Advertisement
artykuł zewnętrzny

Koncert Zespołów i Kapel Folklorystycznych pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”

Wtorek, 14 czerwca 2022
Już 16 czerwca w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska) odbędzie się Koncert Zespołów i Kapel Folklorystycznych pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna dla Natalki Pasternak (dziewczynki z terenu gminy Wola Krzysztoporska). Podczas koncertu wystąpią zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
Koncert Zespołów i Kapel Folklorystycznych pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”

 

Wystąpi 7 zespołów śpiewaczych: Pasjonatki, Ale Babki, Moderato, Grabiczanie, Piliczanie, Wolborskie Nuty, Kurnosianki oraz 4 kapele folklorystyczne: Kapela spod Dębu, Starzy Przyjaciele z Bełchatowa, Marzenie z Regnowa gm. Rawa Mazowiecka, Chłopaki Szczercowiaki ze Szczercowa.


GOK Wola Krzysztoporska jako organizator zaplanował program 5-godzinnych występów regionalnych zespołów i kapel folklorystycznych.
Zespoły wykonają program do 20 minut, w którym uwzględniają muzykę ludową, biesiadną, podwórkową, własne kompozycje lub utwory związane z ich regionem.


Każda kapela/zespół otrzyma oficjalne podziękowania za udział w koncercie i pamiątkową statuetkę.
Akcja dla Natalki Pasternak prowadzona będzie przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska oraz fundację „Trzewiczek”, która zbiera środki na rehabilitację i zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki.

 

Koncert pod honorowym patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka.

– "Główne cele naszego koncertu, to zbiórka na rehabilitację i zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki, integracja regionalnych zespołów i kapel folklorystycznych, a także promowanie i rozpowszechnianie kultury folklorystycznej" – dodaje Marcin Pawlikowski, dyrektor GOK w Woli Krzysztoporskiej.


Termin: 16 czerwca 2022 r. BOŻE CIAŁO od godz. 15:00 do 21:00
Miejsce: Park w Mzurkach (Mzurki 10, gm. Wola Krzysztoporska)
Organizator: GOK Wola Krzysztoporska.
Gospodarz koncertu: Kapela spod Dębu.
Współorganizatorzy: KGW z terenu gminy Wola Krzysztoporska, Fundacja Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach, Fundacja „Trzewiczek”.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat