Harcerze świętowali 35-lecie szczepu Matecznik

Region Środa, 15 maja 20243
Jubileusz 35-lecia I Środowiskowego Szczepu "Matecznik" odbył się w sobotę (11.05.2024). Biwak zlotowy w stanicy harcerskiej Trzy Morgi przyciągnął nie tylko harcerzy z Piotrkowa i powiatu. Wspólna zabawa i świętowanie skusiły całe rodziny harcerskie.

Obchody 35-lecia "Matecznika" rozpoczął uroczysty apel, odśpiewano hymn ZHP, drużyny prezentowały swoje sztandary. Na jubileuszu pojawili się harcerze zrzeszeni w hufcu Piotrków Trybunalski oraz gmin sąsiadujących. m.in Flo, Wilki i Wilczki, Spit, Ósemki czy Legatus. Gościnie przybyli przedstawiciele harcerscy z Chorągwi Łódzkiej ZHP. W ramach rozrywki przygotowano wspólne gry i zabawy, śpiewy przy ognisku oraz jubileuszowy tort, razem bawili się nie tylko młodzi harcerze, ale także rodzice, którzy również byli związani w młodości z ZHP. 

Jestem harcerką już czternaście lat, przeszłam całą drogę od zucha po instruktora, którym jestem dzisiaj. Harcerstwo to jedna z ważniejszych rzeczy, które mnie ukształtowały w człowieka, jakim jestem dzisiaj. Nigdzie indziej nie przeżyje się takich przygód jak tutaj, bardzo dobrze wpływa to na dzieci i młodzież. Doświadczenia wyniesione z ZHP pozostają z człowiekiem już na całe życie - mówiła Podharcmistrz Maria Madej, zastępca komendanta szczepu do spraw programu.

Impreza odbyła się w stanicy harcerskiej Trzy Morgi. Urokliwy ośrodek położony w lesie obok rzeki Pilicy ma bogatą historię. 

Stanica harcerska powstała na początku lat 70. Inicjatorem budowy tego miejsca byli instruktorzy ówczesnego hufca ZHP w Piotrkowie. Baza obchodziła niedawno 50 rocznicę, więc jest to już kawał historii harcerstwa. Myślę, że dużo mieszkańców miało okazje jako młodzi ludzie odwiedzić stanicę, niektórzy wracają jako dorośli z ogromnym sentymentem - mówił Harcmistrz Tomasz Cieplucha.

Przemysław Pisarek/FotoArt Pisarek&Gajzler

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lion92 ~lion92 (Gość)16.05.2024 00:59

Od kiedy w harcerstwie dozwolone są długie włosy u chłopaków?!??????????????? Poza tym, nigdy mnie nie ciągnęło mnie do harcerstwa... zawsze wydawało mi się to stratą czasu i rodzajem "wojska dla małolatów", a przecież nikt normalny nie lubi kieratu! ????????

03


wiesniak ~wiesniak (Gość)15.05.2024 13:04

Witam,jako mlody harcerz pomagalem robic droge z Bialej do powstajacej stanicy .Wiele lat obozy,biwaki.Niezapomniany Adam Pawel,Anka.Pozdrawiam wszystkich harcerzy,to fajna sprawa na cale zycie Czuwaj.

60


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat