Advertisement

Focus Mall: Zanurz się w podwodny świat!

ePiotrkow Piątek, 29 czerwca 20121
Mamy dzisiaj doskonałe warunki do nurkowania. Spodziewana temperatura wody to ok. 20 stopni Celsjusza. Brak silnych prądów oceanicznych. Płyniemy na podwodną rafę koralową – to nasz pierwszy podwodny przystanek. Tam spotkamy mnóstwo egzotycznych mieszkańców. Potem zanurzymy się na maksymalną głębokość 1000 metrów. Po drodze spotkamy groźnie wyglądające stworzenia morskie – tak rozpoczyna się niesamowita podwodna przygoda. Do zanurzenia w morskie głębiny zaprasza galeria Focus Mall.
Focus Mall: Zanurz się w podwodny świat!

Od środy dzieciaki mogą zwiedzać wyjątkową wystawę „Tajemnicę Podwodnego Świata”.
Ekspozycja składa się z czterech stacji. Pierwsze trzy pozwalają poznać przyrodę i tajemnice podwodnego świata, natomiast czwarta (w formie quizu) sprawdza, co dziecko zapamiętało z zabawy.

Zwiedzanie odbywać się w grupach pod opieką animatorów. Zaczyna się od „Batyskafu”. Tutaj dzieci pozostawiają swoje okrycia wierzchnie i zakładają kombinezony do nurkowania. Po wejściu całej grupy do „Batyskafu”, animator zamyka drzwi wejściowe, uruchamia kogut sygnalizacyjny i rozpoczyna profesjonalną odprawę przed ekspedycją. Dociera ona do stacji drugiej, czyli „Rafy koralowej i głębin”. Specjalnie stworzona narracja, bogactwo dźwięków oraz magia płynąca z obrazu oprowadzą dzieci po zakamarkach rafy koralowej i oceanicznych głębinach. Następną stacją jest „Tajemnica wraku Mary Rose 1545”. Prezentuje ona stylizowane wnętrze flagowego statku angielskiego króla Henryka VIII „Mary Rose”, zatopionego w 1545 r. u wybrzeży Anglii. Wydobyty w latach 80. XX wieku wrak pozwolił na wierne odtworzenie życia na XVI-wiecznym okręcie. Uczestnicy wystawy wchodzą do zatopionego statku, odwróconego dnem do góry. Stacja czwarta to quiz. Sprawdzenie wiedzy odbywa się w lekkiej i przystępnej formule. Dzieci odpowiadają na trzy zagadki nawiązujące do trzech stacji. Każdy uczestnik zdobywa dyplom Odkrywcy Tajemnic Podwodnych Głębin.

„Tajemnice Podwodnego Świata” przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Wystawę można zwiedzać do 17 lipca w godzinach pracy galerii.

 

fot. Jarek Mizera


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jajaja ~jajaja (Gość)29.06.2012 23:12

Czemu na tym portalu regularnie za friko reklamowany jest focus? Aaa... może nie za friko... . O co tu chodzi?

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat