Advertisement

Książka na weekend - czy każdy powinien mieć dostęp do broni…?

ePiotrkow Sobota, 04 lutego 20230
Pierwszy weekend lutego proponujemy spędzić z książkami, które podczas czytania będą nas kusić by obgryzać paznokcie. Będą zapierać dech przy pochłanianiu kolejnych stron, bo… są wciągające i to wyjątkowo mocno. Dlatego też zestaw uzupełniamy propozycją powieści obyczajowej, choć i ona może być „książką na jeden wieczór”.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek proponujemy książkę nie tylko dobrą, ale wręcz wyborną, bo tak określił ją Max Czornyj, autor wielu mocnych kryminałów i serii powieści o bestiach w ludzkiej skórze. Takie recenzje jeszcze przed wydaniem zebrał thriller Freidy McFadden „Zamknięte drzwi”, który ukazał się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona w przekładzie Joanny Zalewskiej. Podczas czytania trzeba się będzie pilnować, by nie obgryzać paznokci, a gęsią skórka będzie stałym elementem. I pamiętajcie – niektóre drzwi są zamknięte z jakiegoś powodu… ważnego powodu… Więcej nie zdradzimy, bo nie chcemy psuć radości z czytania.

 

fot. K. Żołądek

 

Freida McFadden, autorka której książki stały się numerem jeden na Amazonie. Na listach sprzedażowych królują jej thrillery psychologiczne i medyczne. I do tego w kilka dni osiągają status bestsellerów. Autorka jest pracującą w zawodzie lekarką, specjalistką od urazów mózgu. Mieszka z rodziną i czarnym kotem w wiekowym trzypiętrowym domku z widokiem na ocean. I do tego pisze. Wywołując ciarki u czytelników. Jeśli szukacie takich czytelniczych wrażeń, to książki „Zamknięte drzwi” możecie już szukać w księgarniach.
O tej książce można też posłuchać:

 

 

fot. K. Żołądek

 

Druga książkowa propozycja, to powieść która jest o ludziach mających nas bronić i chronić. To historia zwykłych ćwiczeń terytorialsów. Zwykłych do czasu, gdy zginął przypadkowy człowiek… Dziś proponuję sięgnąć po książkę „Terytorium” Agnieszki Pietrzyk, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To thriller, w którym ścierają się interesy różnych grup, a nienawiść i uprzedzenia biorą górę. Autorka opowiada nam, co może się wydarzyć, gdy nieodpowiedni ludzie sięgną po broń.

 

Agnieszka Pietrzyk zaskarbiła już sobie serca wielu czytelników, a do jej książek zachęcaliśmy już w audycji „Książka na weekend”, choćby do powieści „Las zaginionych”. Urodziła się w Elblągu i z wykształcenia jest historykiem literatury, kończyła Uniwersytet Gdański, a zadebiutowała w 2008 roku powieścią grozy. Jej najnowszej książki zatytułowanej „Terytorium” możecie już szukać w księgarniach na półce z nowościami.

 

O tej książce można też posłuchać:

 

 

fot. K. Żołądek

 

Trzecia propozycja to powieść obyczajowa „Trudny powrót” Andrzeja Gliwińskiego, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. I jak twierdzi autor – bez pamięci o tym, co było, teraźniejszość jest niepełna. A na kartach książki poznamy 10-letniego Adama, który wraca pod koniec sierpnia z kolonii i wyczekuje niecierpliwie spotkania z rodzicami. Gdy jednak zjawia się w rodzinnej miejscowości, nie wita go ojciec i matka, lecz ciotka. W głowie chłopca zaczynają kłębić się podszyte niepokojem wątpliwości… Wkrótce los szykuje mu kolejną niespodziankę – zamiast do domu rodzinnego, Adam wraz z bliskimi przenosi się do górskiego ośrodka, w którym ma czekać na wyjście ojca ze szpitala. Tam chłopiec staje się mimowolnych świadkiem tego, jak zagmatwana historia malowniczej willi staje się pretekstem, by domownicy wreszcie skonfrontowali się z własną bolesną przeszłością.

 

Życzymy udanej i miłej lektury.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat