Konferencja prasowa piotrkowskich kupców

Piątek, 19 kwietnia 202414
Liderzy kupców z Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowali w piątek (19.04.2024) konferencję prasową, na której domagali się obniżenia stawek opłaty targowej i jej ujednolicenie na terenie całego miasta.

Ładuję galerię...

Tematem konferencji było zmniejszenie stawek za opłatę targową, która jak twierdzą kupcy, jest za wysoka. Głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców – Jerzy Romański, który między innymi podkreślał, jak ważne jest zmniejszenie cen za opłaty, ponieważ spora część kupców woli handlować w innych miastach: Radomsko i Sulejów.

Jest coraz mniej kupców, ich liczba ciągle maleje, przez co mieszkańcy Piotrkowa mają dużo słabszy wybór w towarach. Efektem tego jest mniejszy dostęp do dobrych produktów. Mieszkańcy Piotrkowa są skazani na zakupy w sieciach dyskontowych. Jest to duża strata dla budżetu miasta. Dzisiejsza sytuacja powoduje, że kupcy odwracają się od Piotrkowa, ponieważ nie czują się chciani i wybierają do handlowania takie miasta jak Radomsko czy Sulejów - mówił Jerzy Romański ze stowarzyszenia przedsiębiorców Rzgowa. - W ciągu 4 miesięcy obowiązywania wysokich opłat niestety 60% obłożenia powierzchni zostało zmniejszone. Będzie podpisywana petycja do władz nowej kadencji. Opłata targowa jest jedynym problemem dla kupców, ponieważ to, co zarobią w sobotę i w niedzielę, muszą dopłacić do wtorków i piątków, czy innych dni tygodnia. Petycja zostanie złożona w maju, w kancelarii urzędu miejskiego - dodał  Jerzy Romański.

 

Wypowiedział się również Tomasz Kowalewski – przedstawiciel protestujących kupców z Piotrkowa Trybunalskiego, który również mówił o efektach zawyżonej stawki za opłatę targową, np.: mały dostęp do produktów, brak chęci handlowania w Piotrkowie, czy dopłacanie do innych dni handlowych.

Kupcy zostali postawieni pod ścianą i jesteśmy zdeterminowani, przez co walczymy o swoje przetrwanie. Handel kończy się w całej Polsce, a tym bardziej w Piotrkowie. Niestety ten handel przeniósł się do internetu, gdzie nie ma takich opłat. Natomiast u nas te koszty zjadają kupców. Nie opłaca się handlować w Piotrkowie i mnóstwo kupców wyprowadziło się z Piotrkowa. W naszym mieście obowiązują największe stawki w całej Polsce. Naszym celem jest zrównanie stawek, tak jak płacą inni. Chcemy być traktowani na równi. Płacąc 5 zł za metr kwadratowy - to jest 150 zł dziennej samej opłaty i dodatkowo trzeba zapłacić opłatę rezerwacyjną. To jest wielka suma dla kupców. - mówił Tomasz Kowalewski.

Swoje poparcie dla piotrkowskich kupców wyraziła m.in. Kinga Mazur - kandydatka z ramienia Sercem Dla Piotrkowa, która brała udział w konferencji.

 

Współpraca przy artykule: Aleksandra Bujak.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obywatel RP ~obywatel RP (Gość)19.04.2024 22:14

glosujcie na Monthy Pythona... tu nic sie nie zmieni a przynajmniej bedzie wesolo. Polski juz nie ma. Jezeli KGP mysli rozważa analizuje zatrudnienie przybyszy ze wschodu do policji to sami ludzie zastanowcie sie co tu sie kroi. Tu sie zaczely dziac dziwne rzeczy.

101


Miko62 ~Miko62 (Gość)19.04.2024 21:11

Artykuł tendencyjny. Piszą o kandydatce (czego, na co) Kindze Mazur... A ja widziałem, że wypowiadał się Radny Mariusz Maciołek

51


go?ć_pawel ~go?ć_pawel (Gość)19.04.2024 15:58

P.Romański niech zapuka ale do p.Ptaka w sprawie mniejszych opłat Czaruje kupców jak ma to miejsce w Rzgowie.bicie piany.walczy co najwyżej o pełny portfel Pana Ptaka

122


Nie tacy puotrkowscy ~Nie tacy puotrkowscy (Gość)19.04.2024 16:49

Ilu z nich mieszka w Piotrkowie?

126


Kupujący ~Kupujący (Gość)19.04.2024 17:19

Nieważne ilu mieszka w PT Są potrzebni mieszkańcom by był wybór a nie tylko biedronki i żabki

135


Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)19.04.2024 18:36

Kupcy to byli w XIX wieku i przed wojną, teraz sa tylko biznesmeni, sprzedają wszak towar ktorego nie wyhodowali, tylko kupiony od kogoś. To nie rolnicy.

125


Kupcy Górą ~Kupcy Górą (Gość)19.04.2024 15:56

Kupcy są wkurzeni i się im nie dziwię. Wiedzą że mają szansę to zmienić. Zagłosują na Juliusza Wiernickiego bo już mają dość.

1214


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)19.04.2024 16:42

Jak zwykle opłaty w piotrkowie są najdroższe

133


be like mike ~be like mike (Gość)19.04.2024 16:33

Spoko bluza Bullsów. Props

23


Handlarz ~Handlarz (Gość)19.04.2024 16:31

Jakoś kas fiskalnych nie widzę u tych kupców. Dziwię się radnym że popierają taką sytuację.

173


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat