Advertisement
artykuł zewnętrzny

Gdzie założyć konto osobiste?

Czwartek, 28 stycznia 2021
Szukasz banku, w którym chcesz założyć konto osobiste? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź, co należy wziąć pod uwagę wybierając rachunek indywidualny.
Gdzie założyć konto osobiste?

Konto bankowe obecnie posiada prawie każdy z nas. Jest ono praktycznie niezbędne w dzisiejszym świecie, choćby do otrzymywania comiesięcznego wynagrodzenia czy też zakupów internetowych.

Ponadto posiadanie konta, jest warunkiem przyznania kredytu gotówkowego, założenia konta oszczędnościowego lub kupienia jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych.

Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z usług banków, przed założeniem konta osobistego należy sprawdzić jakie oferty proponują  i wybrać najlepszą dla siebie!

Warto także na wstępie określić czego oczekujesz od banku, gdyż żadne konto osobiste nie oferuje wszystkich udogodnień naraz.

Obecnie  banki prześcigają się w pomysłach, walcząc o przyciągnięcie klienta, dlatego wybór może przysporzyć Ci niemałe trudności.

Wybrane konto najpewniej będzie Ci towarzyszyło, przez kilka/ kilkanaście lat.

W przypadku zmiany kłopotliwe bywa dostarczenie nowych danych do pracodawcy czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z tego względu wybór nie powinien być pochopny!

Zapoznaj się z opłatami za prowadzenie konta!

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z reklamami banków, zapewniającymi o braku jakichkolwiek opłat za prowadzenie konta?

W rzeczywistości znalezienie zupełnie darmowego konta osobistego jest trudne.

Często jednak banki stawiają pewne warunki, a ich wypełnienie zwalnia użytkownika z jakichkolwiek opłat.

Zwykle są to łatwe do wypełnienia uwarunkowania, lepiej jednak upewnić się, że jesteś w stanie je spełnić i tym samym zaoszczędzić kilka złotych.

Warto skrupulatnie zapoznać się z ofertą banku i wybrać tę gdzie opłaty są najniższe. Z  jakimi warunkami możemy się najczęściej spotkać?

  • Otrzymywanie stałego, miesięcznego wpływu na konto z wypłaty, emerytury bądź renty,
  • Wykorzystywanie środków na koncie do opłat rachunków, spłat kredytów lub pożyczek,
  • Dokonywanie transakcji, za pomocą przypisanej do konta karty kredytowej na określoną kwotę.

Niejednokrotnie poza opłatami za prowadzenie konta, bank wymaga opłacania prowizji.

W związku z tym możesz spotkać się z ukrytymi kosztami związanymi z kontem. Częste są jednorazowe lub comiesięczne opłaty za posiadanie karty.

Prowizje za wykonywane przelewy, opłaty za korzystanie z bankomatów lub wpłatomatów, należących do innych banków niż nasz, należności za przewalutowanie wpływów na konto w obcych walutach bądź opłaty za przelewy międzynarodowe.

Zwykle są to drobne, niewygórowane kwoty, jednak ich kumulacja może doprowadzić do ubytków z konta, nawet rzędów kilkudziesięciu złotych miesięcznie!

Banki zwykle udostępniają tabele prowizji i opłat. Warto je skrupulatnie przeanalizować, by mieć pewność, jakie koszty poniesiemy z racji posiadania i użytkowania konta osobistego. 

Sprawdź liczbę placówek, bankomatów i wpłatomatów!

Obecnie do dokonania płatności nie potrzebujesz gotówki, a większość spraw związanych z bankowością z łatwością  załatwisz przez internet, nie wychodząc z domu.

Wciąż jednak mogą zdarzyć się sytuacje, gdy będziesz musiał skorzystać z bardziej tradycyjnych rozwiązań.

Być może zdarzy Ci się wpłacać środki bezpośrednio w banku? W tej sytuacji warto upewnić się, że Twój bank znajduje się w Twoim mieście bądź najbliższej okolicy.

Natomiast jeżeli chcesz korzystać z bankomatów lub wpłatomatów, sprawdź, z których możesz korzystać bez opłat.

To szczególnie ważne, gdy planujesz wypłacać gotówkę za granicą. Opłaty za wypłaty gotówki w innych krajach niekiedy są naprawdę wysokie!

Zwróć uwagę na elektroniczny dostęp do konta!

Jeżeli jesteś fanem nowoczesnych technologii, sprawdź, czy w Twoim banku możesz płacić za pomocą smartfona lub smatwatcha.

Zwróć także uwagę na warunki korzystania z aplikacji mobilnych, pozwalających na obsługiwanie Twojego konta osobistego, za pomocą telefonu w dowolnym momencie.

Dzięki aplikacji wykonasz w przelewy w kilka sekund, dodatkowo błyskawicznie dostaniesz informację o wszelkich zmianach związanych z Twoją bankowością.

Aplikacja daje też możliwość skorzystania z czatów i skontaktowania się z ekspertem.

Posiadanie aplikacji mobilnych znacznie ułatwia nam korzystanie z konta, warto więc ją posiadać!

Ważna jest również renoma banku, któremu chcemy niejako powierzyć nasze pieniądze - https://finansepersonalne.pl/jaki-bank-wybrac/

Sprawdź korzyści!

Niewykluczone, że decydując się na otworzenie konta, będziesz mógł skorzystać z dodatkowych korzyści, oferowanych przez banki! Najczęściej są to zalety takie jak:

  • zwrot małej części kwoty wydanej na zakupy czy rachunki,
  • dodatkowe ubezpieczenia np. zdrowotne,
  • doradztwo inwestycyjne,
  • vouchery na zakupy,
  • premię za założenie konta,

Banki prześcigają się w pomysłach, dzięki którym, pozyskają klientów. Z pewnością dodatkowe elementy sprawiają, że konto wydaje się dużo atrakcyjniejsze!

Warto jednak dokładnie sprawdzić warunki, przyznawania tych dodatków. Często okazuje się, że są trudne lub wręcz niemożliwe do wypełnia!

Konto osobiste a kredyt

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny, gotówkowy czy konsolidacyjny? A może zastanawiasz się nad założeniem konta oszczędnościowego?

W tym celu także niezbędne jest posiadanie konta osobistego.

Dzięki posiadaniu konta w danym banku możesz też liczyć na szybsze rozpatrzenie Twojego wniosku, lepsze warunki i szybszą dostępność środków!

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat