w środku lasu. A wiemy aż za dobrze, jak kończą się takie historie… Ale po kolei.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek polecamy książkę, która po części wpisuje się w gatunek political-fiction, ale w dużej mierze jest kryminałem, który wciągnie nas w świat polityki. To książka Izabeli Szylko „Dama z blizną”, która ukazała się nakładem Studia O’Rety. Co nas czeka na kartach powieści? Przeniesiemy się w środek kampanii prezydenckiej, gdy jeden z kandydatów zostaje zamordowany. I wszystko wskazuje, że jest to zabójstwo polityczne. Sprawą zajmuje się komisarz Hardy. Nie z charakteru. Komisarz Lesław Hardy, bo tak ma na nazwisko.

 

 

fot. K. Żołądek

 


Izabela Szylko jest dziennikarką, reżyserką, scenarzystką i pisarką. Uczy też kreatywnego pisania innych, początkujących autorów powieści. Jest też autorką video-kursu w szkole „Maszyna do pisania”, zatytułowanego „Podstawy pisania”. Debiutowała powieścią „Madonna z hiacyntem”, która została wyróżniona w konkursie na powieść kryminalną magazynu „Detektyw”. Jej najnowszej książki zatytułowanej „Dama z blizną” możecie już szukać w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to „Mortalista”, której autorem jest Max Czornyj, a wydało ją wydawnictwo Filia. Jest to nowa powieść i nowa seria, której głównym bohaterem jest Honoriusz Mond, były kierownik katedry mortalistyki. A fabuła książki przeniesie nas do domu, w którym ekipa sprzątająca porządkuje pomieszczenia po odkryciu zwłok. Okazuje się, że poza nimi odnaleziono tam także sieć tuneli. A w nich znajdowały się kolejne makabrycznie odkrycia.

 

Max Czornyj – kolejny obok Remigiusza Mroza piszący prawnik. Prawo praktykował we Włoszech i w Polsce, a potem zaczął pisać. Jest autorem między innymi powieści o seryjnych mordercach, a także serii kryminałów z komisarzem Erykiem Deryło. Teraz zaprasza czytelników do nowej serii z wspomnianym Honoriuszem Mondem, byłym kierownikiem katedry mortalistyki. Mi pozostaje życzyć emocjonującej lektury.

Posłuchaj o tej pozycji w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Idealna terapeutka”, której autorem jest Alex Dahl. Tytułowa terapeutka to Kristina, która pracuje w swoim gabinecie w centrum Oslo. Z chłodnym profesjonalizmem, dzięki któremu dotarła na szczyt, pomaga klientom rozwiązywać ich życiowe problemy. Ale kiedy jej pacjentka, znana pisarka Leah Iverson, błaga Kristinę, by ta przyjechała do jej domku w lesie, równowaga zaczyna się chwiać. Terapeutka niechętnie wyrusza w dzikie ostępy, by odnaleźć kobietę, która może być w niebezpieczeństwie. Na miejscu znajduje niedokończony rękopis Leah, a czytając go, uświadamia sobie, że główna bohaterka jest zatrważająco znajoma...

 


Alex Dahl , znana także jako Alexandria Bockfeldt Dahl, to amerykańsko-norweska powieściopisarka kryminalna, która pisze w nordyckim gatunku noir. Jej utwory zostały przetłumaczone na dwanaście języków. W audycji „Książka na weekend” prezentowaliśmy już jej powieść zatytułowaną „Perfekcyjna rodzina”. Najnowszej „Idealna terapeutka” możecie już szukać w księgarniach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jakub ~Jakub (Gość)29.05.2022 00:12

Ja zacząłem niedawno "Katharsis" Macieja Siembiedy i jestem w nią bardzo wciągnięty i niestety niedługo kończę, również polecam przeczytać.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat