Advertisement
artykuł zewnętrzny

Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2023 już za nami!

Wtorek, 27 czerwca 2023
Za nami kolejna, XVI już edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2023. Był to czas rozmów o przyszłości biznesu, nowoczesnych technologiach, współpracy zagranicznej i motywacji. W czasie trzech dni spotkaliśmy się z gośćmi na ponad 70 panelach, sesjach i wykładach tematycznych. Dzięki ponad 400 prelegentom i gościom specjalnym zostaliśmy zainspirowani do zmian i działania. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Ładuję galerię...

XVI edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2023 odbyła się w dniach 12–14 czerwca w hotelu Vienna House by Wyndham Andel's Łódź. Wydarzenie odwiedziło ponad 2 tys. uczestników stacjonarnych i ponad 10 tys. online. Było ono doskonałą okazją do networkingu i wymiany doświadczeń między samorządowcami, ludźmi biznesu oraz nauki. Dyskutowaliśmy o bieżącej sytuacji gospodarczo-politycznej a w szczególności o konflikcie za wschodnią granicą. Podczas Forum wymienialiśmy poglądy na temat kooperacji przedsiębiorców z województwa łódzkiego z krajami takimi jak Korea, Indie, ZEA czy kraje Azji Południowo-Wschodniej Nie zabrakło rozmów o wydatkowaniu Funduszy Europejskich, które mogą wpłynąć na poziom wykształcenia obywateli. Rozmowy dotyczące nowoczesnych technologii skupiały się wokół tematyki chatuGPT, blockchain oraz NFT – z zaproszonymi gośćmi zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądać nasza przyszłość w kontekście zmian technologicznych.


Wyjątkowi goście

Grono prelegentów zasilili goście znani szerokiej publiczności. Mateusz Kusznierewicz – polski żeglarz olimpijski i mistrz świata – zdradził uczestnikom swoją receptę na sukces, dzieląc się swoim „wzorem” na motywację. Prawnik Jacek Bartosiak w swoim wystąpieniu poruszył tematykę polityki międzynarodowej i gospodarki, analizując historyczne podłoże decouplingu w kontekście globalizacji. O dylematach stojących przed współczesnymi artystami opowiedział Andrzej Krzywy – muzyk, lider zespołu De Mono. Technologia NFT została omówiona m.in. przez Pawła Swiernalisa – wokalistę i kompozytora, który był gościem specjalnym rozmowy: „NFT w świecie sztuki – eksploracja nowych granic. Case study”. Piotr Pustelnik – wybitny polski himalaista, mówiąc o optymalizacji, użył porównań związanych ze wspinaczką wysokogórską, a jego wystąpienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. O przyszłości pracy w dobie sztucznej inteligencji opowiedział z kolei Michał Sadowski – założyciel i prezes Brand24, przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za monitoring Internetu.


Forum to spotkania z członkami rządu: wicepremierem Jackiem Sasinem, ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem, minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, ministrem cyfryzacji Januszem Cieszyńskim, minister klimatu i środowiska Anną Moskwą, ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anną Gembicką oraz sekretarzem stanu w ministerstwie infrastruktury Rafałem Weberem. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele lokalnych samorządów. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

– Żeby nadążyć za pędzącymi zmianami na świecie, musimy poszerzać swoją wiedzę i informacje przynajmniej w takim tempie, jak robi to sztuczna inteligencja – mówił marszałek podczas otwarcia Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2023, nawiązując do głównego tematu EFG, czyli nieustannego rozwoju.


Inspirujące przykłady

Pierwszy dzień Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2023 zakończył się uroczystą Galą Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Podczas wieczornego wydarzenia poznaliśmy 17 nominowanych w 6 kategoriach. Nagroda publiczności trafiła do przedsiębiorcy, który – zdaniem głosujących – wywarł największy wpływ na rozwój życia gospodarczego i społecznego w regionie łódzkim. Laureatem została firma Cordis Logistics. Nagrodę Zarządu Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” marszałek Grzegorz Schreiber wręczył właścicielowi firmy AMZ – Kutno S.A. W kategorii „Sukcesja z sukcesem” wygrała firma ELPOL Łuźniak Sp. k. z Kiełczygłowa, w kategorii „Łódzkie zaprogramowane na przyszłość” wyróżnienie odebrała firma Schraner Polska Sp. z o.o. z Łęczycy. Nagrodę za „Debiut w biznesie” odebrał właściciel firmy Galileo Sp. z o.o. z Sieradza, a za „Międzynarodowy sukces” właściciele rodzinnej firmy Pasieka Jaros Sp. z o.o. z Łazisk. Galę uświetnił koncert Piotra Cugowskiego oraz pokaz mody Adriana Krupy, a poprowadzili ją Agata Konarska oraz Tomasz Kammel.


Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2023 to nie tylko czas inspirujących dyskusji, ale także okazja do nawiązania przyszłościowych relacji biznesowych. Dziękujemy wszystkich uczestnikom za udział i wartościowe rozmowy. Tym, którym nie udało się być z nami w dniach 12–14 czerwca, przypominamy o możliwości obejrzenia zapisów transmisji. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat