Advertisement
artykuł sponsorowany

Drewniany, prefabrykowany? Twój wymarzony dom w Piotrkowie Trybunalskim

Poniedziałek, 20 listopada 2023
Planujesz budowę domu pod klucz? Piotrków Trybunalski, ze względu na dobrą lokalizację i rosnące zainteresowanie inwestorów, może okazać się idealnym miejscem do realizacji tego celu. Pamiętaj tylko o wyborze odpowiedniej technologii budowlanej. Współcześnie coraz rzadziej do wznoszenia domów używa się tradycyjnej cegły, bo jest ona zastępowana przez inne materiały. Na które technologie alternatywne warto aktualnie stawiać? Oto kilka możliwości!
Drewniany, prefabrykowany? Twój wymarzony dom w Piotrkowie Trybunalskim

Nowoczesne domy drewniane dla inwestorów w województwie łódzkim

 

Dużą popularnością w naszym kraju cieszy się budowa domów drewnianych. Piotrków Trybunalski to miejsce, gdzie możesz skorzystać z jednej z trzech technologii, którym warto przyjrzeć się bliżej.

 

  • Domy szkieletowe. Ich konstrukcje opierają się na lekkim szkielecie, do którego montowane są gotowe, wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne, w tym ściany, stropy i więźba dachowa. Dzięki temu czas budowy skrócony zostaje do minimum (nawet 3 miesięcy), zaś prace można przeprowadzić o każdej porze roku i bez względu na warunki atmosferyczne. Sam budynek może pełnić rolę domu całorocznego i zapewnia swoim użytkownikom bardzo dobre warunki do życia.
  • Domy z bali. W tym przypadku budynki wznoszone są poprzez nakładanie na siebie bali drewnianych z odpowiednimi wpustami i wypustami, które zazębiają się i tworzą niezwykle szczelną oraz wytrzymałą konstrukcję. Ich budowa przebiega nieco dłużej, niż w technologii szkieletowej, jednak w zamian cechują się one bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, wysoką odpornością na ogień oraz doskonałym mikroklimatem w pomieszczeniach.
  • Domy z prefabrykatów drewnianych. To jedna z najciekawszych alternatywnych technologii budowy, w której wykorzystywane są gotowe, przygotowywane wcześniej w fabryce elementy. Jednak w przeciwieństwie do domów szkieletowych te z prefabrykatów są cięższe i posiadają grubsze ściany, nie narzucając właścicielom żadnych ograniczeń związanych np. w wykańczaniem czy użytkowaniem pomieszczeń. Również one powstają bardzo szybko – nawet w 3 miesiące!

Wszystko to, wraz z niskimi kosztami budowy (zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnej technologii murowanej), sprawia, że domy z drewna cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów.

 

 

 

Domy modułowe godną rozważenia alternatywą

 

Interesuje Cię budowa domków letniskowych? Piotrków Trybunalski, ze względu na piękne jezioro i liczne tereny leśne, może stanowić idealne miejsce do realizacji takiej inwestycji. W takiej sytuacji warto rozważyć postawienie domu modułowego.

 

Największą zaletą domów modułowych jest szybkość budowy – prace w niektórych przypadkach mogą zostać zakończone już po kilku tygodniach. Co więcej, taki budynek można wcześniej złożyć i sprawdzić w fabryce, a do tego nie wymaga on układania klasycznych fundamentów. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie dla osób planujących budowę domu rekreacyjnego lub letniskowego.

 

Ważny jest wybór wykonawcy obeznanego w lokalnych uwarunkowaniach

 

Wybór odpowiedniej technologii budowlanej to istotna kwestia, ale równie ważne jest powierzenie inwestycji sprawdzonemu wykonawcy. Najlepiej zdecydować się na firmę, która nie tylko specjalizuje się w domach szkieletowych, prefabrykowanych czy modułowych, ale również doskonale zna lokalny rynek i będzie w stanie doradzić Ci najlepsze rozwiązania.

 

W Extradom.pl współpracujemy z lokalnymi, sprawdzonymi wykonawcami, również z województwa łódzkiego, dzięki czemu zyskujesz pewność skorzystania z usług najlepszych specjalistów. Co więcej, w ramach Projektu z Budową możesz liczyć na dostęp do wielu gotowych projektów oraz kompleksowe wsparcie w kwestiach formalnych.

 

Wszystko to, w połączeniu z oszczędnością czasu i pieniędzy, profesjonalizmem oraz terminowością przeprowadzanych prac, sprawia, że łatwo zrealizujesz swoje marzenie o budowie domu w województwie łódzkim. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat