Advertisement

Książka na weekend – Remigiusz Mróz ponownie w księgarniach

ePiotrkow Sobota, 25 czerwca 202212631
Tym razem proponujemy zestaw, w którym dla każdego znajdzie się coś dobrego. Trzy różne historie i trzy książki do przeczytania w wolnym czasie. Na letnie wieczory będzie jak znalazł.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek proponujemy książkę z opowieścią, która ma smak czekolady. To powieść Agnieszki Zakrzewskiej „Rok na końcu świata”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. Na kartach książki poznamy Ninę, która po rozstaniu ze swoją wielką miłością szuka sobie miejsca na ziemi. Pracuje w niewielkiej księgarni, stojącej niestety na progu bankructwa. Niespodziewanie dowiaduje się o spadku. Ciotka zapisała jej sklep z czekoladkami w centrum urokliwego miasteczka.

 

fot. K. Żołądek

 

Agnieszka Zakrzewska jest drawszczanką, rówieśniczką zespołu Budka Suflera, bo urodziła się w 1974 roku, jest też niedoszłą prawniczką, która pisze od dawna, ale wydaje od niedawna, choć proponowana dziś książka nie jest jej debiutem pisarskim. I stanowi pierwszy tom „sagi czekoladowej”. Jeśli zaciekawiła was książka „Rok na końcu świata” to możecie już szukać jej w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”, której można posłuchać poniżej:

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

Druga propozycja to kolejna powieść Remigiusza Mroza. Bo na upały najlepszy... Mróz. Tym razem będzie to kontynuacja serii z Sewerynem Zaorskim i Kają Burzyńską, zatytułowana „Obrazy z przeszłości”, któa ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Tym razem autor cofnie nas w czasie, bo dwadzieścia lat temu w Żeromicach zaginęła jedna z mieszkanek, a prowadzący postępowanie policjanci nigdy nie ustalili, co stało się z dziewczyną. Nie udało się znaleźć żadnego tropu. Pierwsze ślady pojawiły się dopiero dwie dekady później...

 

Remigiusz Mróz, czyli najbardziej popularny polski autor powieści kryminalnych i nie tylko. Jego książki coraz częściej trafiają na ekrany, a opisywana seria też ma na to spore szanse. Bo proponowana dziś książka jest czwartą, która przedstawia nam historię Seweryna Zaorskiego i Kaji Burzyńskiej. Powieści zatytułowanej „Obrazy z przeszłości” możecie już szukać w księgarniach.

 

Także i o tej książce można posłuchać”:

 

 

 

fot. K. Żołądek

 

Trzecia propozycja to „Spacer nad rzeką”, której autorką jest Monika A. Oleksa, a całość ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Mottem tej książki stały się słowa – każdy człowiek rodzi się z pustką, którą może wypełnić tylko jedna osoba. I tak oto poznajemy Zosię Rybicką, która w pewnym momencie swojego życia poznaje Pawła. Okazuje się być mężczyzną jej życia. Zakochują się w sobie bez pamięci. On jest szanowanym lekarzem z warszawskiej kliniki i pewnego dnia proponuje jej wyjazd do rodzinnego domu w Kazimierzu nad Wisłą. Tam, w małym miasteczku, Zosia poznaje ludzi i miejsca bliskie jej ukochanemu. Każdego dnia Kazimierz odkrywa przed Zosią swoje małe sekrety. Mieszkańcy Doktorówki, domu Pawła, dbają o nią troskliwie. Zosia z kolei rozkochuje się w powolnym rytmie życia miasteczka, w jego brukowanych uliczkach i spacerach wzdłuż rzeki. Wśród dobrych wspomnień odkrywa jednak także te bolesne. Kim była Julia? Jakie sekrety zabrała ze sobą, gdy odeszła? Dlaczego obecność Mikołaja, brata Pawła, wprowadza tak wiele niepokoju? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce. A każdej z trzech proponowanych pozycji możecie już szukać w księgarniach.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Luk ~Luk (Gość)25.06.2022 08:59

Przestańcie męczyć Mrozem. Gość wydaje nową powieść co 3 miesiące, pytanie czy sam je pisze? Na dodatek mam wrażenie, że wszystkie są podobne. Ogólnie nie lubię jego "dzieł". Polecam powieści Piotra Bojarskiego, Joanny Kalety, Jacka Komudy, Leszka Hermana lub bardziej przygodowo Przemka Corso, Jamesa Rolinsa

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat