Reklama

Innowacyjny system na przejeździe kolejowym

ePiotrkowRadomsko Wtorek, 28 grudnia 2021777633
Red Light ma już wkrótce pojawić się na pięciu pierwszych przejazdach kolejowych w Polsce. System "wyłapujący" kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle zainstalowany zostanie m.in. w Radomsku przy ul. Piłsudskiego.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD będzie kontrolować pięć przejazdów kolejowo-drogowych w całej Polsce. Oprócz Radomska systemy zostaną zainstalowane m.in. w Warszawie i Wrocławiu. 

 

Na czym polega zastosowanie systemu red light? 

Kontrole będą prowadzone z wykorzystaniem kamer, które po przekroczeniu przez pojazd wirtualnej linii detekcji w trakcie nadawanego czerwonego światła, automatycznie wykryją i zarejestrują wykroczenie. Urządzenia mają zidentyfikować pojazd, którym naruszono przepisy, jego kategorię i markę oraz zapewnić rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych - wyjaśniają pomysłodawcy systemu. 

Aktualnie traw wybór wykonawcy prac, a funkcjonalność urządzeń ma być weryfikowana podczas testów. Dopiero po ich przeprowadzeniu zostanie wybrany wykonawca.

Montaż systemów Red Light na newralgicznych przejazdach kolejowo-drogowych ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i zmianę zachowania kierujących. Wciąż bowiem dochodzi do przypadków wjeżdżania wprost pod rozpędzone pojazdy szynowe, niezachowania ostrożności, ignorowania sygnalizacji świetlnej, objeżdżania opuszczonych zapór, czy wjeżdżania na przejazdy mimo braku możliwości kontynuowania jazdy - czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 

 


Zainteresował temat?

5

5


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Halinka ~Halinka (Gość)28.12.2021 11:53

Ogólnie to przez ten przekaz nie powinni przejeżdżać osoby bez pełnej dawki szczepień

68


Kazik ~Kazik (Gość)28.12.2021 18:36

Taki sam gówniany system jak na przejściach dla pieszych kilka lampek i kupa kasy poszło w błoto.
Pokazane rogatki w Piotrkowie to już zagrożenie bezpieczeństwa.
Same rogatki powinny być dużo wcześniej a przed nimi czerwone światło a drugie światła tuż przy torach po to żeby co najmniej 2 pojazdy się zmieściły miedzy torami a szlabanem a to co na zdjęciu jest to nawet auto nie ma miejsca samo się zmieścić.
Powiem tak żaden automat nie działa poprawnie na człowieka szkoda kasy ale na byle złom kasa jest

45


tak jest taniej ~tak jest taniej (Gość)29.12.2021 10:26

Wystarczy zmienić ten system w ten sposób, aby podczas procedury otwierania przejazdu najpierw gasły światła a dopiero potem podnosiły się zapory (szlabany) i nie trzeba wyrzucać dodatkowych pieniędzy. Tylko wtedy ktoś nie zarobi kasy.. Procedura wjazdu nie wymaga zmian i nie potrzeba nawet zmian w prawie o ruchu drogowym. Proste?

41


dekkers ~dekkers (Gość)28.12.2021 18:49

90% kierowców łamie przepis - rusza po podniesieniu szlabanów gdy czerwone światła jeszcze mrugają (przez około 15 sekund).
Kiedyś zostałem strąbiony, gdy czekałem, aż światła przestaną mrugać.

81


Hmmm ~Hmmm (Gość)29.12.2021 10:06

No i super. Niestety, na wielu polskich kierowców potrzebny jest bat, w postaci urządzeń inteligentnych, fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości, dronów itd... Jeden z drugim zobaczy kawałek prostej drogi i już szaleje. Jedynym ogranicznikiem jest uderzenie w portfel.

21


kierowca duzego ~kierowca duzego (Gość)28.12.2021 12:51

System systemem i nie zawse prawidlowy czas zamykania rogatek po pierwszym mrugnieciu czerwonego swiatla
Polecam ten link co do przejazdow kolejowych i niesprawmych inowacyjnych systemow https://www.facebook.com/541968102668322/posts/2000127210185730/

32


stefan ~stefan (Gość)28.12.2021 13:45

Unia zakręciła kranik to teraz będą zbierać na pisi ład,tylko kary i mandaty w tym chorym kraju.

157


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)28.12.2021 16:12

System powstanie w Radomsku, a zdjęcie z Piotrkowa...

130


Olo ~Olo (Gość)28.12.2021 18:01

Popieram

34


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)28.12.2021 16:44

ten kraj staje się oazą innowacji... Zaraz będziemy mieć innowacyjne systemy na przejazdach kolejowych od nowego roku innowacyjny system punktów karnych i nowych stawek mandatów, innowacyjny system podatkowy.... Jednym słowem innowacja wdziera się w nasze życie. A za tym wszystkim będzie stała banda biurokratów na czele oczywiście z rządowymi decydentami, którzy będą nas obserwować i karać za kazdym razem gdy odwazymy się wyjśc poza kanon przepisów które dla naszego dobra ustala nasz właściciel. Nie nawołuje oczywiście do przejeżdżania przez przejazd na czerwonym świetle ale czy wszystko musi się kończyć karą?

75


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat