Jednogłośne absolutorium dla wójta Romana Drozdka

Region Sobota, 29 czerwca 2019624367
Radni gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium wójtowi Romanowi Drozdkowi. Dotyczyło ono wykonania rekordowego budżetu 2018 r. Po raz pierwszy w historii gminy dochody i wydatki przekroczyły kwotę 60 mln zł, a na inwestycje wydano ponad 23 mln zł.
fot.: UG Wola Krzysztoporska

Głosowanie poprzedziła debata nad przygotowanym po raz pierwszy „Raportem o stanie gminy Wola Krzysztoporska w roku 2018”, który zawierał m.in. informacje o zarządzaniu gminą, współpracy z innymi instytucjami, stanie finansów, inwestycjach, gospodarce przestrzennej i komunalnej, ochronie środowiska, oświacie, kulturze, sporcie, pomocy społecznej czy przedsiębiorczości. Radni, którzy wcześniej zapoznali się z „Raportem”, a podczas sesji jeszcze raz wysłuchali jego streszczenia przedstawionego przez wójta, udzielili włodarzowi gminy wotum zaufania.

 

Sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2018 przedstawił następnie skarbnik gminy Wiesław Jagiełło, cytując pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dochody i wydatki gminne wykonane zostały w ponad 95 procentach. Poziom tzw. nadwyżki operacyjnej (czyli dodatniej różnicy między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi), to ponad 7,5 mln zł. Pokazuje to obraz możliwości inwestycyjnych gminy. Z kolei zadłużenie na koniec 2018 r. wyniosło nieco ponad 17,5 mln zł, a jego wzrost w stosunku do 2017 r. związany jest głównie z budową kanalizacji.

 

Głosując, radni jednomyślnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium Romanowi Drozdkowi. - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za udzielenie wotum zaufana i jednogłośnego absolutorium. To jeszcze bardziej motywuje mnie do działania na rzecz mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska. I zapewniam państwa, że energii mi nie brakuje – mówił tuż po głosowaniu wójt Roman Drozdek. – Naszym celem jest pobijać kolejne rekordy, podnosić poprzeczkę. To już 17 dla mnie absolutorium, ale pierwsze wotum zaufania i z tego powodu czuję się bardzo uradowany. Dla tej chwili warto pracować cały rok. A ten miniony rzeczywiście był rokiem rekordowym. Przedstawiane kwoty mogą zadziwiać. Zapewniam państwa, że nie odpuszczę i nadal będę starał się szukać środków finansowych, aby ten wysoki poziom zachować, choć pobić ubiegłoroczny rekord w zakresie inwestycji będzie bardzo trudno. Ale myślę, że z państwa udziałem i z tą jednomyślnością również tę wyjątkową, długą kadencję zakończymy z kolejnym rekordem. Dziękuję za zaufanie! – mówił radnym wójt Roman Drozdek.

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska)


Zainteresował temat?

2

10


Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.01.2020 21:16

https://www.epiotrkow.pl/news/Chcesz-wybudowac-lub-rozbudowac-chlewnie-Musisz-tez-stworzyc-biogazownie,38178
Za czy przeciw Wójtowi - następne wybory pokażą która opcja wygra.

00


gosciu ~gosciu (Gość)20.08.2019 08:14

Brawo Panie Romanie. Miesiąc temu złoty medal, teraz kolejny.
Cieszę się że należy i wspiera pan PIS.
Tylko PIS zwycięży i zaprowadzi porządek w kraju.

11


grzesiu ~grzesiu (Gość)02.07.2019 12:45

żal słuchać tego ujadania na drozdka. Wybudował kanalizację, GOK, 3 sale gimnastyczne, nowe gimnazjum, orliki, dróg nie zliczę.... Nie wiem czy ktoś pamieta gdzie były lampy uliczne jak roman zaczynał rządy, a niech ktoś powie gdzie teraz lamp nie ma. Wola na niego ujada bo ludziom w terenie wybudował domy ludowe, drogi, światło i państwo z woli obrażone bo im chłop ze wsi rządzi. 17 lat rządów i żadnej afery, nasyłają na niego co 5 minut prokuratora żeby go zniszczyć, a facet czysty jak łza. Roman ma swoje wady. Zgadzam się że jest bufonem. Ale jest uczciwy i robi dużo dla całej gminy i cos sobą reprezentuje.

15


wiesiek ~wiesiek (Gość)03.07.2019 07:58

A w Gminie Wola jak zwykle spóźnili się z ogłoszeniem suszy. Ludzie już koszą bo nie mają wyjścia a plony są małe.
Panie Wójcie jak mają później oszacować straty? Znowu daliście ciała.

00


wiesiek ~wiesiek (Gość)03.07.2019 08:00

Już od dawna jest pokazane że jest susza a wy jak zwykle - spóźnienie:
http://susza.iung.pulawy.pl/mapy/05/Zb_oz/

00


gość ~gość (Gość)03.07.2019 00:04

Drogi w gminie są w rewelacyjnym stanie.nic się nie dzieje. Co z tą strefa przemyslowa

00


Wienia ~Wienia (Gość)02.07.2019 20:32

Obecny Wójt też przyszedł na gotowe. Za kadencji Wójta Kazuba na terenie Gminy pojawili się inwestorzy, którzy dzięki dogadaniu się z wtedy rządzącymi postanowili zainwestować na terenie naszej Gminy a nie np w Gminie Moszczenica. Drozdek czerpie profity z ich dobrych decyzji. Gdyby "panujący" nam od 17 lat wójt zaczął od początku swojej kadencji korzystać z dotacji z UE, z których w tamtych czasach można było pozyskać grube miliony, to w Gminie mógłby zrobić dużo więcej dobrego. Ale wspominając jego słowa z początku kadencji "Unia Wam do"- czego można się było po nim spodziewać?!?!?

10


wolanin3 ~wolanin3 (Gość)02.07.2019 10:28

Roman na Papieża!

00


Janek Z. ~Janek Z. (Gość)02.07.2019 15:10

Mam pewne spostrzeżenie odnośnie kanalizacji.
Kilka lat temu kiedy planowano budowę kanalizacji w Siomkach, mieszkańcy wzywani byli do wodociągów żeby zaznaczyć na mapie w którym miejscu ma wchodzić kanalizacja na posesję. Kiedy przyszło do realizacji, wykonawca zrobił i tak "po swojemu" jak mu pasowało. Pojechałem więc do gminy wyjaśnić sprawę. Mówię że na mapie zaznaczyłem gdzie ma być podejście a zrobili w takim miejscu że trzeba pruć całe podwórko żeby się podłączyć. Na to uprzejmy Pan poinformował mnie że gmina płaci za inwestycję a za wykonanie i projekt odpowiada firma zewnętrzna. Podali mi adres w Piotrkowie i do widzenia. Okazało się że wykonawca i projektant to jedno a gmina płaci pieniądze w ciemno kompletnie nie nadzorując co i jak jest wykonane. Oczywiście firma która wykonała kanalizację kompletnie mnie zignorowała. Urząd się wypiął i tyle...
Po przeczytaniu powyższego artykułu wiem jedno, Urząd Gminy Wola Krzysztoporska będzie szedł na rekordy, niekoniecznie efektywnie. Zero rozsądku, zero strategicznego myślenia o ginie i mieszkańcach jako wspólnym dobru.

00


Yogi ~Yogi (Gość)29.06.2019 18:02

Flagę Unii Europejskiej wyprowadził z Urzędu Gminy - same gole sobie strzela i jeszcze nagradzany Wstyd Panie WÓJCIE

148


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat