Inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa w Piotrkowie

Niedziela, 24 marca 202413
Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele katolickim Wielki Tydzień. Tego dnia wierni, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, przychodzą do kościoła z wielkanocnymi palmami, żeby je poświęcić. W Piotrkowie, tradycyjnie już, odbyła się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

Ładuję galerię...

Uroczysta procesja rozpoczęła się po godzinie 11.00 przy pomniku św. Jana Pawła II przy ul. Słowackiego. Poprzedziła ją modlitwa oraz poświęcenie palm. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jezusowi towarzyszyli apostołowie, osiołek oraz wierni. Procesja przeszła ulicą Narutowicza oraz placem Kościuszki do klasztoru oo. Bernardynów, gdzie odprawiona została msza święta.

 

Z kolei w najbliższą środę na piotrkowskich ulicach odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Początek o godzinie 19.00 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

9


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pan Jezus na ~Pan Jezus na (Gość)25.03.2024 10:28

osiołku i w skromnych szatach, a plebanek klasą premium i w ornatach ze złotem...

22


Bardzo stara tradycj ~Bardzo stara tradycj (Gość)24.03.2024 22:08

Zapaski opoczyńskie w Jerozolimie dwa tysiące lat temu?

42


wkurzony ~wkurzony (Gość)25.03.2024 09:24

Tłumy ludzi

40


osiołek ~osiołek (Gość)24.03.2024 21:14

Na szczęście rolnicy zawiesili strajk, bo by nie wjechał.

46


Tolerancja ~Tolerancja (Gość)24.03.2024 20:54

Brak tęczy i młodzieży LPG

47


j. ~j. (Gość)24.03.2024 18:26

Byłem w piątek w swoim parafialnym kościele na Drodze Krzyżowej i... nie wiem, czy to miała być Droga Krzyżowa, czy polityczny wiec. Obecny był jeden z kandydatów na prezydenta miasta, a tzw. rozważania przy każdej stacji nie były raczej o Piłacie, Weronice, Cyrenejczyku, czy kolejnych upadkach Chrystusa, tylko stanowiły coś w rodzaju bogoojczyźnianej papki o tym, że Polska musi być katolicka, że jest niestety dużo zdrajców naszej katolickiej Ojczyzny, że grozi nam tzw. wolność propagowana przez zły Zachód i ideologia gender, że dużo jest przykładów bohaterstwa na naszych dziejach, a dziś Ojczyzna jest zagrożona itd. itd. Nie wiem, czy obecny kandydat na prezydenta pisał te ”rozważania”, ale po nabożeństwie stał przed kościołem i rozdawał wyborcze ulotki...

119


Kandydat ~Kandydat (Gość)24.03.2024 20:48

Już ja wam pokażę wkrótce inscenizację

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat