Godzina dla Ziemi

Wtorek, 19 marca 202416
Już w sobotę (23.03) o 20:30 obędzie się akcja Godzina dla Ziemi WWF 2024. W symbolicznym geście solidarności z planetą zostanie na chwilę wygaszone oświetlenie, aby zwrócić uwagę na stan otaczającej nas przyrody, a w tym w szczególności rzek, jako ważnych ekosystemów, które potrzebują wsparcia i właściwego zarządzania.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Godzina dla Ziemi WWF to największa inicjatywa ekologiczna na świecie. W tym roku po raz kolejny do akcji przyłącza się Focus Mall poprzez wygaszenie oświetlenia logotypów na zewnątrz centrum.

 

W tym roku tematem przewodnim Godziny dla Ziemi WWF są rzeki, z których aż 98,9% w naszym kraju jest w złym stanie - głównie ze względu na zanieczyszczenia, w tym m.in. problem zasolenia rzek. Jak podkreślają organizatorzy akcji, rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To cały ekosystem, który wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. To nasze dziedzictwo, które pilnie potrzebuje wsparcia. Im bardziej zdegradowany ludzkim działaniem ekosystem rzeczny, tym mniejsza odporność rzek na różnego rodzaju zanieczyszczenia i katastrofy. Wspierając ochronę rzek, możemy nie tylko ratować bezcenne ekosystemy, ale również chronić ludzi przed takimi skutkami degradacji rzek, jak susze i powodzie.

 

Odpowiedzialne zarządzanie wodą to jeden z kluczowych tematów dla Focus Mall w Piotrkowie. Stosujemy wiele rozwiązań, które pozwalają nam monitorować i oszczędzać ilość zużywanej wody. Na bieżąco dbamy o wszystkie systemy i konserwacje urządzeń, co zapewnia odpowiednie i dopasowane do potrzeb jej wykorzystanie – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Jak zaznaczają przedstawiciele Focus Mall, galeria stara się odpowiedzialnie podchodzić do zarządzania wodą jako ważnym zasobem. Zapobieganie marnowaniu wody, monitorowanie zużycia, wykrywanie i sygnalizacja nieszczelności to główne środki zapobiegawcze w centrum. Zarządzanie zużyciem wody w sposób zrównoważony obejmuje m.in. instalowanie wodooszczędnej armatury, w tym perlatorów w kranach, w celu ograniczenia zużycia wody, wyposażenie toalet w systemy odcinające dopływ wody, gdy nie znajdują się w niej użytkownicy, a także instalacja zapobiegania większym wyciekom. Regularnie wykonywane są również analizy wody w celu zapewnienia jej odpowiedniej jakości.

 

W 2023 r. Grupa NEPI Rockcastle, właściciel galerii, zobowiązała się do dalszego rozwiązywania problemów związanych z ryzykiem niedoboru m.in. poprzez ponowne wykorzystanie szarej wody, przechwytywanie wody deszczowej do kształtowania krajobrazu i instalowania automatycznych toalet spłukiwanych i niskotemperaturowe systemy ciepłej wody w toaletach, redukujące jednocześnie zużycie energii.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

m ~m (Gość)20.03.2024 19:35

co za debilna akcja , typowa dla lewactwa i ekoidiotów.

20


Stop ekoteroryzmowi. ~Stop ekoteroryzmowi. (Gość)19.03.2024 23:32

Pale wszystkie światła i ognisko z opon.

31


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)19.03.2024 23:27

Cytuję:
niskotemperaturowe systemy ciepłej wody


Że co???

Cytuję:
Zarządzanie zużyciem wody w sposób zrównoważony obejmuje m.in. instalowanie wodooszczędnej armatury, w tym perlatorów w kranach, w celu ograniczenia zużycia wody, wyposażenie toalet w systemy odcinające dopływ wody, gdy nie znajdują się w niej użytkownicy, a także instalacja zapobiegania większym wyciekom.


Jeszcze trochę, i na nowo wymyślą sławojki, które w kwestii wodooszczędności nie miały sobie równych. ;)

Cytuję:
W symbolicznym geście solidarności z planetą zostanie na chwilę wygaszone oświetlenie


Nie wiem, co na to sama planeta, i czy pragnie takiej solidarności, wiem tylko, że to złośliwe Słońce solidaryzować się nie chce, i podobno już od 4,6 miliarda lat BEZ PRZERWY oświetla połowę planety. Co jakiś czas księżyc mu w tym przeszkadza, ale nie wiem, czy on to robi bezwiednie, czy też świadomie "solidaryzuje się z planetą" już od czasów zanim to stało się modne.
Tresura to fajna rzecz i działa jednakowo zarówno w przypadku zwierząt jak i ludzi. Pies bez zbędnej rozkminy wyrzucony patyk przynosi, a ludzie gaszą światło i przestawiają zegarki dwa razy w roku.

43


Ecco ~Ecco (Gość)19.03.2024 20:13

Jedynie zielone emzetki będą wtedy kursowały

31


Abc ~Abc (Gość)19.03.2024 20:07

Wszystkie światła pozapalane.

22


Won za Don ~Won za Don (Gość)19.03.2024 20:02

Mam gdzieś tych oszołomów.

32


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)19.03.2024 19:59

Kto na takie idityczne pomysły wpada przecież gwałtowny spadek spowoduje jeszcze bardze gwałtowny wzrost wiece co2 wiecej wyjdzie niż bez tego

32


Geslerrr ~Geslerrr (Gość)19.03.2024 19:13

A co z lodówką? Mam w niej jedzenie i leczo

30


Samantha ~Samantha (Gość)19.03.2024 16:27

A czy fejsbuki będą działały?

20


Ja ~Ja (Gość)19.03.2024 13:56

Świetny pomysł

06


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat