Europejskie wyzwanie mażoretek - Perły Sulejów

Region Czwartek, 04 lipca 20241
Mażoretki Perły Sulejów wyruszyły na podbój Europy. Sulejowskie kadetki, czyli perełki w wieku 9-11 lat, będą reprezentować Polskę oraz gminę podczas Mistrzostw Europy federacji MWF, które odbędą się w czeskim Libercu. Tę wspaniałą przygodę rozpoczęły w środę (03.07.2024).

Ładuję galerię...

Dziewczynki wyruszyły przed południem, a po raz pierwszy wystąpią w piątek (05.07.2024). Już sam awans to bez wątpienia sukces i ogromne wyróżnienie.

Tylko w naszej kategorii wystąpi tam ponad 21 zespołów z różnych krajów – między innymi z Węgier, Chorwacji, Słowacji, Czech, więc rywalizacja będzie duża, a warto wspomnieć, że tylko trzy zespoły z Polski będą reprezentować nasz kraj w dyscyplinie pom pon. Będziemy prezentowały dwa swoje układy. Jeden grupowy i jeden, który się nazywa miniformacja. Trenujemy je już dobre 10 miesięcy. Prezentowałyśmy go między innymi podczas mistrzostw Polski – powiedziała Marysia Janosik, trenerka i choreografka sulejowskich Pereł.

Nasze kadetki występują w następującym składzie: Ewelina Mądrzycka, Lena Kacprzyk, Blanka Koszowska, Izabella Olczyk, Zofia Słomka, Diana Ruszer, Hanna Wychowałek, Nikola Pawlikowska, Lena Kowalska, Julia Kacprzyk, Michalina Zakrajda, Maja Mierzejewska, Maja Milewska oraz Aleksandra Jasek.

 

Partnerami wyjazdu są Powiat Piotrkowski oraz Gmina Sulejów.

 

Źródło: sulejow.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ania sulejow ~ania sulejow (Gość)06.07.2024 22:11

Brawo dziewczyny, dzięki wam Sulejów jest znany w Europie!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat