Advertisement

Gospodynie z gminy Wolbórz chcą działać aktywnie

ePiotrkowRegion Środa, 19 stycznia 202219446
Szefowe kół gospodyń wiejskich z gminy Wolbórz spotkały się z burmistrzem Wolborza Andrzejem Jarosem, by omówić plan działań na rozpoczęty rok. Panie zgodnie podkreślają, że w ciągu najbliższych miesięcy ponownie chcą współpracować z urzędnikami w tworzeniu oferty kulturalnej dla mieszkańców.
fot.: UM w Wolborzu fot.: UM w Wolborzu

Każdego roku 16 kół gospodyń wiejskich z gminy Wolbórz regularnie współorganizuje wiele wydarzeń z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego.

Panie z KGW podtrzymują tradycje ludową i przekazują zwyczaje następnym pokoleniom. Dlatego działalność kół jest tak dla nas tak ważna i musi być doceniania - mówił Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

Pierwsze spotkanie w tym roku zorganizowano w Wolborskim Centrum Kultury. Omówiono na nim plan działania nakolejne miesiące 2022.

 

Od tego roku koordynatorem działań KGW z ramienia burmistrza Wolborza jest Kamila Dubilas, dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury, która posiada też budżet na wsparcie organizowanych przez koła wydarzeń. W poprzednich latach tę rolę pełniła Elżbieta Bąk, która odeszła na emeryturę. Szefowe KGW podziękowały jej za lata współpracy, wręczając kwiaty. Do podziękowań dołączył się także burmistrz, który obdarował wszystkie panie drobnymi upominkami.


Zainteresował temat?

0

4


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mągolski baletmistrz ~mągolski baletmistrz (Gość)19.01.2022 23:38

KGW - zwłaszcza po "reformie" PiS-u, to jakieś qui pro quo. "Działalność kulturalna" ograniczająca się do nieudolnego i wtórnego po kilkakroć naśladownictwa prawdziwej kultury ludowej. I te kiełbaski, i te fikuśne dania robione pod sznapsika pędzonego pod chmurką...
PS. Pisownia całkowicie zamierzona.

21


Kazik ~Kazik (Gość)19.01.2022 20:14

Co te babcie mogą zaoferować mają parcie na szkło nic więcej

33


Szacunek ~Szacunek (Gość)19.01.2022 21:44

Świetnie kobitki, że coś robicie, bo świat wokół psieje.

32


Bunia ~Bunia (Gość)19.01.2022 13:28

Maseczki?

42


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat