Reklama
artykuł partnerski

Konto firmowe a samozatrudnienie

Piątek, 17 grudnia 2021
Samozatrudnienie to coraz popularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Z dobrodziejstw tego rodzaju zatrudnienia mogą korzystać nie tylko sami zainteresowani, ale też i pracodawcy. Każdy samozatrudniony powinien dysponować kontem firmowym w banku. Jakie konto firmowe wybrać? Czy można założyć działalność gospodarczą i otworzyć konto firmowe, składając tylko jeden wniosek? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Czym jest samozatrudnienie?

 

Samozatrudnienie to sytuacja, w której osoba fizyczna zdecyduje się założyć własną działalność gospodarczą. Może to zrobić, zgłaszając wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Od tego momentu, pracuje na własny rachunek i na własną odpowiedzialność. Najczęściej jest tak, że samozatrudniony podejmuje współpracę z jednym kontrahentem. Jednak, równie dobrze, może współpracować z kilkoma kontrahentami. Często obecni pracownicy danej firmy, decydują się przejść na samozatrudnienie. Wtedy z pracownika stają się partnerem gospodarczym. W takiej sytuacji, nie obowiązuje już tradycyjna umowa o pracę, a umowa B2B.

 

Działalność gospodarcza a konto firmowe

 

Osoby, które korzystają z samozatrudnienia, potrzebują firmowego konta bankowego, podobnie jak inni przedsiębiorcy. Oferta banków jest bardzo duża, zatem – które konto dla firm wybrać? Ciekawą ofertę kont firmowych ma PKO Bank Polski (ofertę można znaleźć tutaj: https://www.pkobp.pl/firmy/konta/rachunki/pko-konto-firmowe/). W ofercie banku można znaleźć PKO Konto Firmowe, które zostało stworzone z myślą o osobach, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. To bardzo proste konto, którego prowadzenie może być zupełnie darmowe, o ile zostanie spełniony określony warunek. Jeśli wpływy na konto wyniosą co najmniej 2 tysiące zł miesięcznie, opłata za prowadzenie konta wyniesie 0 zł. W przeciwnym razie, za prowadzenie konta trzeba będzie zapłacić 12 zł miesięcznie.

 

Założenie firmy i firmowego konta bankowego jednocześnie

 

PKO Bank Polski żeby jeszcze bardziej ułatwić przyszłym samozatrudnionym wszelkie formalności, umożliwia założenie firmy i firmowego konta bankowego przez internet i to za pomocą tylko jednego wniosku. Trzeba tylko spełnić jeden warunek: konieczne jest posiadanie rachunku indywidualnego w PKO Banku Polskim. Jak zarejestrować firmę i otworzyć konto firmowe w banku? Można to zrobić na dwa sposoby: w serwisie iPKO lub za pomocą aplikacji mobilnej IKO. Przed złożeniem wniosku, warto pamiętać o przygotowaniu niezbędnych informacji, takich jak: nazwa firmy, adres, e-mail i nr telefonu firmy, rodzaj działalności gospodarczej oraz forma prowadzenia księgowości i rozliczania podatku.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat