Książka na weekend – Izabela Janiszewska powraca thrillerem pełnym mgły

Sobota, 11 marca 20230
W tym tygodniu proponujemy najnowszą powieść Izabeli Janiszewskiej, która choć zawiera wątki kryminalne to wpasowuje się w gatunek thrillera psychologicznego, od którego czytelnicy mają na ciele gęsią skórkę. Jednak to nie jedyna propozycja na najbliższe dni. Co jeszcze warto przeczytać w końcówce zimy?
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to coś dla miłośników dobrych i lekko miłosnych historii. Na najbliższe wolne chwile polecamy powieść Joanny Tekieli „Cudowna wiosna w Olszowym Jarze”. Ta opowieść o miłości i nadziei ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Tym razem Weronika, główna bohaterka książki, zamierza zaadaptować starą stajnie i stodołę na dom i biuro. Tak chce spełnić swoje marzenia. Czy jej się uda? Czy przetrwa pierwsze kłopoty w swoim świeżym związku z Darkiem?

 

fot. K. Żołądek

 

Joanna Tekieli gości w audycji „Książka na weekend” już kolejny raz. A stworzony przez nią Olszowy Jar dostarczył już czytelniczkom wielu wrażeń i ciekawych historii. Najnowszej powieści z tej serii, zatytułowanej „Cudowna wiosna w Olszowym Jarze” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to wspomniana już powieść Izabeli Janiszewskiej „Ludzie w mgły”, która świeżo ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. W okładki dowiadujemy się, że nie każdy, kto zbłądzi we mgle, odnajdzie drogę do domu. I na kartach powieści poznamy dziewiętnastoletnią Alicję Jarosz, która znika w taki właśnie mglisty poranek. Mieszkańcy zaczynają się bać, a strach potęguje to co wydarzy się dwa miesiące później, gdy z mgły wyłoni się mężczyzna, który nie pamięta kim jest, nie wie jak się znalazł w tym miejscu. I nie ma pojęcia skąd się u niego wziął naszyjnik należący do Alicji...

 

Izabela Janiszewska jest dziennikarką, która pewnego dnia postanowiła zostać pisarką i osiągnęła swoje założenie udanym debiutem. Jej trylogia „Wrzask”, „Histeria” i „Amok” zostały ciepło przyjęte przez czytelników i krytyków, a po nich przyszły kolejne, po które również warto sięgnąć. Tak, jak i po najnowszą, zatytułowaną „Ludzie z mgły”. Znajdziecie ją już w księgarniach na półce z nowościami.

 

Posłuchaj o tej pozycji w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to poradnik Emmy Brunner „Usłysz siebie”, z którego dowiadujemy się jak wyłączyć w sobie wewnętrznego krytyka, uleczyć rany i zacząć żyć pełnią życia. Kto, by tak nie chciał, prawda? Tak się składa, że autorka jest doświadczoną psychoterapeutką, która opracowała własny program terapeutyczny, którym dzieli się z czytelnikami. Z jej książki można dowiedzieć się na przykład: jak zidentyfikować doznane traumy i pokonać wynikający z nich wstyd czy poczucie winy, jak wypracować nowe, pozytywne strategie radzenia sobie z trudnościami i jak radzić sobie z lękiem i zmartwieniami. Z tą wiedzą droga do bycia szczęśliwym lub szczęśliwą jest już o wiele prostsza. Książki „Usłysz siebie”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Aleksandry Wolnickiej możecie już szukać w księgarniach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat