Advertisement

Jednogłośne absolutorium dla wójta Romana Drozdka

Region Sobota, 29 czerwca 2019669167
Radni gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium wójtowi Romanowi Drozdkowi. Dotyczyło ono wykonania rekordowego budżetu 2018 r. Po raz pierwszy w historii gminy dochody i wydatki przekroczyły kwotę 60 mln zł, a na inwestycje wydano ponad 23 mln zł.
fot.: UG Wola Krzysztoporska fot.: UG Wola Krzysztoporska

Głosowanie poprzedziła debata nad przygotowanym po raz pierwszy „Raportem o stanie gminy Wola Krzysztoporska w roku 2018”, który zawierał m.in. informacje o zarządzaniu gminą, współpracy z innymi instytucjami, stanie finansów, inwestycjach, gospodarce przestrzennej i komunalnej, ochronie środowiska, oświacie, kulturze, sporcie, pomocy społecznej czy przedsiębiorczości. Radni, którzy wcześniej zapoznali się z „Raportem”, a podczas sesji jeszcze raz wysłuchali jego streszczenia przedstawionego przez wójta, udzielili włodarzowi gminy wotum zaufania.

 

Sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2018 przedstawił następnie skarbnik gminy Wiesław Jagiełło, cytując pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dochody i wydatki gminne wykonane zostały w ponad 95 procentach. Poziom tzw. nadwyżki operacyjnej (czyli dodatniej różnicy między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi), to ponad 7,5 mln zł. Pokazuje to obraz możliwości inwestycyjnych gminy. Z kolei zadłużenie na koniec 2018 r. wyniosło nieco ponad 17,5 mln zł, a jego wzrost w stosunku do 2017 r. związany jest głównie z budową kanalizacji.

 

Głosując, radni jednomyślnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium Romanowi Drozdkowi. - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za udzielenie wotum zaufana i jednogłośnego absolutorium. To jeszcze bardziej motywuje mnie do działania na rzecz mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska. I zapewniam państwa, że energii mi nie brakuje – mówił tuż po głosowaniu wójt Roman Drozdek. – Naszym celem jest pobijać kolejne rekordy, podnosić poprzeczkę. To już 17 dla mnie absolutorium, ale pierwsze wotum zaufania i z tego powodu czuję się bardzo uradowany. Dla tej chwili warto pracować cały rok. A ten miniony rzeczywiście był rokiem rekordowym. Przedstawiane kwoty mogą zadziwiać. Zapewniam państwa, że nie odpuszczę i nadal będę starał się szukać środków finansowych, aby ten wysoki poziom zachować, choć pobić ubiegłoroczny rekord w zakresie inwestycji będzie bardzo trudno. Ale myślę, że z państwa udziałem i z tą jednomyślnością również tę wyjątkową, długą kadencję zakończymy z kolejnym rekordem. Dziękuję za zaufanie! – mówił radnym wójt Roman Drozdek.

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska)


Zainteresował temat?

2

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.01.2020 21:16

https://www.epiotrkow.pl/news/Chcesz-wybudowac-lub-rozbudowac-chlewnie-Musisz-tez-stworzyc-biogazownie,38178
Za czy przeciw Wójtowi - następne wybory pokażą która opcja wygra.

00


gosciu ~gosciu (Gość)20.08.2019 08:14

Brawo Panie Romanie. Miesiąc temu złoty medal, teraz kolejny.
Cieszę się że należy i wspiera pan PIS.
Tylko PIS zwycięży i zaprowadzi porządek w kraju.

11


grzesiu ~grzesiu (Gość)02.07.2019 12:45

żal słuchać tego ujadania na drozdka. Wybudował kanalizację, GOK, 3 sale gimnastyczne, nowe gimnazjum, orliki, dróg nie zliczę.... Nie wiem czy ktoś pamieta gdzie były lampy uliczne jak roman zaczynał rządy, a niech ktoś powie gdzie teraz lamp nie ma. Wola na niego ujada bo ludziom w terenie wybudował domy ludowe, drogi, światło i państwo z woli obrażone bo im chłop ze wsi rządzi. 17 lat rządów i żadnej afery, nasyłają na niego co 5 minut prokuratora żeby go zniszczyć, a facet czysty jak łza. Roman ma swoje wady. Zgadzam się że jest bufonem. Ale jest uczciwy i robi dużo dla całej gminy i cos sobą reprezentuje.

15


wiesiek ~wiesiek (Gość)03.07.2019 07:58

A w Gminie Wola jak zwykle spóźnili się z ogłoszeniem suszy. Ludzie już koszą bo nie mają wyjścia a plony są małe.
Panie Wójcie jak mają później oszacować straty? Znowu daliście ciała.

00


wiesiek ~wiesiek (Gość)03.07.2019 08:00

Już od dawna jest pokazane że jest susza a wy jak zwykle - spóźnienie:
http://susza.iung.pulawy.pl/mapy/05/Zb_oz/

00


gość ~gość (Gość)03.07.2019 00:04

Drogi w gminie są w rewelacyjnym stanie.nic się nie dzieje. Co z tą strefa przemyslowa

00


Wienia ~Wienia (Gość)02.07.2019 20:32

Obecny Wójt też przyszedł na gotowe. Za kadencji Wójta Kazuba na terenie Gminy pojawili się inwestorzy, którzy dzięki dogadaniu się z wtedy rządzącymi postanowili zainwestować na terenie naszej Gminy a nie np w Gminie Moszczenica. Drozdek czerpie profity z ich dobrych decyzji. Gdyby "panujący" nam od 17 lat wójt zaczął od początku swojej kadencji korzystać z dotacji z UE, z których w tamtych czasach można było pozyskać grube miliony, to w Gminie mógłby zrobić dużo więcej dobrego. Ale wspominając jego słowa z początku kadencji "Unia Wam do"- czego można się było po nim spodziewać?!?!?

10


wolanin3 ~wolanin3 (Gość)02.07.2019 10:28

Roman na Papieża!

00


Janek Z. ~Janek Z. (Gość)02.07.2019 15:10

Mam pewne spostrzeżenie odnośnie kanalizacji.
Kilka lat temu kiedy planowano budowę kanalizacji w Siomkach, mieszkańcy wzywani byli do wodociągów żeby zaznaczyć na mapie w którym miejscu ma wchodzić kanalizacja na posesję. Kiedy przyszło do realizacji, wykonawca zrobił i tak "po swojemu" jak mu pasowało. Pojechałem więc do gminy wyjaśnić sprawę. Mówię że na mapie zaznaczyłem gdzie ma być podejście a zrobili w takim miejscu że trzeba pruć całe podwórko żeby się podłączyć. Na to uprzejmy Pan poinformował mnie że gmina płaci za inwestycję a za wykonanie i projekt odpowiada firma zewnętrzna. Podali mi adres w Piotrkowie i do widzenia. Okazało się że wykonawca i projektant to jedno a gmina płaci pieniądze w ciemno kompletnie nie nadzorując co i jak jest wykonane. Oczywiście firma która wykonała kanalizację kompletnie mnie zignorowała. Urząd się wypiął i tyle...
Po przeczytaniu powyższego artykułu wiem jedno, Urząd Gminy Wola Krzysztoporska będzie szedł na rekordy, niekoniecznie efektywnie. Zero rozsądku, zero strategicznego myślenia o ginie i mieszkańcach jako wspólnym dobru.

00


Yogi ~Yogi (Gość)29.06.2019 18:02

Flagę Unii Europejskiej wyprowadził z Urzędu Gminy - same gole sobie strzela i jeszcze nagradzany Wstyd Panie WÓJCIE

148


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement