Kolejne potrącenie na pasach w Piotrkowie

Wtorek, 19 grudnia 202352
Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek na oznakowanym przejściu dla pieszych na Kostromskiej tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Dmowskiego.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, że w niedzielę wieczorem, w al. Kopernika, miało miejsce podobne zdarzenie. Potrącona na pasach przez dostawcze Renault kobieta, z obrażeniami ciała, trafiła do szpitala. 

 
Dzisiaj mazda skręcając w ulicę Kostromską, potrąciła pieszą. 

Kierujący samochodem marki Mazda, jadąc ul. Dmowskiego od strony ronda Bitwy Warszawskiej, podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście dla pieszych na ul. Kostromskiej. Kobieta została zabrana do szpitala - mówił asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

W rejonie skrzyżowania Kostromskiej i Dmowskiego, tam gdzie doszło do dzisiejszego zdarzenia, część oświetlenia ulicznego jest niesprawna.

 

Niedostateczne oświetlenie przejść, nieuwaga kierowców, nieuzasadnione przekonanie pieszych o tym, że na nic nie muszą uważać - to przyczyna większości potrąceń na oznakowanych przejściach.

 

Na miejscu pracują służby.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Traper ~Traper (Gość)19.12.2023 21:22

Ja zawsze przechodzę poza pasami bo jest to znacznie bezpieczniejsze

21


go?ć_obserwator ~go?ć_obserwator (Gość)21.12.2023 15:13

Piesi stracili instynkt samozachowawczy, kiedyś na pasach przecież i tak mieli pierwszeństwo, ale wiedzieli, że trzeba się rozejrzeć a teraz wychodzą prosto pod koła samochodu, bo wina kierowcy będzie. Jest zima, dzień krótki, pada deszcz, nawierzchnia śliska, ale co tam idę bo mam prawo. Jestem przekonany, że nowe przepisy zwiększyły liczbę wypadków, ale też i wpływy do budżetu, które przeznaczy się na leczenie pieszych. Wesołych Świąt życzę i refleksji, bo życie i zdrowie mamy jedno.

50


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)19.12.2023 18:46

Kolejny który uważał że ma pierwszeństwo,teraz będzie świętować w gipsie,a wystarczy logiki i zwolnić, z autem nie ma szans

1310


Kopa ~Kopa (Gość)19.12.2023 21:48

Zawodzie ciemne od ponad roku pali się co druga latarnia. Nie ma chodnika dzieci z mzk chodzą na pieszo jezdnią. ZDiUM nie odpowiada. Obok na Twardosławickiej palą się wszystkie lampy. Podziwiam logikę.

120


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)20.12.2023 06:57

Miasto to nie tor wyścigowy. Kierowcy muszą się wreszcie nauczyć nowych przepisów. Dotyczy to również kierowców zawodowych. Nie raz czekam przed przejściem aby zatrzymał się jakiś pojazd. Dla przykładu podam rondo Bitowy Warszawskiej 1920 roku gdzie żadne przepisy kierowców nie obowiązują. Wyprzedzają na przejściu dla pieszych i przed nim. Linia ciągła i warunkowego zatrzymania ich nie dotyczy. Wymuszają na jadących po rondzie pierwszeństwo.

85


Ot co ~Ot co (Gość)20.12.2023 15:10

Życzę zdrowia potrąconej, bo ministrem zdrowia jest prowincjonalna polonistka.

23


bleble ~bleble (Gość)20.12.2023 09:28

... powszechne karanie kierowców, bo nie przepuścili pieszego ... a co z pieszymi biegającymi jak lemingi albo kozy na łące przez jezdnię ... z telefonami, w kapturach zupełnie mającymi rozsądek w d...?

111


AveBrawo1 ~AveBrawo1 (Gość)20.12.2023 06:05

Chętnie zapalę znicze pieszym, którzy mieli pierwszeństwo ....

66


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.12.2023 08:09

Zapraszam w sobotę na Dmowskiego jak ludzi przechodzą przez jezdnie z zakupami w miejscach gdzie nie ma pasów !

42


Okulista ~Okulista (Gość)19.12.2023 19:21

Znów wina pieszego. Pieszy przed wejściem na pasy powinien najpierw odpalać rece błyskowe na 100 metrów w górę i trzymać jednocześnie zimne ognie i oczywiście cały powinien być owinięty taśmami ledowymi najlepiej typu stroboskop

915


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat