Kiedy powstanie ścieżka rowerowa wokół piotrkowskiego lotniska?

Strefa FM Wtorek, 25 czerwca 202438
Choć pomysł ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych wokół lotniska nie jest nowy, przez wiele lat nie doczekał się realizacji. Podobną inwestycję wykonano w Bielsku-Białej czy Warszawie, ścieżki te cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród rowerzystów i spacerowiczów, ale także amatorów jazdy na rolkach. Temat był poruszany podczas samorządowej kampanii wyborczej 2024. Czy w końcu mieszkańcy Piotrkowa doczekają się nowego pieszo-rowerowego szlaku?
fot.: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej fot.: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej

Jazda na rowerach, rolkach czy miejsce do spaceru lub joggingu tak wykorzystują 3-kilometrową pętlę wokół lotniska w Aleksandrowicach mieszkańcy Bielska-Białej. Teren wokół lotniska w Piotrkowie Trybunalskim ma długość ponad 3,6 km. Temat wykorzystania potencjału obszaru był poruszany podczas kampanii wyborczej w kwietniowych wyborach samorządowych. Marcin Pampuch dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej zaznacza, że od dawna AZP zgłaszało taki pomysł. Jednak dopiero niedawno doszło do wstępnych rozmów z nowym już prezydentem miasta Juliuszem Wiernickim.

Pomysł został zgłoszony przez Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej już wiele lat temu. Nagle pojawił się w kampanii wyborczej, AZP jest jak najbardziej zainteresowany kontynuowaniem projektu. Rozmawiałem z prezydentem Juliuszem Wiernickim na temat ścieżki i temat jest rozwojowy. Miasto czeka na otwarcie kolejnych konkursów, dzięki którym będzie można zrealizować ten pomysł. Mieszkańcy powinny mieć na szlaku ścieżki miejsca, w których będzie można się zatrzymać, odpocząć i przy okazji obejrzeć to, co dzieje się na niebie nad piotrkowskim lotniskiem - mówił Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Nowa ścieżka czeka więc na realizacje, może być miejscem przyciągającym nie tylko mieszkańców Piotrkowa, ale również miłośników awiacji, którzy będą mieli więcej miejsc do podziwiania samolotów krążących nad terenem Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiesniak ~wiesniak (Gość)27.06.2024 19:25

czy ktos wie w jaki sposob sprawdza sie pilotow aeroklubowych na zawartosc alkocholu w organizmie.

30


Krzysztof Łopata ~Krzysztof Łopata (Gość)27.06.2024 10:09

Czemu nie można zrobić porządnej ścieżki wokół Bugaju, gdzie jest przyroda i spokój, tylko chcą robić ścieżkę wokół asfaltowego placka, gdzie jest hałas samolotów?

40


Józef z bagien ~Józef z bagien (Gość)26.06.2024 18:41

Inwestycja marginalna i dosłownie i w przenośni.

70


Rozalka ~Rozalka (Gość)26.06.2024 18:26

Kiedy powstaną tężnie?

30


witek ~witek (Gość)26.06.2024 18:02

Najlepiej nigdy. Kolejna bezsensowna inwestycja. Za taką kasę można wybudować przedszkole czy żłobek, który będzie służył ludziom i da pracę. A to przez większość roku będzie stało bezużytecznie. Skończyć z bezsensownym wydawaniem kasy !

60


Bono ~Bono (Gość)26.06.2024 16:55

Co z halą przy szkole podstawowej numer 10? Pracę miały zakończyć się w wakacje a na razie parę robótek ziemnych i na tym koniec.

40


Ruch to zdrowie ~Ruch to zdrowie (Gość)25.06.2024 16:51

Pomysł jest bardzo dobry. Jeżdżą dorośli na rolkach, na rowerach po alejach parku Poniatowskiego że strach chodzić. Ciekawe ile czasu zajmie budowa ścieżki w porównaniu ze ścieżką wokół Bugaju niedokończoną zdaje się przez poprzednią ekipę

96


obs. ~obs. (Gość)26.06.2024 07:07

Rozbudowa lotniska o jakiś dodatkowy pas...jak głosi zarządzający aeroklubem to chyba przesada. Obecnie już działalność lotniska budzi sprzeciw nie tylko tych mieszkających wokół niego....

78


głupi pomysł ~głupi pomysł (Gość)26.06.2024 11:34

a na co komu tam ścieżka?

101


najpierw miasto ~najpierw miasto (Gość)26.06.2024 11:05

Proszę zacznijcie w końcu racjonalnie pieniądze wydawać. Zróbcie najpierw ścieżki w mieście, które poprawią bezpieczeństwo i możliwość przejechania przez miasto rowerem. Potem dopiero można zająć się peryferiami.

100


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat