Advertisement

Jasełka w Przedszkolu Sióstr Dominikanek [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Środa, 21 grudnia 20221
Okres bożonarodzeniowy to czas, w którym w wielu piotrkowskich szkołach i przedszkolach odbywają się świąteczne przedstawienia i jasełka. W środę odwiedziliśmy przedszkole sióstr Dominikanek w Piotrkowie, gdzie przedszkolaki zaprezentowały swój występ.

Ładuję galerię...

Jasełka przedstawiały historię narodzenia Jezusa, od momentu zwiastowania do nawiedzenia nowonarodzonego Dzieciątka przez trzech mędrców. Jak podkreśla siostra Ida, wicedyrektor przedszkola, w swoich jasełkach dzieci chciały zwrócić uwagę przede wszystkim na postać Jezusa, bo on jest w tym okresie najważniejszy. 

W te święta często zapominamy o tym, co jest najważniejsze. O Jezusie, a to są przecież jego urodziny. Od Niego ma iść cała reszta. Staramy się dzieciom o tym przypominać. Zawsze na religii mówię, że jak dzieci mają urodziny, to one dostają prezenty, a tutaj to Jezus nam daje prezenty. Warto więc mówić najmłodszym, że my też możemy coś dla Chrystusa zrobić, np. być grzecznym czy pomagać rodzicom - podkreśla siostra Ida. 

Na koniec przedstawienia dzieci podzieliły się z rodzicami wigilijnym opłatkiem. 

 


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_marek ~goœć_marek (Gość)23.12.2022 17:12

Indoktrynacja od najmłodszych lat. Już Kościuszko pisał, że klechów nie wolno dopuścić do kształcenia dzieci.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat