Advertisement

Jak dalej rewitalizować Piotrków? Startują konsultacje

ePiotrkow Piątek, 06 maja 202222
Jak prowadzona jest rewitalizacja Piotrkowa? Jakie prace jeszcze wykonać? Co należałoby zmienić? Odpowiedzi na te pytania mają dać konsultacje społeczne dotyczące prowadzonych od wielu lat działań mających na celu przywrócenie blasku najstarszej części grodu trybunalskiego.
Fot. iwos Fot. iwos

Piotrkowscy urzędnicy rozpoczęli konsultacje społeczne dotyczące prowadzonej rewitalizacji miasta. Każdy może wyrazić swoją opinię na temat wykonanych już prac oraz zaproponować inne rozwiązania.

 

Konsultacje społeczne dotyczą przygotowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2024-2030. Badanie rozpoczęło się 6 maja i potrwa przez miesiąc. Maja one związek z przygotowywaniem przez urzędników nowego programu rewitalizacji na lata 2024-2030. 

Będzie to kontynuacja dotychczasowych dobrych praktyk, co powinno przyczynić się do dalszej poprawy jakości życia mieszkańców. Zadania rewitalizacji to nie tylko remonty zniszczonych domów, kamienic, parków czy też ochrona zabytków. Dzisiejsza rewitalizacja obejmuje także złożone problemy społeczne, gospodarcze, środowiskowe i rozwojowe - zaznaczają pracownicy Biura Partnerstwa i Funduszy. 

Pod uwagę będą brane wyłącznie uwagi przesłane w terminie trwających konsultacji oraz przesłane na formularzu konsultacyjnym. 

 

Do formularza można przejść, klikając TUTAJ


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Helo ~Helo (Gość)06.05.2022 09:59

Wydać zgodę na postawienie dwóch Biedronek i jeszcze jeden kościół by się przydał.

82


dzikun ~dzikun (Gość)06.05.2022 09:47

Na zdjęciu widzę jakąś betonową pustynię z pojedynczymi kępkami zieleni, prawie jak w piosence pani Ostrowskiej, "Nad ogromną betonową wsią". Ja też jakoś betonowo to postrzegam.

180


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)06.05.2022 09:16

więcej stref płatnych i wyższa cena parkowania, wrony będą się miały dobrze

110


wiesniak ~wiesniak (Gość)06.05.2022 08:23

Zmienic Prezydenta,rade Miasta.

160


cynik ~cynik (Gość)06.05.2022 07:05

Może lepiej nie rewitalizować a naprawiać. Sprawa jest "diabelnie prosta". Zacząć od ulic i chodników. A tu jest co "rewitalizować" roboty starczy na lata. Przy dziurawym budżecie na dziesiątki lat. Nic tu nie trzeba konsultować bo mieszkańcy mówią o tym od lat.

150


Dudur ~Dudur (Gość)06.05.2022 08:13

Po pierwsze nie zadłużać miasta. Ściągać inwestorów, obniżyć podatki. Obciąć socjal ile się tylko da - pieniądze mają płynąć wyłącznie z pracy.

180


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat