Advertisement

Kołodziejczak: w przyszłym tygodniu AgroUnia szykuje blokady w kilkunastu miejscach Polski

PAPKraj Czwartek, 19 sierpnia 2021331830
Premier Morawiecki obraził wszystkich rolników; na legalnie zgłoszone manifestacje ma być wysyłana policja - mówił w środę lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Podkreślił przy tym, odpowiedzią na słowa premiera będą przyszłotygodniowe blokady, które AgroUnia szykuje w kilkunastu miejscach Polski.
fot. PAP fot. PAP

Premier Mateusz Morawiecki mówił we wtorek, że we wrześniu przedstawiony zostanie Polski Ład dla rolnictwa. "Jesteśmy w przededniu ogłoszenia tego programu rolniczego, który dla wielu rolników z pewnością będzie bardzo atrakcyjny, bardzo dobry" - mówił. "Na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańców, oczywiście nie możemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych i administracji o zdecydowaną reakcję" - podkreślił premier.

 

"Premier Morawiecki wczoraj obraził wszystkich rolników" - ocenił w środę na konferencji prasowej przed Sejmem lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. "Na nas ma być wysyłana policja, na legalnie zgłoszone manifestacje. Nigdy na to się nie zgodzimy" - zapewnił. "Naszą odpowiedzią na słowa premiera Morawieckiego, jest kilkanaście blokad, które szykujemy już na najbliższy tydzień" - zapowiedział lider AgroUnii.

 

Przedstawił także plan przyszłotygodniowych protestów, które odbędą się w kilkunastu miejscach Polski. Jak mówił, 24 sierpnia blokady odbędą się w woj. kujawsko-pomorskim, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Wielkopolsce. Z kolei 25 sierpnia blokady odbędą się na Mazowszu, Podkarpaciu, a także w woj.: łódzkim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim.

 

"Naszym warunkiem jest rozpoczęcie rozmów z rządem. Chcemy rozmów dwustronnych: AgroUnia - rząd, polscy rolnicy - polscy politycy" - podkreślał Kołodziejczak. Jego zdaniem, nie da się dzisiejszych problemów polskiej wsi rozwiązać przedstawieniem dwóch, trzech czy nawet pięciu postulatów. "Mamy i zaprezentujemy 21 punktów już w trakcie blokad, jeżeli rząd nie odezwie się wcześniej, na temat których chcemy rozpocząć rozmowy z rządem i rozwiązać problemy polskiej wsi" - podkreślił.

 

"Trzeba skończyć z fikcją, że Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje wieś. Jest całkiem inaczej" - mówił. "Niech oni przestaną nas oszukiwać, że ich zapleczem jest polska wieś. (...) Ich zapleczem to są wątpliwej jakości biznesmeni, którzy na rolnikach się dorabiają i dostarczają im maszyny, które stanowią +ustawki+ i mają udawać dobrobyt polskiej wsi" - dodał.

 

"Zapowiadamy, że będziemy strajkować do skutku" - podkreślał Kołodziejczak. "Dziś zapowiadamy, że 24 i 25 sierpnia to początek tego wszystkiego, co będzie działo się na jesieni" - zapowiedział.

 

AgroUnia to ruch rolniczy i organizacja, której liderem i założycielem jest Michał Kołodziejczak. W ubiegłym tygodniu Kołodziejczak poinformował PAP, że został złożony wniosek o rejestrację AgroUnii jako partii politycznej.

 

Autor: Daria Kania


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)20.08.2021 11:31

Ci którzy tak krytykują rolników, kiedyś będą płakać jak za mięso będą musieli płacić wysokie ceny, gdy rolnictwo rodzime zostanie całkowicie zniszczone. Przypomnijcie sobie czasy stanu wojennego w Polsce jak miastowi przyjeżdżali na wieś do rolników, bo mięso było na kartki. Wtedy rolnicy byli fajni dla miastowych, a teraz się nimi pogardza.

11


Flop ~Flop (Gość)19.08.2021 17:21

Na jesień zrobimy blokadę wszystkich świnio busów wwozacych duńskie i holenderskie prosiaki na terytorium Polski a wszystkie jondiry z beczkami gnojowcy z dróg publicznych będziemy spychać do rowu

30


cchchg ~cchchg (Gość)19.08.2021 21:58

Weźcie już tego Kołodziejczaka na Wiejską do Warszawy bo my go już tu w Piotrkowie mamy dosyć.

11


Kom ~Kom (Gość)19.08.2021 10:07

Proponuję- legalnie zgłosić blokadę wjazdów na pola rolników, zaopatyrzyć się w kije bejsbolowe i czekać na reakcję Kołodziejczaka i jego ślepych zwolenników. Ciekawe czy będą mieli tyle cierpliwości co stojący w korkach kierowcy.

22


Oney ~Oney (Gość)19.08.2021 18:01

W Pleszewie zrób blokadę koło swojego domu!

11


uczciwy robotnik ~uczciwy robotnik (Gość)19.08.2021 07:39

powinny byc wyslane policyjne sikawki napelnione gnojowica

104


an ~an (Gość)19.08.2021 09:24

Trzeba zrobić tak samo jak .Pojedziemy i zablokujemy wjazdy do posesji tym działaczom wiejskim.Powrót batmana leci w telewizji a Kołodziejczak na ulicy robi powrót Lepera.

23


suweren ~suweren (Gość)19.08.2021 10:00

Protestujący rolnicy mają 100% racji. Zero pomocy dla rolników. Za chwilę nie będzie komu pracować w małych gospodarstwach rolnych. Bez natychmiastowych systemowych rozwiązań polska wieś (rolnictwo) upadnie.

32


dlaczego ~dlaczego (Gość)19.08.2021 07:55

obecnie to być albo nie być dla wielu rolników ,gdzie obiecane zrównanie dopłat ? dlaczego wybijaja zdrowe świnie a chronią chore dziki ? dlaczego rolnicy ponoszą koszty walki z ASF jeżeli jest to choroba zwalczana z URZĘDU ? kiedy rolnicy pójdą do sądu i zaczna walczyć o zwrot kosztów ASF ,TO PAŃSTWO PONOSI KOSZTY WALKI Z CHOROBĄ ZWALCZANĄ Z URZĘDU ,dlaczego obciąża rolników ?

55


Lopi ~Lopi (Gość)19.08.2021 11:00

Rząd pisu oszukał I wykorzystał wieś. Mamy tego efekt na drogach

12


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat