Advertisement

Książka na weekend - historia największej epidemii w dziejach

ePiotrkow Sobota, 03 września 20227890
Tym razem coś dla miłośników historii, bo z jednej strony proponujemy powieść, której akcja osadzona jest w czasach II wojny światowej, a z drugiej - ciekawą książkę opisującą największą pandemię w dziejach ludzkości. A była nią dżuma. Na okrasę dorzucamy coś lekkiego – powieść obyczajową nie tylko dla nowożeńców.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to „Dziewczyna z Berlina” autorstwa Kate Hewitt, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia, a przełożyła ją Elżbieta Pawlik. To opowieść o wielkiej odwadze, miłości i dążeniu do wolności. Fabuła przeniesie nas do Berlina z 1936 roku i do Frankfurtu, gdzie akcja potoczy się dziesięć lat później.

 

fot. K. Żołądek

 

Kate Hewitt stworzyła ciekawą i wciągającą historię. Na tyle, że powieść została okrzyknięta Najlepszą Książką Roku 2021 według Book Review. Zdaniem wielu recenzentów każdy powinien ją przeczytać. Zatem możecie jej poszukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka Johna Kelly’ego zatytułowana „Dżuma. Czarna śmierć”, która opowiada o najbardziej wyniszczającej epidemii wszech czasów. Ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Iwony Kukwy. Jak piszą o niej pierwsi recenzenci – jest okazała, obfitująca w szczegóły, poruszająca, ukazująca ludzkie losy i wypełniona ważnymi lekcjami. No i nie sposób się z tymi opiniami nie zgodzić.

 

Dżuma zwana czarną śmiercią została przypomniana przez autora, gdyż pandemia tej choroby była jednym z najbardziej niewyobrażalnych wydarzeń w historii ludzkości. I warto sobie o tym przypomnieć zwłaszcza teraz, gdy problem epidemii znów jest tak aktualny. Książkę znajdziecie już w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek 


Trzecia propozycja to pozycja na nową drogę życia, choć nie tylko. To powieść Karoliny Wilczyńskiej „Rozdarty welon”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia opowiadająca o losach Kariny, która przegotowuje się do ślubu z ukochanym Mateuszem. Pomaga jej w tym przyjaciółka Bea. A co kryje się pod tym zaangażowaniem? Czy intencje Beaty są tak do końca czyste? I kim jest ojciec pana młodego? Jakby tych pytań było mało, to postawimy jeszcze jedno – dlaczego mama Kariny mdleje, gdy podczas przymiarki sukni ślubnej widzi rozdarty welon?

 


Jeśli chcecie poznać odpowiedzi to jest tylko jedno rozwiązanie – sięgnąć po książkę Karoliny Wilczyńskiej. Można się też zapoznać z inną jej powieścią, zatytułowaną „Na nową drogę życia”. Obie to pełne emocji historie. Czytając je nie zabraknie wzruszeń, niespodziewanych zwrotów akcji i rzecz jasna miłości.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat