Kołodziejczak: w przyszłym tygodniu AgroUnia szykuje blokady w kilkunastu miejscach Polski

PAPKraj Czwartek, 19 sierpnia 2021292230
Premier Morawiecki obraził wszystkich rolników; na legalnie zgłoszone manifestacje ma być wysyłana policja - mówił w środę lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. Podkreślił przy tym, odpowiedzią na słowa premiera będą przyszłotygodniowe blokady, które AgroUnia szykuje w kilkunastu miejscach Polski.
fot. PAP

Premier Mateusz Morawiecki mówił we wtorek, że we wrześniu przedstawiony zostanie Polski Ład dla rolnictwa. "Jesteśmy w przededniu ogłoszenia tego programu rolniczego, który dla wielu rolników z pewnością będzie bardzo atrakcyjny, bardzo dobry" - mówił. "Na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańców, oczywiście nie możemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych i administracji o zdecydowaną reakcję" - podkreślił premier.

 

"Premier Morawiecki wczoraj obraził wszystkich rolników" - ocenił w środę na konferencji prasowej przed Sejmem lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. "Na nas ma być wysyłana policja, na legalnie zgłoszone manifestacje. Nigdy na to się nie zgodzimy" - zapewnił. "Naszą odpowiedzią na słowa premiera Morawieckiego, jest kilkanaście blokad, które szykujemy już na najbliższy tydzień" - zapowiedział lider AgroUnii.

 

Przedstawił także plan przyszłotygodniowych protestów, które odbędą się w kilkunastu miejscach Polski. Jak mówił, 24 sierpnia blokady odbędą się w woj. kujawsko-pomorskim, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Wielkopolsce. Z kolei 25 sierpnia blokady odbędą się na Mazowszu, Podkarpaciu, a także w woj.: łódzkim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim.

 

"Naszym warunkiem jest rozpoczęcie rozmów z rządem. Chcemy rozmów dwustronnych: AgroUnia - rząd, polscy rolnicy - polscy politycy" - podkreślał Kołodziejczak. Jego zdaniem, nie da się dzisiejszych problemów polskiej wsi rozwiązać przedstawieniem dwóch, trzech czy nawet pięciu postulatów. "Mamy i zaprezentujemy 21 punktów już w trakcie blokad, jeżeli rząd nie odezwie się wcześniej, na temat których chcemy rozpocząć rozmowy z rządem i rozwiązać problemy polskiej wsi" - podkreślił.

 

"Trzeba skończyć z fikcją, że Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje wieś. Jest całkiem inaczej" - mówił. "Niech oni przestaną nas oszukiwać, że ich zapleczem jest polska wieś. (...) Ich zapleczem to są wątpliwej jakości biznesmeni, którzy na rolnikach się dorabiają i dostarczają im maszyny, które stanowią +ustawki+ i mają udawać dobrobyt polskiej wsi" - dodał.

 

"Zapowiadamy, że będziemy strajkować do skutku" - podkreślał Kołodziejczak. "Dziś zapowiadamy, że 24 i 25 sierpnia to początek tego wszystkiego, co będzie działo się na jesieni" - zapowiedział.

 

AgroUnia to ruch rolniczy i organizacja, której liderem i założycielem jest Michał Kołodziejczak. W ubiegłym tygodniu Kołodziejczak poinformował PAP, że został złożony wniosek o rejestrację AgroUnii jako partii politycznej.

 

Autor: Daria Kania


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)20.08.2021 11:31

Ci którzy tak krytykują rolników, kiedyś będą płakać jak za mięso będą musieli płacić wysokie ceny, gdy rolnictwo rodzime zostanie całkowicie zniszczone. Przypomnijcie sobie czasy stanu wojennego w Polsce jak miastowi przyjeżdżali na wieś do rolników, bo mięso było na kartki. Wtedy rolnicy byli fajni dla miastowych, a teraz się nimi pogardza.

11


Flop ~Flop (Gość)19.08.2021 17:21

Na jesień zrobimy blokadę wszystkich świnio busów wwozacych duńskie i holenderskie prosiaki na terytorium Polski a wszystkie jondiry z beczkami gnojowcy z dróg publicznych będziemy spychać do rowu

30


cchchg ~cchchg (Gość)19.08.2021 21:58

Weźcie już tego Kołodziejczaka na Wiejską do Warszawy bo my go już tu w Piotrkowie mamy dosyć.

11


Kom ~Kom (Gość)19.08.2021 10:07

Proponuję- legalnie zgłosić blokadę wjazdów na pola rolników, zaopatyrzyć się w kije bejsbolowe i czekać na reakcję Kołodziejczaka i jego ślepych zwolenników. Ciekawe czy będą mieli tyle cierpliwości co stojący w korkach kierowcy.

22


Oney ~Oney (Gość)19.08.2021 18:01

W Pleszewie zrób blokadę koło swojego domu!

11


uczciwy robotnik ~uczciwy robotnik (Gość)19.08.2021 07:39

powinny byc wyslane policyjne sikawki napelnione gnojowica

104


an ~an (Gość)19.08.2021 09:24

Trzeba zrobić tak samo jak .Pojedziemy i zablokujemy wjazdy do posesji tym działaczom wiejskim.Powrót batmana leci w telewizji a Kołodziejczak na ulicy robi powrót Lepera.

23


suweren ~suweren (Gość)19.08.2021 10:00

Protestujący rolnicy mają 100% racji. Zero pomocy dla rolników. Za chwilę nie będzie komu pracować w małych gospodarstwach rolnych. Bez natychmiastowych systemowych rozwiązań polska wieś (rolnictwo) upadnie.

32


dlaczego ~dlaczego (Gość)19.08.2021 07:55

obecnie to być albo nie być dla wielu rolników ,gdzie obiecane zrównanie dopłat ? dlaczego wybijaja zdrowe świnie a chronią chore dziki ? dlaczego rolnicy ponoszą koszty walki z ASF jeżeli jest to choroba zwalczana z URZĘDU ? kiedy rolnicy pójdą do sądu i zaczna walczyć o zwrot kosztów ASF ,TO PAŃSTWO PONOSI KOSZTY WALKI Z CHOROBĄ ZWALCZANĄ Z URZĘDU ,dlaczego obciąża rolników ?

55


Lopi ~Lopi (Gość)19.08.2021 11:00

Rząd pisu oszukał I wykorzystał wieś. Mamy tego efekt na drogach

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat