Harcerze przybędą do Piotrkowa

Środa, 19 kwietnia 20235
W nadchodzący weekend harcerze zawitają do Piotrkowa za sprawą Rajdu św. Jerzego. Jest to wydarzenie organizowane przez Piotrkowski Szczep Drużyn Harcerskich "Opoka" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej działającym w Piotrkowie Trybunalskim. Tradycja rajdu sięga blisko 30 lat.
fot.: Facebook/Rajd św. Jerzego fot.: Facebook/Rajd św. Jerzego

W piątkowe popołudnie do Piotrkowa przybędzie około 300 harcerzy i harcerek. Przede wszystkim z województwa łódzkiego, ale także z innych regionów Polski. Głównym zadaniem rajdu jest promowanie ruchu harcerskiego oraz miasta Piotrkowa.  

Jest to świetna okazja do integracji naszego środowiska. W tych dniach przyjadą harcerze, którzy będą wspólnie spędzać czas. Poznajemy miasto, ale też siebie. Na uczestników czekają wspólne warsztaty tematyczne, gra miejska, czy ognisko - wymienia Piotr Gątkowski, Komendant Rajdu.

W okresie pandemii koronawirusa nie możliwe było organizowanie rajdu. Organizatorzy zaznaczają, że czas izolacji znacząco wpłynął na osłabienie środowisk harcerskich. Wiele z nich nie przetrwało, a część działa w ograniczonych składach. Takie inicjatywy, jak Rajd św. Jerzego, mają promować wszystkie ruchy harcerskie odpowiedzialne za kształtowanie wartości młodych pokoleń. 

Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie przyczyni się do odbudowy nie tylko piotrkowskiego środowiska ZHR, ale również innych organizacji harcerskich w całym regionie. Dziś, gdy na Ukrainie trwa straszna wojna widać, jak ważnym jest kształtowanie młodego pokolenia w duchu miłości Ojczyzny, szacunku do przodków oraz drugiego człowieka - zaznacza Piotr Gątkowski.

Rajd zakończy się w niedzielę końcowym apelem podsumowującym wydarzenie. Następnie o godz. 12 odprawiona zostanie Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Przecież już są. ~Przecież już są. (Gość)21.04.2023 21:50

No coś takiego! Harcerze w mieście będą.

11


Co to za cuda. ~Co to za cuda. (Gość)20.04.2023 11:58

Dobre sobie , harcerze i msza ,co na to ministranci ,nie będą zazdrośni?

04


:-) ~:-) (Gość)19.04.2023 16:33

Zapraszamy, druhny i druhowie... Ale ognisk na skwerkach nie będzieta nam rozpalali??

23


gian ~gian (Gość)19.04.2023 21:35

Super sprawa :) dzięki za info :)

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat