artykuł sponsorowany

Jaki telewizor kupić? Porady i wskazówki w wyborze telewizora

Czwartek, 16 lutego 2023
Sprzęt RTV kupuje się zwykle na lata. Dlatego też zakup telewizora powinien być dobrze przemyślany i poprzedzony obszernym rozeznaniem. Obecnie na rynku wybór telewizorów jest bowiem ogromny, co z jednej strony pozwala dobrać sprzęt bezpośrednio do preferencji, ale i często utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę przy kupnie nowego telewizora.
Jaki telewizor kupić? Porady i wskazówki w wyborze telewizora

Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor?

 

W sklepach dostępne są telewizory w dziesiątkach wariantów. A każdy z nich, ma nieco inne parametry i funkcje, a tym samym zapewnia zupełnie inne wrażenia i spełnia nieco inne potrzeby. Dlatego też bardzo ważne jest, by wybierając sprzęt do domu, zwrócić szczególną uwagę na niektóre z tych parametrów. To pozwoli znaleźć urządzenie, które idealnie wpisze się w wymagania domowników.

 

Przekątna ekranu — jaką wybrać? 

 

Pierwszą ważną rzeczą, jaką warto przemyśleć, jest rozmiar telewizora. W dzisiejszych czasach większości osób zależy przede wszystkim na tym, by urządzenie było jak największe. Jednak jest to spory błąd, bo nie zawsze duży ekran równa się większemu komfortowi oglądania. Czasem jest wręcz przeciwnie. Nieodpowiednio dobrana przekątna ekranu może sprawiać, że nie będzie można objąć całej jego powierzchni wzrokiem. Pytanie tylko, jak i na jakiej podstawie wybrać właściwy rozmiar telewizora? Okazuje się, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Przekątną ekranu dobrać należy bowiem do odległości, w jakiej będzie ustawiony sprzęt od miejsca, w którym będzie się z niego korzystać - czyli najczęściej od kanapy. Im mniejsza ta odległość, tym mniejszy powinien być ekran. 

 

Jakość obrazu — full HD, ultra HD, czy 8K? 

 

Jakość oglądania telewizji w dużym stopniu uzależniona jest właśnie od jakości obrazu. Dlatego też rozdzielczość ekranu powinna być jednym z decydujących parametrów przy wyborze urządzenia. Telewizory HD są w dzisiejszych czasach standardem. Jednak dzielą się one na kilka kategorii. Największym dylematem może być wybór pomiędzy rozdzielczością 4K a 8K. Na co lepiej się zdecydować? Mimo że 8K to zdecydowanie najwyższa możliwa jakość, to jednak obecnie większość filmów, programów i gier, nie jest do nie j przystosowana. Dlatego też większość osób wybiera wciąż 4K, które także gwarantuje fantastyczną jakość.  

 

Telewizor LED czy OLED — jaki jest lepszy? 

 

Sposób podświetlania matrycy ma bardzo duże znaczenie ze względu zarówno na jakość wyświetlanego obrazu, jak i energooszczędność. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rozwiązań, ale bez wątpienia warto zastanowić się przede wszystkim pomiędzy wyświetlaczami technologii LED oraz OLED. Pierwsze zapewniają naprawdę dobrą jakość obrazu i świetny kontrast. Są też energooszczędne więc sprawdzą się w każdym domu, w którym ogląda się sporo telewizji. OLED mają nieco inną technologię podświetlania. Nie potrzebują dodatkowego modułu, ponieważ wyposażone są w specjalny wyświetlacz emisyjny. OLED gwarantuje też niezwykle głęboką czerń obrazu oraz perfekcyjny kontrast. 

 

Najlepsze telewizory na rynku — te modele to gwarancja satysfakcji! 

 

Jeśli spojrzymy na telewizory na sklepowych półkach, ukażą się nam dosłownie dziesiątki lub nawet setki modeli. Jednak w rzeczywistości jedynie garstka prezentuje jakość na miarę dzisiejszych czasów. Jest kilku producentów, którzy tworzą naprawdę świetne produkty, jednak bez wątpienia jednym z najchętniej kupowanych i najczęściej polecanych jest Philips Ambilight - niezwykle zaawansowany Smart TV, działający na systemie Android TV. 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat