Reklama

Gminny Dzień Strażaka w Bujnach

ePiotrkowRegion Środa, 11 maja 2022504744
Druhowie ochotnicy z gminy Wola Krzysztoporska 8 maja świętowali IV Gminny Dzień Strażaka. Tym razem odbył się on w Bujnach, a z życzeniami przybyli m.in. posłowie, samorządowcy i przedstawiciele władz wojewódzkich ZOSP RP.

Ładuję galerię...

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji druhów w parafii św. Wawrzyńca w Bujnach. Po mszy jednostki z całej gminy prowadzone przez orkiestrę dętą z Gomulina w uroczystym orszaku przemaszerowały pod strażnicę OSP w Bujnach, gdzie przybyłych gości powitał prezes Zarządu Gminnego OSP w Woli Krzysztoporskiej Wojciech Kamiński, a komendant gminny ZOSP RP druh Mirosław Jakubczyk złożył meldunek pododdziałów przybyłemu na uroczystość marszałkowi seniorowi Antoniemu Macierewiczowi.

 

Z okazji strażackiego święta druhom wręczono medale i wyróżnienia.  Wręczono m.in. medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Złoty krążek otrzymał dh Sylwester Bzik. Srebrnym medalem wyróżniono: dh Dariusza Pawłowskiego, dh Romana Stanikowskiego, dh Damiana Jakubczyka, dh Rafała Jakubczyka. Z kolei brązowe krążki otrzymali: druhna Małgorzata Glinka-Jakubczyk, dh Szymon Ostalec oraz dh Sylwester Robak. 

Wyróżniono również strażaków z największym stażem. Odznakę za wysługę 45 lat otrzymał dh Stanisław Rycerz, za 40 lat – dh Mirosław Jakubczyk, za 30 lat dh Cezary Gaworczyk, za 25 lat dh Sylwester Bzik i dh Sylwester Ostalec, za 20 lat dh Roman Stanikowski, za 10 lat druhowie Radosław Jakubczyk, Rafał Jakubczyk, Damian Jakubczyk, Mateusz Piątek, Sylwester Robak, Marcin Miśkiewicz i Dariusz Pawłowski.

 

Wyróżniono także strażacką młodzież. Brązową odznakę młodzieżowej drużyny pożarniczej wręczono druhnom i druhom: Natalii Królikowskiej, Patrykowi Gaworczykowi, Jakubowi Cejnogowi, Kamilowi Ogrodnikowi, Radosławowi Ogrodnikowi i Mateuszowi Danielakowi.

 

Za szczególny wkład pracy w rozwój jednostek OSP podczas pełnienia funkcji prezesa podziękowano także tym, którzy kierowanie jednostkami przekazali już młodszym kolegom. A wśród wyróżnionych znaleźli się druhowie: Grzegorz Konecki (OSP Majków Duży), Mirosław Jakubczyk (OSP Bujny), Marian Pielużek (OSP Jeżów), Stanisław Gniewaszewski (OSP Mąkolice), Czesław Małecki (OSP Woźniki) i Zbigniew Galuś (OSP Wola Krzysztoporska).

Za wkład pracy i osobiste zaangażowanie włożone w rozwój OSP wójt gminy i ZG ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej przyznali podziękowania następującym osobom: Antoniemu Macierewiczowi, Zbigniewowi Ziembie, Tadeuszowi Karczowi (w imieniu którego wyróżnienie odebrał dh Włodzimierz Kapiec), Janowi Czubale, Kamili Kaczorowskiej i Annie Wiktorowicz.
Z kolei strażacy podziękowali byłej przewodniczącej Rady Gminy Marii Głowackiej i wójtowi Romanowi Drozdkowi, który od jednostki OSP Krzyżanów otrzymał mandat delegata na zjazd wojewódzki OSP.

 

Z okazji IV Gminnego Dnia Strażaka słowa wdzięczności i uznania za niezwykłą służbę skierował do druhów wójt gminy Roman Drozdek.

Ochotnicze Straże Pożarne są bastionem bezpieczeństwa naszej wspólnoty. Mam przyjemność współpracy z druhami już 20 lat. To nasz wspólny kawałek historii, który przyniósł wiele dobrego. Pamiętam lata 2002 – 2003, kiedy wasze usprzętowienie było dramatyczne, a świetlice były w opłakanym stanie. Od tego czasu zaczęliśmy inwestować milionowe kwoty z budżetu gminy w wasz potencjał. Dzisiaj jestem dumny, że udało się podnieść waszą rangę, udało się wykonać wiele inwestycji na waszą rzecz, podnieść poziom usprzętowienia, poprawić warunki w postaci zmodernizowanych strażnic i świetlic. Dzisiaj nie żałuję nawet jednej złotówki zainwestowanej w wasze organizacje. Trzeba dodać jednak, że żadne zdobycze techniki nie zastąpią ofiarności strażaka. Wy bronicie, chronicie, ratujecie, ale również integrujecie. Za to wszystko dziś dziękujemy – mówił Roman Drozdek.


Zainteresował temat?

1

9


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Czołem Antoni ~Czołem Antoni (Gość)18.05.2022 10:38

Widzę że gość z Gomulina przekazał zwierzchnictwo nad OSP Antoniemu.
Mamy nowego zwierchnikaOSP w gminie Wola Krzysztoporskiej.
Czołem prezesie Antoni.

11


Bobo ~Bobo (Gość)12.05.2022 10:05

To już chyba mniejszy obciach by był gdyby zaprosili Waldusia Pawlaka. Ten przynajmniej był strażakiem a nie gościa co wysadza tunel foliowy podczas eksperymentu z wybuchem w samolocie. Reklama gminy i strażaków że hej.

136


tak myślę ~tak myślę (Gość)13.05.2022 09:01

Jacyś smutni ci ludzie na zdjęciach. Źle im się żyje w tym raju płynącym z TV PIS czy co ? Wróciłem tydzień temu z tego zgniłego i upadającego zachodu i tam na ulicach uśmiechnięci ludzie to może cieszą się, że nie mają takiego raju jak u nas ?

82


Str ~Str (Gość)12.05.2022 09:09

Byłem na tych uroczystościach jako strażak. Nigdy w życiu nie było mi tak wstyd. Począwszy od wazeliniarstwa a skończywszy na upolitycznieniu tych uroczystości. Wyjechałem zaraz po złożeniu meldunku i to komu i przez kogo co to ma wspólnego z obowiązującym ceremoniałem. Tak jak wspomniałem wazeliniarstwa. Najgorsze jest to że my druhowie z gminy na to się zgadzamy

163


całuśna radna ~całuśna radna (Gość)12.05.2022 10:32

piekna uroczystość

310


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)12.05.2022 15:19

Cyrkowcy. To już nawet nie farbowane lisy.

63


Rozczarowany Wolak ~Rozczarowany Wolak (Gość)12.05.2022 13:18

To mi sensacja. A kto to jest Macierewicz, a dlaczego nie było posłów z innych partii. To oni gorsi. Ja już na Drozdka nie zagłosuje. Za dużo jest polityki w gminie. I dlaczego Drozdek zarabia 20 tysięcy miesięcznie. Czym sobie zasłużył na taką pensję? Inwestycji coraz mniej, śmieci bardzo drogie... I tak można by podać inne argumenty.

83


S12 natychmiast ~S12 natychmiast (Gość)12.05.2022 11:34

Co na to Antoni: czy załatwi budowę drogi S12
https://epiotrkow.pl/news/Bez-szans-na-S12,47661

41


zając ~zając (Gość)12.05.2022 10:30

towarzystwo wzajemnej adoracji

63


Wolak ~Wolak (Gość)12.05.2022 08:16

PIS królouje we Woli. Pięknie to wygląda: Antoni, Roman i Zbigniew razem. Brawo Panowie. Zwyciężymy też w Polsce. Pokonamy inflację.

410


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat